Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Vztahy obecně Chudí a bohatí lidé - o čem mluví a na co myslí

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Chudí a bohatí lidé - o čem mluví a na co myslí Email
Neděle, 04. říjen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2027x

chudi-a-bohati-lide-o-cem-mluvi-a-na-co-mysliExistují dva typy lidí, které se od sebe diametrálně liší. Jeden typ prosperuje a druhý žije v bídě. Jak je možné, že jedna skupina lidí je bohatá a druhá se vleče od výplaty k výplatě? Kde se bere ten velký rozdíl? Proč někomu neustále padá do klína štěstí a jiný zase, kudy chodí, tudy sbírá neštěstí? Pokládáte se Vy sami za bohatého nebo chudého člověka? Možná je to celé jen hra. Ale jaká jsou její pravidla?

___

___

O čem mluví chudí a o čem bohatí?

Chudí zdánlivě mluví stejným jazykem jako bohatí. Když se ale zaposloucháte do konkrétních frází, o kterých hovoří, zjistíte, že to není úplně pravda. Chudí mluví o tom, co špatného je potkalo. Mluví o tom, co si nemohou dovolit. Říkají, že jim stačí málo, že jsou skromní. Mají názory, které nechtějí za žádnou cenu změnit. A většinou – dokonce s oblibou – říkají, že na něco mají smůlu. Vymlouvají se na osud. Když se jim stane něco, co zapadá do jejich přesvědčení, že se jim něco pravidelně nedaří, okamžitě to hlásí celému okolí.

Bohatí naopak mluví o zajímavých věcech, které četli, slyšeli nebo sami zažili. Mluví o radosti, kterou denně vnímají. Nikdy nemluví o tom, co si nemohou dovolit, ale radují se z toho, co mají právě teď. Netrápí se neúspěchem, protože vědí, že neúspěch potkal každého a je jen otázkou dalšího času, kdy se situace obrátí. Okolí nepotřebují nic dokazovat, protože jsou rádi sví. Když se téma přesune do témat, která nejsou veselá, zajímají se o to, jak situaci zlepšit nebo jak mohou pomoct.

 

Na co myslí bohatí a na co chudí?

Chudí jsou ztrápení a nespokojení. Věčně se soustředí na všechno, co se děje „venku“ za bezpráví. Často se zaníceně baví o hrůzách, které viděli v televizi. Pokud mají dluhy, stále o nich mluví, stejně tak jako o svých (nebo rodinných) slabostech. Sympatizují s naštvanými jedinci a rádi přihodí nejedno peprné slovo na účet někoho, kdo podle nich za všechno může. Pociťují zášť vůči úspěšným a bohatým lidem a veřejně o tom diskutují.

Oproti tomu bohatí lidé vidí na všem špatném druhou stranu mince. Většinou jsou spokojení za všech okolností. Baví se o tématech, která jsou pozitivní, řeší jen to, co se jich doopravdy týká. Soustředí se na svůj život a na prosperitu. Plánují, co budou dělat dál, jsou kreativní, a když jim plán nevyjde, hledají novou cestu či příležitost. Rádi sdílejí svoje zkušenosti nebo pomáhají lidem, kteří zatím neměli to štěstí, co oni.

 

Kde jste Vy?

Všechny tyto příklady měly jednoduše ukázat, jakým chováním a vnímáním se podvědomě zařazujeme do jednoho ze dvou typů lidí. Kam byste se zařadili vy sami? Pokud si nejste jistí, podívejte se na okolo sebe na pět lidí, mezi kterými se denně pohybujete. Těchto pět lidí ukazuje, jakou povahu máte. Zda jste nastaveni na bohatství nebo chudobu. Máte svůj osobní vzor, jak byste chtěli, aby vypadal Váš život za pár let? Chtěli byste prosperovat?

Představte si, jak byste se chovali, jak byste se oblékali, mluvili a na co byste se soustředili. Zahoďte toho zaníceného soudce v sobě, který vám jen našeptává, co je špatné a proč. Není důvod odkládat své cíle na pozdější dobu. Svůj život máte ve svých rukou každou minutu Vašeho života! Začněte se jako bohatí chovat už dnes!

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny