Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Vztahy obecně Chemie a ženské tělo - jak jsou ovlivněny emoce ženy k ostatním chemií v organismu?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Chemie a ženské tělo - jak jsou ovlivněny emoce ženy k ostatním chemií v organismu? Email
Středa, 03. prosinec 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6082x
zenske_emoce_a_chemie.jpgTvrdíte, že jste chemické reakce pozorovali naposled na střední škole? Chyba lávky. Lidské tělo je totiž jedna veliká laboratoř, a to ženské zvlášť.

ženské emoce ženy

Mateřská láska
O mateřské lásce psal už Karel Čapek v Dášeňce - a sice, že na rozdíl od psích matek, které jenom slepě poslouchají přírodu, ty lidské dobře vědí, proč svoje děťátko milují. Slavný spisovatel se ale mýlil... Cit matky k novorozenému dítěti spouští opiát podobný morfiu, který si ženský organismus vyrobí.


Ženy žijí déle...
Ženským hormonům ženy vděčí také za tuhý kořínek. Ačkoli se totiž rodí více mužů než žen (v poměru asi 1,05:1), žen je v dospělé populaci více (zhruba v poměru 1,04:1) a žijí asi o pět let déle. Ženský hormon estrogen totiž dává větší šance na přežití, a to už plodům před narozením. Naopak muže v tomto směru handicapuje jejich hormon androgen.


Co zmůže adrenalin
Adrenalin může nakopnout lásku. Muž ženu zaujme daleko více, když ho uvidí v nějaké napínavé situaci nebo přímo v ohrožení. Teoretické ohrožení funguje taky - kde jinde by pramenila známá ženská slabost pro uniformy všeho druhu?


Doping Dopamin
Pokud vaše láska uvadá, vsaďte na přenašeč emocí dopamin. Jeho hladinu si zdvihnete po vzoru Madonny sportem, po vzoru své mámy dobrým jídlem, po vzoru Kate Moss drogami - čímž vás ovšem rozhodně nenavádím k jejich užívání :-) ...


Kouzelná čokoláda
Čokoláda opravdu funguje, a to kvůli fenyletylaminu, poetičtěji ‚molekule lásky‘. Nejvíc je ho v mozku zamilovaných... Tohle silné přírodní antidepresivum si tělo žádá hlavně po psychickém vypětí, zcela typicky před menstruací. Divíte se ještě, že ženy milují čokoládu dvakrát víc než muži?
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny