Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Rodiče a děti Tříleté dítě je malý pozorovatel a špión - čeho si dítě všímá

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Tříleté dítě je malý pozorovatel a špión - čeho si dítě všímá Email
Pátek, 29. červenec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8241x
trilete-dite-spion-zvedavec-chovani-sleduje-rodice.jpgTříleté dítě je něco jako špion. Naše chování nehodnotí, ale zato bedlivě sleduje a pak nás bohužel nebo bohudík i napodobuje. Dítě je velmi pozorné, sleduje jak se chováte k sobě (rodič k rodiči), k dítěti a ke svému okolí. Všímá si také, jaké jsou vaše priority a co je pro vás důležité - jestli například práce a nebo dítě samotné.
___
___

Sleduje vaše chování navzájem (rodič k rodiči)

Sleduje, jak se k sobě chováte s partnerem. Obejmete se a dáte si před ním pusu? Usmíváte se na sebe a děkujete si třeba za podání soli u stolu nebo za nějaký jiný úkon? Anebo se na sebe utrhujete a berete to jako normální způsob komunikace? Tříletý človíček přesně registruje, jestli na sebe jeho rodiče mluví, nebo spíš štěkají. Jestli si spolu vyprávějí o tom, co kdy kdo zažil, anebo si jen rozdělují úkoly organizačně. A když už se před dítětem pohádáte, jestli následuje po hádce udobření a omluva, nebo prásknutí dveřmi a matčin pláč v koupelně.

Sleduje jestli máte trpělivost nebo vám leze na nervy

Sleduje, jak se chováte k dítěti samotnému. Jestli vás zajímá pořád, nebo pro něj máte jen přesně vyčleněný čas, a když vyprší, je lépe se ztratit. Dítě cítí, jestli s ním máte trpělivost, nebo jestli vám leze na nervy.


Sleduje jestli je pro rodiče důležité a kdo ho vyzvedává ze školky

Sleduje, jak si dělíte čas mezi práci a rodinu. Přesněji řečeno, jestli tatínka vidí jen někdy ráno nebo i o víkendu, anebo je pořád jen s maminkou. Jestli ho často hlídají prarodiče, protože oba rodiče jsou stále v práci. A také velmi bedlivě vnímá, kdo ho nejčastěji vyzvedává ze školky.

Sleduje jak se chováte k okolí - cizím lidem

Všímá si, jak se chováte k cizím lidem a známým. Jestli slušně, odtažitě, bojácně, agresivně, s pohrdáním. Vidí, že se usmíváte na sousedku a že chcete, aby jí říkal teta. A jen co zajde za roh, prohlásíte, že "je kráva" ...

Sleduje jak řešíte konflikty - útok a ústup

Všímá si způsobů, jak řešíte konflikty s partnerem, ale i s ostatními lidmi. Jestli jdete hned do útoku, nebo naopak ustupujete ... Je pravděpodobné, že se bude ve vyšším věku chovat podobně nebo stejně (přebere vzor rodiny). 
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny