Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Rodiče a děti Děti které vyrůstaly v klidném prostředí zapadnou lépe do společnosti a zvládají dobře krize

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Děti které vyrůstaly v klidném prostředí zapadnou lépe do společnosti a zvládají dobře krize Email
Neděle, 31. červenec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3733x
klidne-deti-maji-spokojenejsi-zivot-lepe-zvladaji-krize.jpgMáte pocit, že na ty své děti občas zbytečně vyjíždíte a sem tam jim i křivdíte? Je lépe to nedělat. Proč? Štastné dětství je základem spokojeného duševního růstu a také například se ve společnosti dobře zapojit a fungovat. Harmonické vztahy v rodině jsou tedy dobrým základem pro další život vašeho dítěte.
___
___
Harmonické dětství je podstatou všeho. Lidé, kteří vyrůstali bezstarostně a v klidném prostředí, umějí lépe zapadnout do společnosti, mají vyšší sebedůvěru, ale i rychleji a efektivněji zvládají krize. A tou může být i ukončení nefunkčního vztahu. K těmto závěrům lékaře dovedl projekt univerzity v Cambrídgí, jenž zkoumal průběh života tisíce lidí, kteří se narodili ve stejném období v roce 1946.

Pozorováni byli už v období dospívání, kdy psychologové zaznamenávali, jestli se cítí šťastní, jak jsou společensky zařazeni, kolik mají přátel, zda trpí nějakým psychickým problémem apod. Totožné informace je zajímaly i po několika letech. Jak výzkum dopadl? Podle profesorky Felicie Huppert z institutu zdraví bylo důležité především zjištění, jak se tito lidé s rozdílným zázemím chovají při řešení partnerských či manželských krizí.

Jedním z důležitých faktorů může být i fakt, že pohodové dětství zvyšuje v lidech úctu k sobě samým, která pak hraje klíčovou roli při ukončování vztahu. Takoví lidé jsou spíše ochotní špatný svazek ukončit, pokud podle nich dospěl do fáze, kdy je zbytečné cokoli řešit.

Prokázalo se, že pohodové dětství má i další pozitivní vlivy: ten, kdo měl v tomto ohledu štěstí, dovede být spokojený v zaměstnání, má více zájmových aktivit a bohatší sociální život. Obecně také méně trpí psychickými problémy ve vyšším věku.

Co z toho vyplývá? Že bychom děti měli hýčkat.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny