Náhodné stránky webu
- (01.09.2008) Airbag - informace, životnost, označení, parametry
- (18.08.2016) Jak se projevuje Fabriho nemoc - přízanky, projevy, symptomy, léčba, příčina
- (31.01.2009) Dotace, příspěvek na hypotéku a bydlení od státu - podmínky, náležitosti
- (04.07.2014) Truskavec - účinky na zdraví, co léčí, použití, užívání, využití
- (23.08.2009) Co žena očekává od muže - galantnost, věrnost, sympatie
Nacházíte se:
Sponzorované odkazy:
Slovník - hledej:
lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český
Předpověď počasí



Další dny...
Počet stránek v systému
7307
Bití dětí, tělesné tresty v rámci výchovy - facka, pohlavek, plácnutí přes zadek |
![]() |
Pátek, 15. červenec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7724x |
![]() ___ Odborníci říkají, že za přehnaným bitím, které hraničí až s týráním dětí, stojí ve většině případů citová nevyrovnanost rodiče, stres, nervozita, ztráta práce a alkohol. Tímhle nestandardním způsobem rodič na dítě svaluje vinu za svoje nezdary a neúspěchy. Přitom mnohdy netuší, že opakované tělesné tresty můžou vést k tomu, že dítě začne samo reagovat podobně. Svojepožadavky si vydupává s pomocí pěstí, strkanic, nadávek.
ZAJÍMAVOSTI
Názor psychologa na fyzické tělesné tresty pro dětiDítě, které je vychováváno nadměrně autoritativním způsobem může mít nízké sebevědomí. Pokud je ale o něj zase nadměrně pečováné, v budocnu bude na rodičích závislé. Potomek potřebuje pro svůj zdravý rozvoj setkání jak s podporou, tak i s autoritou.
Pokud jde o nastavení hranic, často se ve své praxi setkávám s rodinami, které přicházejí s "problematickýcm dítětem". Velmi rychle se ale mnohdy ukáže, že jejich potomek v rodině jen nenalézá přirozené hranice a tak musí více a více zlobit, aby se pokusil rodiče vyprovokovat k nějaké akci, respektive k nastavení hranic. Dítě totiž může vnímat jako lhostejnost to, co jeho rodiče považují za benevolentní výchovu. Nejsem zastánce přehnané autoritativní vchovy, na druhou stranu i výchovu s nejasnými hranicemi považuji za nebezpečnou. Pokud jde o fyzické tresty, zdůrazňuji, že nehovořím o fyzickém násilí na dětech, ale občasném plácnutí přes zadek, tak s nimi souhlasím. U některých dětí stačí zvýšení hlasu, aby si uvědomily, že pesáhly únosnou mez, jiné musí tento fakt fyzicky pocítit. Mgr. Aleš Kuda (www.psychoterapie.eu) |
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------