Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Singles, seznamování, svádění Výhody single života - sex, budování kariéry, užívání peněz, rozhodování za sebe

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Výhody single života - sex, budování kariéry, užívání peněz, rozhodování za sebe Email
Středa, 17. prosinec 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 10170x
vyhody_single_zivota.jpgNe nadarmo se říká, že všechno zlé je pro něco dobré. Tak jako je fajn být s někým a třeba založit rodinu, ne každý to tak musí vidět a cítit. Může prahnout po úplně jiných věcech jako je například kariéra, bohatství a materiální majetek. Článek pojednává o výhodách osamění, tedy fenoménu single.

 

výhody single života

Brzká svatba se už není moderní

Dnes už ale naštěstí nikdo nežádá, abyste se do chomoutu vrhli hned po střední škole. Naopak je stále populárnější a běžnější zakusit nejprve života a teprve jako vyřáděný vstoupit do svazku manželského, případně si najít stálého, možná životního partnera.
Otázkou je, kdy takové rozhodnutí přijmout, kdy se vzdát výhod zcela volného života, ve kterém můžete pařit, jak se vám zachce a spát třeba až do oběda? Ten přechod od nevázaného k usedlému životu zkrátka není jednoduchý. 

Máte čas nalézt toho pravého, ale nespěchejte, nepanikařte

Když jen tak proplouváte životem a nepřipouštíte si, že vás něco k něčemu tlačí, máte o poznání větší šanci najít ideální ženu či muže.
Samozřejmě, že cestou za ideálem toho hodně vyzkoušíte a budete tak zhruba "znát aktuální nabídku". A když náhodou narazíte na extra kus, třeba se spontánně rozhodnete, že tak byste to rádi už napořád. Mějte na paměti, že se chcete upsat z lásky, nikoliv ze zoufalství.
Nejhorší možností je zpanikařit. Všichni kolem už někoho mají, v generaci se rodí první velká várka dětí a vy jste stále single. Taková situace je velmi ošemetná a hrozí, že skončíte v náručí prvního člověka opačného pohlaví, který projeví zájem.

Zaměříte se na kariéru

Na pracovním trhu dnes existuje obrovská konkurence, a přestože máte plány a talent, často rozhoduje buldočí nátura a samozřejmě čas. Zaměstnavatel po vás bude chtít četné přesčasy, víkendovou práci apod. Když je odmítnete s tím, že doma na vás čeká milující muž/žena nebo dítě, brzy uvidíte, jak vás řada méně schopných kolegů ve firemní hierarchii přeskakuje.
Ti totiž byli ochotní něco obětovat, respektive neměli žádné závazky, které by jim v tom bránily.
Chcete-li si vybudovat slušnou pracovní pozici a kariéru, musíte být také trochu sobečtí
, a to se s životem v páru příliš neslučuje.


Dělejte si, co chcete, kdy chcete

Volnost je úžasná sama o sobě. Na světě je přeci tolik možností, kterých by bylo škoda neokusit. Jejich škála se s někým, koho máte neustále u sebe, samozřejmě poněkud limituje.
Sami si můžete vytvořit vlastní zvyky, které vyhovují jen a pouze vám, ať už se to týká určité činnosti nebo časového harmonogramu. Nikdo vám nebude říkat „běž nakoupit“ nebo „kdy už konečně umyješ nádobí“.

Single má SVÉ peníze

Jistě, je to sobecké, ale zejména pro muže platí, že sami mohou držet kontrolu nad svými penězi a nemusí je rozhazovat za drahé šperky či květiny, jež by případná drahá polovička vyžadovala.
Navíc je potřeba jí občas půjčit kreditku, aby mohla ukojit svou vášeň v nakupování. Není nutno dodávat, že takové chvíle notně provětrají takřka každý účet. S manželstvím ke všemu dříve či později přijde nevyhnutelné. Žena se stane rodinným bankéřem a možná budete muset prosit, aby vám dala byť jen na pivo.

Volnost v sexu

A pak je tu pochopitelně kouzlo nezávazného sexu, kterého se řada lidí prostě nechce vzdát.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny