Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné Žádost o rozvod - vzor zdarma (SPORNÝ)

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Žádost o rozvod - vzor zdarma (SPORNÝ) Email
Pondělí, 07. leden 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 56649x

rozvod_sporny.jpgV této stránce je zdarma vzor Žádosti o rozvod (Návrh na rozvod manželství) - sporný typ rozvodu. Současně tato listina řeší styk s nezletilými dětmi, důvody rozvodu, citové vztahy, ad.

_____

_____

_____

Související stránky: rozvod dohodou - rozdělení majetku manželů - náklady na rozvod - smlouva styk s dítětem po rozvodu+výše výžiného - obecně: výše alimentů (výživného na nezaopatřené dítě) - další stránky o vztahových záležitostech - 22 důvodů, proč se s partnerem nerozcházet - psychotest: hodíme se k sobě?


 

Okresní/Obvodní soud
adresa

Dvojmo

 

Návrh na rozvod manželství (sporný rozvod)

 

Žalobce: Jan Chcipryč, nar. 1.1.1968, bytem Domov, Za pecí 14, PSČ 123 45

Žalovaná: Jenůfa Chcipryčová, roz. Roztová, nar. 21.8.1968, bytem Domov, Za pecí 14, PSČ 123 45

I.


Dne 12.6.1996 jsem uzavřel manželství s žalovanou před Obecním úřadem v Domově. U obou jde o manželství první. V manželství se nám dne 3.6.1998 narodil nezl. syn Pavel. Všichni v současné době bydlíme na shora uvedené adrese.

Důkaz: oddací list
výslech účastníků

II.

S žalovanou jsem se seznámili na rekreačním pobytu ve Špindlerově Mlýně. Postupem času se náš vztah prohloubil a po dvouleté známosti jsme uzavřeli manželství. V našem vztahu nebyly neshody nebo konflikty. Z počátku manželství jsme bydleli u mých rodičů a po narození syna roku 1999 jsme si pořídili vlastní byt. Asi dva roky po narození syna však žalovaná začala na můj zájem o domácnost a syna reagovat podrážděně a začalo docházet k rozporům ohledně výchovy syna. Manželka mi začala zakazovat chodit se synem na procházky do přírody a obviňovala mne ze snahy poškodit synovo zdraví. Začala dávat najevo nedůvěru k mé osobě a odmítala mi svěřit syna v době, kdy mne nemohla kontrolovat. Přestali jsme spolu intimně žít na konci roku 2000 a veškerá starost žalované o domácnost se v té době omezila pouze na syna a jí samotnou. Musel jsem si sám vařit nebo se stravovat mimo domov. Společně nehospodaříme od června roku 2002. Opakovaně jsem žalovanou vyzýval ke společné návštěvě psychologa či manželské poradny. Žalovaná však tyto návrhy označila za mou léčku motivovanou snahou zbavit jí způsobilosti k právním úkonům a získat tak absolutní moc nad synem. Hádky byly stále častější. Soužití s žalovanou za takové situace se pro mne stalo nesnesitelným a snažil jsem se doma zdržovat co nejméně. . Důkaz: výslech účastníků

III.


Okresní (obvodní) soud v .... již rozhodl o úpravě poměrů nezletilého syna Pavla pro dobu po rozvodu svým rozhodnutím sp.zn. P 12/2002 ze dne 12.3.2003, které nabylo právní moci dne 14.4.2003, a které přikládám k tomuto návrhu.

Důkaz: rozhodnutí ve věci P 12/2002

IV.


K žalované jsem ztratil citový vztah a nevidím naději na jeho obnovu. Nemám zájem na dalším trvání našeho manželství, které je hluboce a trvale rozvráceno.

V.


Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem navrhuji, aby soud vydal tento

rozsudek:

Manželství žalobce Jana Chcipryče a žalované Jenůfy Chcipryčové, roz. Roztové, uzavřené dne 12.6.1996 před Obecním úřadem v Domově, se rozvádí.

Podpis: Jan Chcipryč

 

STÁHNOUT ZDARMA JAKO WORD SOUBOR!


 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny