Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné Rozvod za kratší dobu trvání manželství než je 1 rok

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Rozvod za kratší dobu trvání manželství než je 1 rok Email
Sobota, 08. listopad 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8353x
rozvod_manzelstvi_za_kratsi_dobu_nez_je_jeden_rok.jpgV praxi se naštěstí vcelku vzácně stávají situace, kdy chtějí být manželé rozvedeni za kratší dobu, než je zákonem stanovený 1 rok. I to jde. Otázkou je, jestli má vůbec cenu se brát, že? Manželství které trvá kratší dobu než jeden rok je možné rozvést podle § 24 odst. 1 zákona o rodině.
§ 24 odst. 1
"Soud může manželství na návrh některého z manželů rozvést, jestliže je manželství tak hluboce a trvale rozvráceno, že nelze očekávat obnovení manželského soužití; bere přitom v úvahu příčiny rozvratu manželství."

V podstatě můžete podat žádost o rozvod již druhý den od svatby!
Rozdíl rozvodu manželství, které trvá kratší dobu než 1 rok o proti rozvodu manželství, které trvá déle než 1 rok je v tom, že výše uvedený důvod rozvodu (trvalý a hluboký rozvrat, nelze očekávat obnovení manželského soužití) musíte u soudu prokazovat a prokázat. Tedy nemůžete využít § 24a odst. 1.
Soud tedy bude rozebírat vaše manželství a bude se zajímat, které konkrétní události vedli k tomu, že jste se rozhodli po tak krátké době manželství zrušit.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny