Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné Rozvod manželství krok za krokem

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Rozvod manželství krok za krokem Email
Neděle, 29. červen 2008 | Vložil: Hanka Janoušková (mujvztah.cz) | Zobrazeno: 29463x
krize_rozvod_mindsoft_ikona.jpg Rozvod je nejen jednou z nejtíživějších situací v lidském životě, ale také situací dosti komplikovanou. Člověk by se měl alespoň trochu orientovat v právní problematice, vědět, na koho se má v případě rozvodu obrátit, jaké dokumenty potřebuje a kam je má doručit. Možná jste se i vy rozhodli učinit tento důležitý životní krok, ale nevíte, jak ho realizovat a co všechno tato životní situace obnáší.
___
___
Rozvod se dá obecně shrnout do několika základních kroků, které byste měli zcela jistě učinit.
  1. Podejte k soudu návrh na úpravu výchovy a výživy nezletilých dětí a současně také žádost o rozvod. Dříve, než vás soud rozvede, musí být vyřešena otázka, jak bude vypadat péče o děti po rozvodu manželství. Máte dvě možnosti: S manželem/manželkou se shodnete a sepíšete dohodu, kterou vám soud pouze schválí. Komplikovanější variantou (v případě, že nejste schopni se shodnout) je podstoupit soudní řízení, ve kterém soud rozhodne, jak bude péče o děti pro dobu po rozvodu vypadat. Až když bude rozhodnuto o budoucí péči o děti, přistoupí soud k samotnému rozvodu manželství.
  2. Vyřešte otázku rozdělení společného jmění manželů. Kvůli rozdělení majetku nemusíte absolvovat soud. Soud dokonce nemusí vaši dohodu o rozdělení majetku ani schvalovat. Stačí, když ji sepíšete a necháte potvrdit u notáře či advokáta. Jestliže váš společný majetek zahrnoval i nemovitosti, je třeba dohodu o vypořádání společného jmění manželů registrovat na příslušném katastrálním úřadě, pod který vaše nemovitost spadá. Jestliže se ovšem nejste schopni domluvit, bude soud na místě.
  3. Další věc, kterou musíte vyřešit, je otázka budoucího bydlení. Obvykle se řeší spolu s rozdělením společného jmění manželů a ani v tomto případě nemusíte absolvovat soud.

Výše zmíněné kroky jsou pouze hrubým náčrtem toho, co všechno vás při rozvodu čeká. Jestliže potřebujete podrobnější informace, včetně potřebných formulářů, zkuste se podívat do on-line knihy ke stažení Praktický průvodce rozvodem, kde vše důležité naleznete.

© Napsala Hanka Janoušková
Redaktorka pro oblast vztahy a zdraví Mindsoft s.r.o.
Email: janouskova(zavináč)mindsoft.cz
www.mujvztah.cz
www.mamdepku.cz
www.foto-mluvi.cz

Měsíčník osobního růstu zdarma: objednejte si

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny