Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné Rozchod s partnerem může být začátkem něčeho lepšího i když si to zpočátku nemyslíme.

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Rozchod s partnerem může být začátkem něčeho lepšího i když si to zpočátku nemyslíme. Email
Neděle, 23. březen 2008 | Vložil: Hanka Janoušková (mujvztah.cz) | Zobrazeno: 15024x
rozchod_muze_byt_vstupenkou_do_lepsich_casu.jpgNikdo nevstupuje do dlouhodobého vztahu s tím, že jednou skončí. Právě naopak, náš nejupřímnější záměr je, aby vztah vytrval a přinesl co nejhezčí chvíle. Když ale nakonec přece jen skončí, změní se úplně všechno.
___
___

Změny přicházejí během rozchodu i po něm. Musíte dělat změny ve své domácnosti, začít jinak přemýšlet o svých penězích, jak vše předložit svým společným přátelům. Mění se vaše nakupovací návyky a způsob vybavování domácnosti. Vaše emoce lítají sem tam a těžko se v nich vyznáváte. A to je pouze malý seznam všeho, co se mění, i co kolem nového životního stylu zažíváte.

Mnozí si myslí, že tyto změny jsou jediné, které musejí s rozchodem zvládnout, a jejich jediným přáním je rychle nechat všechny tyto zkušenosti za sebou. Moci tak vše svázat do uzlíčku a jedním tahem je nazvat minulostí.

Zkušenost rozchodu nemůžeme jen tak zahodit a na vše rychle zapomenout. Podobně jako náš první den ve škole, maturita nebo smrt blízkého je rozchod silným zážitkem. Stal se součástí našeho emočního světa a nemůžeme ho smazat. Není možné se vrátit do minulosti a snažit se přepsat své chování a pocity.

Rozchod s blízkým člověkem je proces znovuobjevování, osobního dorůstání a sebepoznávání a vždy zůstane součástí vaší osobnosti.

Nechtějme proto po rozchodu všechno rychle vyřešit a vystřelit na novou cestu. Opominutí lekce, kterou nám tato těžká situaci přináší, nám v budoucnosti přinese podobné situace k zopakování.

Zkušenost náročného rozchodu prověří, zda budete zlostně zůstávat v minulosti a obviňovat kde co, nebo použijete vzniklou situaci a položení nového začátku pro svůj nový život.

Zkušenost rozchodu vám dává na vybranou. Zůstat v sebelítosti nebo přijmout vzniklou situaci, plně se s ní smířit a použít ji jako odrazový můstek pro svůj další osobní růst.

Zkušenost rozchodu vás vede ke smíření se s bolestí a k přijetí životní lekce. Schovávání se před bolestí nás od ní neuchrání. Alkohol, televize, nakupování nepotřebných věcí jsou možná krátkodobé rozmělňovače bolesti, dlouhodobě však ke klidu nepřispějí. Pokud se nerozhodnete přijmout výzvu rozchodu a s tím spojenou bolest, vždy bude trápení silnější než vy.

Rozchod vede k uvědomění, že život dle vašich představ je nyní možný a že možná stojíte na jeho začátku právě teď.

okud jste po rozchodu ve stavu, kdy se snažíte dělat pouze to nejdůležitější k přežití, rád bych vás postrčil k myšlence, že se dá žít lepší život. Že se můžete dnes rozhodnout a skoncovat s minulostí, která se stejně nedá předělat. Máte před sebou celou budoucnost, tak proč stále litovat všeho, co již bylo?

Otevřete svoji mysl novým možnostem. Svět je plný nových příležitostí a díky jednomu zklamání se nezboří. 


 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny