Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné Rozchod, rozvod - co dělat aby k nim nedošlo a s partnerem jste si nezevšedněli

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Rozchod, rozvod - co dělat aby k nim nedošlo a s partnerem jste si nezevšedněli Email
Neděle, 11. říjen 2015 | Vložil: PhDr. Michaela Peterková (psycholog, psyx.cz) | Zobrazeno: 2479x

rozchod-rozvod-co-delat-aby-k-nim-nedoslo-a-s-partnerem-jste-si-nezevsedneliExistuje jeden skutečně závažný důvod, pro který se rozpadají rodiny a letité vztahy. Příčinou číslo jedna u všech rozvodů nejsou ani nevěra, ani finanční problémy, ani nesmiřitelné povahové rozdíly. To všechno jsou jenom symptomy problému daleko hlubšího. Zdá se mi, že hlavní těžkostí pro účastníky milostného vztahu je jejich neochota investovat milostný vztah do manželství.

___

___

 

Tak či onak mnohé průzkumy dokazují, že dokážeme ovlivňovat své city, když do nich vědomě vkládáme více úsilí než obvykle.

Je známo, že více milujeme to, co jsme těžko získávali. Jestliže jste na nové auto šetřili dva roky, budete ho zřejmě mít v mimořádné oblibě. To samé platí o vztazích: plamen lásky je třeba neustále udržovat „polínky“ péče a pozornosti. Máme rádi všechno, na co obětujeme čas, energii či peníze. Vášeň, zájem ani vztah nás nikdy nepřipoutají k tomu, co jsme získali jenom tak, bez úsilí.

Zamyslete se nad tím, co tohle znamená v manželství. Svého partnera budete více milovat, jestliže vynaložíte úsilí, abyste s ním žili v souladu. Kvalita vašeho manželství je výsledkem úsilí, které vyvíjíte. Pokud se neustále hádáte a jeden druhého nemůžete ani vidět, není nejspíš příčinou to, že byste se přestali milovat. Důvodem může být, že jste přestali udržovat plamen své lásky.

Na druhé straně to také znamená, že pokud vaše city k partnerovi slábnou, lze je ještě zachránit.

Rada pokud vztah vázne? Zavzpomínejte a jeden druhému vyprávějte příběh svého prvního setkání. Jak to tenkrát bylo a co jednoho k druhému přitahovalo. Prospěšné rovněž je zavzpomínat si, jaké společné sny jste před lety měli.

Podobá se to archeologii. Někdy je třeba se opravdu pečlivě pohrabat v hlubinách své duše, aby člověk pod vykopávkami našel dávné city a vzpomínky. Obyčejné vzpomínky na to, jak vám kdysi dávno bylo dobře, vás přivedou k nové možnosti cítit jeden k druhému lásku a pouto.

 

Jak upevnit vztah?

1. Ptejte se partnera, jaký měl den.

To nepotřebuje on. To potřebujete vy.

Vy si musíte každý den připomínat, že nejenom vám je těžko. Projevte zájem o jeho život. Zajímejte se o to, co se s ním děje, když překročí práh společného domova.

 

2. Vždycky ho/ji polibte na rozloučenou i na přivítanou.

Polibek je mohutným stimulem fyzické a emocionální blízkosti mezi lidmi.

Je připomínkou toho, že jste stále ještě mužem a ženou. Polibte manžela, když odchází do práce a stejně tak, když se vrací. Změňte to v návyk. I když třeba v rutinní.


3. Rozmlouvejte spolu. Alespoň pět minut denně.

Jakékoli vztahy si žádají rozhovor.

Nemáte-li čas během dne, povídejte si aspoň pět minut před spaním. Nebo u snídaně: nežvýkejte mlčky. Vypněte televizi a ztlumte telefon. Prostě si popovídejte s tím, s kým jste pohromadě zrovna teď.

Může to být těžké. Zvláště pokud si vaší neustálé přítomnosti žádají děti. Stejně ale musíte v průběhu dne najít čas pro svého partnera – ať jste jakkoli vytíženi.

 

4. Objímejte se

Alespoň 30 vteřin jednou denně.

Než jdete do práce, než usednete ke stolu nebo si jdete lehnout, obejměte svého partnera. Fyzické objetí přiměje vaši duši a rozum navázat s tím druhým hluboké spojení.

Výzkumy ukazují, že objetí snižuje krevní tlak a připoutává nás k člověku, s nímž se objímáme. Dokonce zlepšuje paměť! Fyzické doteky nejsou zdaleka jenom sex.

Vaše manželství nepotřebuje nic než snahu vše napravit. Šťastná rodina je ta, kde oba manželé chápou, jak lehko by mohli ztratit to, co mají. Manželství neničí zrada, ale lhostejnost.

 

 

5. Pište partnerovi aby věděl, že na něho myslíte

Zeptejte se během dne partnera, jak mu to utíká, jaký má den.

Možná právě v té chvíli se cítí nějak zvláště ušlápnutý. A uvítá podporu od toho, s kým je emocionálně spojen.

Telefon nemusí vždycky přijít vhod. Proto se neostýchejte napsat mu vyznání lásky do emailu. Nebo pošlete SMS.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny