Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné Partnerská krize a její řešení

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Partnerská krize a její řešení Email
Pondělí, 14. leden 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 29452x

partnerska_krize.jpgJak zlikvidovat partnerskou krizi, aniž bychom museli vyřešit problémy tím nejhorším způsobem – rozchodem? Tuto otázku řeší mnoho párů. Výzkumy prokázaly, že nejvíce partnerských krizí a hádek je před obdobím prázdnin.

Partnerská krize

Jak zachránit vztah

Partnerská krize a mladí lidé

Mladí lidé řeší tyto problémy nejčastěji. Jsou s partnerem rok a poté si uvědomí, že už s ním být nechtějí Je to bohužel jakýsi trend dnešní doby, který se zakládá na myšlence tzv. stereotypu. Mnoho mladých lidí si myslí, že když si s partnerem nemají už tolik co říct jak na začátku, že je to špatné. Vztah nemůže být nikdy jako na začátku! Lidé se postupně poznávají a zažívají spolu mnoho dobrého, ale také špatného. Záleží pak pouze na nich, jak moc chtějí být se svým partnerem, musí se snažit vztah oživit. Třeba by bylo zajímavé i obohacení sexuálního života.


Partnerská krize a city

City se mění každý den. Lásku pociťujete jinak, když jste na svého partnera naštvaní, když vás mile překvapí, když se pohádáte, anebo když hrozí konec vztahu. Někteří lidé si teprve až před koncem vztahu uvědomí, jak jim na partnerovi záleží. A to už je někdy bohužel pozdě.


Partnerská krize a psychické stresy

Nejčastějším začátkem všech partnerských krizí bývají stresy. Mohou to být stresy způsobené ztrátou zaměstnání, rodinnými spory, nervozitou před zkouškami, zdravotními problémy a stresy vyvolané mnoha dalšími okolnostmi. Tyto problémy se odráží ve vztazích a záleží také hodně na povaze člověka, jak umí tyto problémy řešit.


Stereotypní vztah

Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale také stereotyp může vést k partnerským krizím. Když se svým partnerem budete dělat pořád to stejné, vztah vás určitě brzy omrzí. Měli byste se snažit mít vztah co nejpestřejší, abyste se jeden na druhého těšili a zároveň byli také napjatí, co nového vás čeká. Ideální je, když mají partneři společné zájmy (sport, kultura). Co takhle vyrazit na nějaký letní festival? Jak ze stereotypu vám také může poradit tento článek.


Partnerské krize a jejich řešení

Nejhorší, co mohou partneři ve svém vztahu udělat, je řešit jeden a ten samý problém pořád dokola. Nejlepším řešením je si společně sednout a promluvit si o tom, co se jim na vztahu nelíbí, co touží změnit. Musí oba partneři chtít a mít snahu problém vyřešit, neutápět se v neustálých depresích z toho, že vztah není zrovna v této době ideální.


Jak zlepšit svůj partnerský vztah

Někdy se také stává, že jiskřička, která byla na začátku vztahu už vyprchává, ale i přesto svého partnera alespoň trochu miluje, ještě není pozdě vztah zachránit! Pro dobrý vztah musíme mít obrovskou dávku tolerance, ta je základem každého dobrého vztahu. A pokud tuto toleranci máme, jsme na dobré cestě, jak vztah zachránit.

Tipy na zlepšení partnerského soužití

  • uvědomit si, že také váš partner má také nějaké povinnosti, které musí splnit a nemůže být pořád jen s vámi
  • snažit se neřešit zbytečně stejné problémy pořád dokola
  • podnikat s partnerem společné aktivity, při kterých si oba odpočinete od všedních starostí.
  • říkat si, jak vám na druhém záleží – i když si někteří myslí, že tahle „fráze“ je nesmysl, mnoho lidí to podpoří a ujistí ve svých citech a mají šanci dál bojovat, aby se vztah zlepšilLáska a partnerské vztahy je jeden velký začarovaný kruh. Záleží pouze na partnerech, jak si umí vztah zařídit a hlavně svou životní lásku udržet. Láska totiž není něco samozřejmé. Je to něco křehkého - jako květina, která když se neopečovává a nezalévá, tak hyne.  
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny