Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné Partner, přítel odmítá a nechce svatbu - co teď?

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Partner, přítel odmítá a nechce svatbu - co teď? Email
Čtvrtek, 02. duben 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 9100x
partner_pritel_odmita_nechce_svatbu.jpgSvatba a manželské soužití je závažný životní krok. Pokud s vámi váš partner dlouhodobě nechce vstoupit do manželského života a založit s vámi rodinu, zkuste se zamyslet nad tím, zda si vás takový člověk zaslouží a zda není lepší řešení najít si někoho jiného, kdo si vás bude vážit a nebude se bránit společnému životu s vámi.
___
___

Důvody proč partner odmítá svatbu:

• Partner nad touto otázkou ještě nepřemýšlel
Jedním z důvodů, proč se ve vašem vztahu nemluví o svatbě v blízké budoucnosti, může být fakt, že pro partnera není otázka manželství důležitá a prostě ho nenapadlo o svatbě přemýšlet. Řešení je jednoduché: sama toto téma otevřete a začněte o něm mluvit.


• Partner si myslí, že jste to právě vy, kdo se svatbou nespěchá
Dalším důvodem, proč ještě společně neplánujete svatbu, může být opět nejasná komunikace. Partner může mít pocit, že jste to právě vy, kdo se svatbě a manželství vyhýbá, a sám nemá tolik odvahy s vámi o tom začít mluvit. V tom případě stačí, když si o společné budoucnosti promluvíte otevřeněji.


• Partner se pro vstup do manželství necítí připraven
Liknavost na straně partnera také často souvisí s tím, že se necítí připraven přijmout závazek manželství. Důvodů může být několik. Partner může mít například pocit, že se na tak závažný krok znáte krátkou dobu. Dalším motivem může být fakt, že partner je již v minulosti jednou rozvedený a podruhé má potřebu si krok do manželství více rozmyslet, protože se nechce již rozvádět. Jiné vysvětlení může být, že se necítí dostatečně zralý na takovou odpovědnost, či argument, že nejste dostatečně finančně či hmotně zabezpečení, abyste mohli vytvořit vlastní rodinu.


• Partner chce s vámi založit rodinu a svatba pro něj není důležitá
Občas se stává, že pro nějakého muže není svatba důležitá a to, že nejste manželé, nevnímá jako překážku k založení rodiny. V této situace se odráží současný trend ve společnosti, kdy svatba a instituce manželství není důležitá tak jako dříve. Jiným důvodem může být například nepodařené manželství jeho rodičů a obava, aby jeho děti nemusely prožít nepříjemnou situaci rozvodu, jak se to stalo jemu. V této situaci vám asi nic jiného nezbývá, než s partnerem občas na toto téma diskutovat a snažit se mu vysvětlit, že pro vás je svatba důležitá.


• V partnerově budoucnosti není pro manželství místo
Ten nejnepříjemnější důvod může být, že partner prostě ve svém budoucím životě nemá pro manželství a rodinný život s vámi místo. Chce si žít svobodný život bez jakýchkoliv závazků. V této situaci je potřeba uvážit, zda pro vás je manželství a rodina důležitá, a zda má smysl v takovémto vztahu pokračovat.

 


Jak reagovat, když není partner vdavkuchtivý?

V debatě na toto téma, obzvláště když tušíte, že se partner ke svatbě a manželství staví odmítavě, je důležité se držet některých zásad:


• Mluvte o svých pocitech
Při této diskuzi jako i v každém konfliktu je důležité mluvit o tom, jak se v aktuální situaci cítíte – věnujte prostor hlavně pozitivním emocím, ale nevynechejte ani negativní. Partner se tak může dozvědět podstatnou informaci, jak je pro vás významný, že s ním počítáte do budoucnosti a jakou důležitost má toto téma pro vás. Verbální ventilování vašich aktuálních pocitů navíc vede ke snížení vnitřního napětí.


• Zeptejte se na důvody
Snažte se zjistit důvody partnerova názoru.


• Vyhněte se vyčítání a obviňování partnera
Velká chyba při každé diskuzi je začít partnerovi vyčítat události z minula a obviňovat ho. Výčitky a obviňování vám v ničem nepomohou, partnera mohou zasáhnout a zranit na citlivém místě.


• Respektujte jeho názor a nesnažte se ho přemlouvat za každou cenu
Přestože partner nyní žádnou svatbu plánovat nechce, nevěšte hlavu, respektujte jeho názor. Neznamená to, že se s vámi nikdy nechce oženit. Ujistěte ho, že je pro vás velmi důležitý a zkuste toto téma za nějaký čas opět otevřít.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny