Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Krize, rozchod, rozvod, alimenty

Protějšek s Tebou je jen dokud s Tebou chce být a nic ho k tomu nedonutí - realita vztahů

Email
Úterý, 17. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3008x   

protejsek-s-tebou-je-jen-dokud-s-tebou-chce-byt-a-nic-ho-k-tomu-nedonuti-realita-vztahuLidé jsou spolu, dokud spolu být chtějí. Žádná povinnost, čest, ani morálka nepřikovají jednoho člověka k jinému. Když někdo chce odejít, odejde z domova, od dětí a třeba i od umírajícího. Pokud odejít nechce, zůstává. Když někdo chce být s tebou, nezabrání mu v tom žádné tvoje nedostatky. A když tě chce opustit, nezadrží ho žádné tvé přednosti.

___

___

Celý článek...
 

Rozchod ve vztahu - jak se s ním vyrovnat a nezbláznit se přitom?

Email
Úterý, 03. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4144x   

rozchod-ve-vztahu-jak-se-s-nim-vyrovnat-a-nezblaznit-se-pritomJak se přestat trápit a dokázat se vypořádat s bolestí po rozchodu s milovaným člověkem? Vztahy mezi lidmi jsou tím nejjemnějším a zároveň nejzamotanějším schématem vývoje lidského bytí. Každé schéma má svůj scénář, své pořadí událostí, v něčem třeba s podobnými prvky, celkově však s individuálními zvláštnostmi. V kritických situacích se chováme různě.

___

___

Celý článek...
 

Jak zvládnout důstojně rozchod a co nedělat - vyhrožovat sebevraždou, šikanovat, náhrada za partnera, spojit se s rodiči protějšku, násilí

Email
Čtvrtek, 15. říjen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3217x   

jak-zvladnout-dustojne-rozchod-a-co-nedelat-nasili-vyhrozovani-sebevrazdou-sikanovat-nahrada-za-partnera-spojit-se-s-rodici-protejsku

Když se s vámi někdo rozejde, není to rozhodně důvod k radosti a oslavám. Ty chmury a smutek na člověka prostě padají jako trakaře. Nicméně i rozchod se dá přijmout na úrovni a nedělat scény. Sice se s vámi dotyčný právě rozchází, ale máte možnost mu ukázat, že jste osoba vyspělá, důstojná a rozumná.

___

___

Celý článek...
 

Rozchod, rozvod - co dělat aby k nim nedošlo a s partnerem jste si nezevšedněli

Email
Neděle, 11. říjen 2015 | Vložil: PhDr. Michaela Peterková (psycholog, psyx.cz) | Zobrazeno: 1910x   

rozchod-rozvod-co-delat-aby-k-nim-nedoslo-a-s-partnerem-jste-si-nezevsedneliExistuje jeden skutečně závažný důvod, pro který se rozpadají rodiny a letité vztahy. Příčinou číslo jedna u všech rozvodů nejsou ani nevěra, ani finanční problémy, ani nesmiřitelné povahové rozdíly. To všechno jsou jenom symptomy problému daleko hlubšího. Zdá se mi, že hlavní těžkostí pro účastníky milostného vztahu je jejich neochota investovat milostný vztah do manželství.

___

___

 

Celý článek...
 

Nespěchejte s rozchodem - single život má výhody, ale může v něm být smutno, pusto a prázdno

Email
Úterý, 06. říjen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2460x   

nespechejte-s-rozchodem-single-zivot-ma-vyhody-ale-muze-v-nem-byt-smutno-pusto-a-prazdnoDneska jsem zašel na snídani a potkal dívku, se kterou jsem docela dlouho chodil. Teď už je vdaná a čeká dítě. Poctivě přiznávám, že když jsme spolu mluvili, cítil jsem se tak mizerně, jako už dlouho ne. Na rozchodu jsme se shodli asi před pěti lety.

___

___

Celý článek...
 

Jak se dostat z psychické krize a restartovat se do normálu aneb ať se stalo cokoliv, přejde to

Email
Pátek, 11. září 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3286x   

jak-se-dostat-z-psychicke-krize-a-restartovat-se-do-normaluTěžká životní situace může nastat z různých důvodů. Problémy v práci, v osobním životě a s lidmi kolem nás občas vyvstanou všechny naráz a člověk může propadnout pocitu, že překonat všechny ty obtíže je prostě nemožné. Hlavním problémem krize je, že pod závalem obtíží strádá naše osobnost.

___

___

Celý článek...
 

Psychologie rozchodu a rozvodu - vliv na psychiku, léčba úzkosti (psychoterapie, farmakoterapie, kognitivně-behaviorální léčba)

Email
Pondělí, 31. srpen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 11198x   

rozchod-vztahu-rozvod-manzelstvi-a-vliv-na-psychiku-lecba-psychoterapie-farmakoterapie-kognitivne-behavioralni-lecba

Rozchod (nebo rozvod) s blízkou osobou vede u většiny lidí k přechodnému bolestnému trápení. Někteří jedinci jsou schopni se s rozchodem s partnerem vyrovnat poměrně rychle. Pro jiné je to obtížné a dochází u nich k rozvoji poruchy přizpůsobení, která významně zasahuje do jejich schopnosti fungovat v nejdůležitějších rolích.

___

___

Celý článek...
 

Návod jak se vyrovnat z rozchodem, krachem vztahu - tipy, rady, doporučení

Email
Úterý, 11. únor 2014 | Vložil: Ing. Antonín Neoral - redaktor | Zobrazeno: 4270x   

navod-jak-se-vyrovnat-z-rozchodem-krachem-vztahu-tipy-rady-doporuceniRozchod není vůbec příjemná věc, člověk se najednou ocitne jakoby ve vzduchoprázdnu, zhroutí se mu všechny dosavadní hodnoty a potácí se od ničeho k ničemu. Následující tipy by ve vás měly opět probudit touhu k životu. Jako hlavní rada je netopit se v rozchodu, ale žít dál. Lehce se to řekne, hůře se to dělá. Ale jde to.

___

___

Celý článek...
 

Pauza ve vztahu - konec vztahu nebo ne? Délka pauzy.

Email
Čtvrtek, 11. duben 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 33185x   

pauza-ve-vztahu-konec-vztahu-nebo-neKdyž cítíte přetlak v práci, vezmete si dovolenou. Ale co uděláte, když se zrovna nejlépe necítíte ve vztahu s partnerem? Možná je na čase si od sebe odpočinout. Na začátek jedna dobrá zpráva: opravdu existují páry, kterým po zralé úvaze domluvený oddechový čas ve vztahu pomohl. Ale jak už to v životě bývá, teď ta špatná: rozhodně to není řešení pro každého! K pauze se většinou uchylují páry, které cítí zásadní pnutí.

___

___

Celý článek...
 

Nevěra - výhody a nevýhody, 5x proč ano a 5x proč ne

Email
Čtvrtek, 23. srpen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 9461x   

nevera-vyhody-a-nevyhody-5x-proc-ano-a-5x-proc-nePartnerské trojúhelníky a situace, které v souvislosti s nimi vznikají, tvoří náměty slavných filmů a románů. Ale jsou i zdrojem nespočtu anekdot a co víc, jsou součástí skutečného života. Současná doba a euroamerická civilizace ženské nevěře přejí. Je to dáno zejména tím, že dnešní dámy jsou soběstačnější a samostatnější. V zemích, kde mají muži nadvládu a jejich partnerky jsou na nich ekonomicky i společensky závislé, je nevěrnic mnohem méně.

___
___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 2 z 12
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny