Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné Nevěra - co dělat, když zjistíte nevěru a jak ji přežít (článek pro ženy)

Sponzorované odkazy:

 • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Nevěra - co dělat, když zjistíte nevěru a jak ji přežít (článek pro ženy) Email
Čtvrtek, 01. říjen 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 16818x

jak_zvladnout_neveru_co_delat.jpgPřední vztahový psycholog v ČR Jeroným Klimeš se ptává svých klientek, jestli by souhlasily s tím, když by měly svělého chlapa, který by nechodil do hospody, nosil domů dost peněz, staral se o děti, ale byl jednou nevěrný. Nabízí jim dvě varianty: takového muže po nevěře vyhodit a rozvést se a nebo s takovým mužem být a zůstat. Odpovědi jsou prý různé. Co ale dělat, když žena zjistí, že je její muž nevěrný? Jak reagovat na nevěru?

___

Jak zvládnout nevěru a co dělat

 1. Nejprve si ujasněte, zda má váš vztah šanci vše překonat a zda vy chcete, aby vydržel. V této fázi to promýšlejte výhradně svým pohledem. 
 2. Je-li vám do pláče, tak se nestyďte a vybrečte se podle libosti. Ale pozor - nikoli před ním! Považoval by to za citové vydírání. Máte-li chuť si trochu "zahysterčit" (třeba rozbít talíř, zaječet pár nadávek), dopřejte si to taky, ale opět ne před ním.
 3. Nezavírejte své soužení sama v sobě, svěřte se někomu. Obezřetně však vybírejte komu. Měl by to být člověk moudrý, který vás má opravdu rád a je diskrétní. Už tím, že ním situaci proberete, se v ní sama lépe zorientujete.
 4. Jestli se vám uleví, když si budete představovat, co byste "JÍ" nejraději provedla (od vyškrábaných očí po skandál v zaměstnání), tak si to představujte. Ale ve skutečnosti to žádném případě nedělejte.
 5. Napadne-li vás, že by bylo ejlepší oplatit mu stejnou mincí, zapomeňte na to. Pomsta je to ubohá a možnost nápravy vztahu to dokonale zlikviduje.
 6. Promyslete si, jestli mu chcete a dokážete odpustit. Ale nerozhodujte se unáhleně. Vaše rozhodnutí musí být definitivní.
 7. Pokud odpustit nechcete či nemůžete, klidně mu oznamte, že je mezi vámi konec. Výčitky vynechte - jaký by měly smysl?
 8. Své rozhodnutí odpustit nespojujte žádnými podmínkami či výhrůžkami a k projednávání problému se už nevracejte.
 9. Zkuste si sama pro sebe rozebrat, zda jste partnerovu nevěru nějak nepřímo nezavinila a co byste na sobě měla a mohla.
 10. "Začít znovu" se snáz řekne, než vykoná - nicméně se o to ze všech sil snažte, bude-li se snažit i on. Je to jediná šance, jak vše postupně překonat.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny