Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné Nevěra - výhody a nevýhody, 5x proč ano a 5x proč ne

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Nevěra - výhody a nevýhody, 5x proč ano a 5x proč ne Email
Čtvrtek, 23. srpen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 10383x

nevera-vyhody-a-nevyhody-5x-proc-ano-a-5x-proc-nePartnerské trojúhelníky a situace, které v souvislosti s nimi vznikají, tvoří náměty slavných filmů a románů. Ale jsou i zdrojem nespočtu anekdot a co víc, jsou součástí skutečného života. Současná doba a euroamerická civilizace ženské nevěře přejí. Je to dáno zejména tím, že dnešní dámy jsou soběstačnější a samostatnější. V zemích, kde mají muži nadvládu a jejich partnerky jsou na nich ekonomicky i společensky závislé, je nevěrnic mnohem méně.

___
___Je nevěra normální?

Někteří psychologové razí názor, že ano. Z genetického hlediska je prý dokonce pro lidský druh výhodné, když je žena poněkud promiskuitní. Jenže jiní odborníci zase tvrdí, že "normální" je pro člověka být takzvaně fázicky monogamní - to znamená mít sice více partnerů, ale postupně, nikoli zároveň (což z genetického hlediska vyjde nastejno).

Proti "normálnosti" nevěry svědčí také fakt, že bývá tím rozhodujícím úderem při nevratné destrukci partnerského vztahu. Naproti tomu se však připouští, že nevěra může někdy mít psychoterapeutické účinky a oficiálnímu vztahu paradoxně prospěje.

Tak jak to tedy je? Jednoznačnou odpověd nečekejte - každý si musí svůj život zařídit po svém a na základě svých citů, pudů i rozumu. Určitě ale nikdo neprohloupí, když o svém chování bude přemýšlet. Vrhnout se bezhlavě do dravé řeky je totiž mnohem snazší než zase z divokého proudu vylézt na pevný břeh (to se dokonce nemusí vůbec podařit).5x PROČ NEVĚRA ANO

 

  1. Ve vztazích, v nichž jeden z partnerů pěstuje souběžně nelegální poměr, se prý udrží aktivní sexuální život až o deset let déle než u těch, kde jsou si oba věrní.

  2. Milenec ženě zvyšuje sebevědomí a navíc v ní probouzí snahu se neustále vylepšovat - jak po stránce vzhledu a fyzické kondice, tak i po stránce duševní.

  3. Dvě třetiny z žen, které si najdou milence, jsou ve svém oficiálním vztahu nešt'astné (z nevěrných mužů jich je více než polovina v legálním svazku št'astná!). Některé z nich, když si ověří, že "chleba je všude o dvou kůrkách" aneb že žádný mužský bez chyb neexistuje - začnou být spokojenější se svým původním partnerem.

  4. Žena, která je dobývána svým milencem (a sama ho také dobývá), pocit'uje výraznější sexuální touhu - to se pak může docela dobře přenést i do oficiálního vztahu nebo dokonce nahradit chybějící "domácí" sex.  

  5. Podváděný partner bývá v období nevěry většinou nejšťastnější. Nevěrnice se totiž snaží svým chováním - svou přítulností, laskavostí, obětavostí a ochotou apod. - vůči paroháčovi zbavit vlastních výčitek svědomí. Ale pozor, má to háček! Platí to pouze tehdy, když podváděný partner o svých parozích neví - a to je nesmírně obtížné zajistit.

 


5x PROČ NEVĚRA NE

 

  1. Čím déle trvá nelegální poměr, tím je pravděpodobnost, že bude odhalen, větší - až se časem přiblíží téměř k jistotě, že se to provalí. Důsledky bývají dosti nepříjemné. K udrbaným sousedkám a zákeřným "přítelkyním" se v současné době jako velmi účinný zdroj odhalení přidala i elektronická média: mobily, e-maily, facebook ...

  2. Téměř všechny ženy, které jsou stálému partnerovi nevěrné, trápí výčitky svědomí (to je problém, který muži skoro neznají. A ty jsou nepříjemné a časem mohou vést i k závažným psychickým potížím.

  3. Většina žen není delší dobu schopna vést sexuální život bez lásky. A jakmile se zamiluje, většinou začne "bláznit" - chce rozbít původní rodinu a co nejdříve odejít, utrácí, zadlužuje se, ničí si kariéru apod.

  4. Zatímco nevěrní muži bývají obdivováni jako "borci", nevěrné ženy společnost spíše odsuzuje (zejména jsou-li matkami, které nemají odpovědnost jen za sebe, ale i za své děti). V případě, že se jim v důsledku nevěry zhroutí život, jen málokdo je pochopí a podpoří...

  5. To, co se ženě na milenci nejvíc líbí (obvykle to, že jí lichotí, má pro ni dostatek času, je ochoten jí kdykoli naslouchat, obdivuje její šaty, účes, postavu... ), by s největší pravděpodobností hodně rychle vyprchalo, kdyby se vztah legalizoval - čemuž však bohužel většina žen odmítá věřit a snadno tak spadne z bláta do louže.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny