Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné Nevěra - jak bojovat s milenkou manžela, partnera a zvítězit

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Nevěra - jak bojovat s milenkou manžela, partnera a zvítězit Email
Čtvrtek, 23. únor 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 20899x

nevera-jak-bojovat-s-milenkou-manzela-partnera-a-zvitezitKdyž odhalíte nevěru, můžete dělat různé věci. Sbalit mu kufry, křičet a brečet jako šílená, vyčítat, vyhrožovat, najít si sama milence, odjet na Havaj ... Ale jen něco z toho vám ho vrátí zpátky. Zjistit, že váš osudový muž kromě vás miluje i jinou, tráví s ni volný čas, hladí ji, miluje a kupuje jí dárky, je peklo. Máte právo udělat mu pořádnou scénu, sbalit mu trička a poslat k čertu. Jenže to vám nepomůže.

___
___


Takže se nejprve zhluboka nadechněte a začněte si rovnat myšlenky dřív, než uděláte něco, co si budete do konce života vyčítat.

Základní otázka: Stojí mi za to, abych o něj bojovala?

Je váš vztah několikaletý tanec v minovém poli, nebo drží sílou zvyku dvaceti společně prožitých let? Pokud ano, nechte ho jít. emá smysl e vůbec snažit. Na cestu mu poděkujte, že vás opustil a vy máte konečně šanci se vzpamatovat a časem si třeba najít někoho, s kým vám bude Iii dobře. Složitější je to v případě, kdy jste byli oba šťastní,měli společné zájmy a milovali se. To vám nezbude nic jiného než být velkorysá, nevěru mu alespoň trochu odpustit a začít o něj bojovat. Přece neztratíte lásku g: svého života jen proto, že se mu splašily hormony a probudily se lovecké pudy. A jak to zařídit, aby se k vám nakonec vrátil?


Nebezpečný první krok

Zjistila jste, že vás manžel pravděpodobně podvádi, nebo jste ho dokonce při nevěře načapala. Možná vás v tu chvíli napadne vytáhnout pistoli a zastřelit je oba, skočit z mostu nebo ho vyhodit z domu. Chuť je to sice ilná, ale raději si ji nechte zajít. Především nedělejte nic z toho, co vás bezprostředně napadne. Spěch je tady opravdu hodně špatný rádce. Je jasné, že máte chuť své sokyni vyškrábat

oči, ale podle psychologa násilí, výčitky, argumenty, city ani vydírání na partnera v takové situaci prostě nefungují. Chytřejší je nechat všechno chvíli uležet a jednat až z chladnou

Po ničem nepátrejte, vše byste jen zhoršila

Zvědavost je typicky ženská vlastnost a vy tolik chcete znát všechny podrobnosti. Kdo je ta příšera, která vám chce ukrást muže, jak často se stýkají, kolik jí je, je v posteli lepší než vy... ? Čím toho člověk o nevěře ví míň, tim větší má šanci, že ji jednou dokáže překonat a nebude ho budit ze spani ještě po deseti letech. Takže zapomeňte na další lustrováni telefonu, vyzvídáni nebo najímání detektivní kanceláře. Tím nic nevyřešíte.

Muž si začal s mladou kolegyní z práce. Dost mě to vzalo, ale vůbec jsem nevěděla, co s tím. Přece se nerozvedu po pětadvaceti letech manželství," vypráví padesátiletá usměvavá produkční Táňa. Naštěstí jí kamarádka poradila, ať se sebere a odjede na týden do lázni. Sama. "Oznámila jsem manželovi, že jedu do Mariánek odpočívat. Když zjistil, že vyrážím opravdu úplně sama, znervózněl. Místo aby se radoval, že bude mít volné pole, začal žárlit, vyptávat se, a místo na svou kočičku se soustředil na mě. Konečně jsem nebyla ten kus nábytku, který na něj doma čeká, a on se lekl, že by o mě mohl přijít. A bylo po nevěře.

Psychologové souhlasí s Táňou - Je třeba dát mu možnost, aby vás konečně začal postrádat. Je čas oprášit některé koníčky a stará přátelství," říká ve své knize evěra pro podváděné i podvádějící.


Buďte sebevědomá

Každou podvedenou ženu napadne, že by jí ten její nezahnul, kdyby byla o deset let mladší, o pět kilo hubenější, o něco chytřejší nepřekonatelnější kuchařka. To není pravda. Uvědomte si, že chlapi podvádějí i mladé modelky, úspěšné manažerky nebo přebomice v gastronomii. Přestože je to těžké, hledejte ztracené sebevědomí. Kvůli sobě i kvůli němu. Mužům totiž nesebevědomé šedé myšky opravdu neimponují, a naopak je lákají ženy, které si věří a jsou tak trochu potvory.


Staňte se potvorou

Hodné holky to mají těžké. Místo aby byly královny, hrají roli služky, která se vždycky postará o čisté prádlo a plný žaludek milovaného muže. A ten si, zatímco ona žehlí a myje nádobí, užívá s milenkou, Bouchněte do stolu ve stylu paní Kučerové z filmu Dáma na kolejích. Vyzvedněte úspory (dřív než je roztočí s milenkou), nechte si změnit účes, píchnout botox, předplaťte si fitko, běžte se bavit. Ať se projednou postará o děti on. Ale všechno dělejte s úsměvem, žádné trucy, výčitky ani naschvály.


Jak na chronického nevěrného záletníka

Možná má váš muž potřebu lovit ve velkém a užívat si pocitu, kolik žen už skolil. Na takový typ nevěrníka platí milenec. Tedy váš milenec. Jakmile začne mít manžel pocit. že se kolem vás nebezpečně motá jiný muž a ohrožuje ho, začne o vás bojovat jako lev.


Nevěra není konec - může to být šance!

Může vám to znít divně, ale někdy může být paradoxně nevěra na záchranu vztahu. Sáhněte si do svědomí. Možná jste pro vašeho muže zase až tak moc nedělala, možná jste si jím byla moc jistá, možná jste kašlala na to, jestli se mu líbíte a žila víc vedle něj než s ním. A nevěra ve vás nastartuje všechny sebezáchovné mechanismy a vy o něj začnete bojovat. Pokud se přeci jen nepodaří nad milenkou vyhrát, berto to jako šanci pro sebe. Můžete si najít nového chlapa a splnit si své sny a žít život podle vlastních představ.

 

Výpomoc při tvorbě článku: PhDr. Petr Šmolka, klinický psycholog

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny