Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné Jak zvládnout a překonat nevěru partnera, manžela (článek pro ženy)

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Jak zvládnout a překonat nevěru partnera, manžela (článek pro ženy) Email
Neděle, 25. září 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 16125x
jak-zvladnout-prezit-neveru-partnera-manzela-priteleUž to víte jistě. Prostě vám zahnul nebo zahýbá - stejně jako se to stalo milionům jiných žen ... Ale co teď? Jak se s tím vyrovnat? Jak s tím žít a smířit se? Odpustit? Neodpouštět? Být s ním dál nebo vztah ukončit?
___
___


Jak zvládnout a přežít nevěru partnera, manžela

1.  Nejprve si ujasněte, zda má váš vztah šanci vše překonat a zda vy chcete, aby vydržel. V této fázi to promýšlejte výhradně svým pohledem. 


2. Je-li vám do pláče, tak se nestyďte a vybrečte se podle libosti. Ale pozor - nikoli před ním! Považoval by to za citové vydírání. Máte-li chuť si trochu "zahysterčit" (třeba rozbít talíř, zaječet pár nadávek), dopřejte si to taky, ale opět ne před ním. 


3. Nezavírejte své soužení sama v sobě, svěřte se někomu. Obezřetně však vybírejte komu. Měl by to být člověk moudrý, který vás má opravdu rád a je diskrétní. Už tím, že s ním situaci proberete, se v ní sama lépe zorientujete.

4. Jestli se vám uleví, když si budete představovat, co byste "JÍ" nejraději provedla (od vyškrábaných očí po skandál v zaměstnání), tak si to představujte. Ale ve skutečnosti to v žádném případě nedělejte. 


5. Napadne-li vás, že by bylo nejlepší oplatit mu stejnou mincí zapomeňte na to. Pomsta je ubohá a možnost nápravy vztahu to dokonale ho zlikviduje.

6. Promyslete si, jestli mu chcete a dokážete odpustit. Ale nerozhodujte se unáhleně. Vaše rozhodnutí musí být definitivní. Pokud odpustit nechcete či nemůžete, klidně mu oznamte, že je mezi vámi konec. Výčitky vynechte (jaký by měly smysl?). Své rozhodnutí odpustit nespojujte s žádnými podmínkami či výhrůžkami a k projednávání problému se už nevracejte.

7. Zkuste si sama pro sebe rozebrat, zda jste partnerovu nevěru nějak nepřímo nezavinila a co byste na sobě měla a mohla v této souvislosti změnit.

8. "Začít znovu" se snáz řekne, než vykoná - nicméně se o to ze všech sil snažte, bude-li se snažit i on. Je to jediná šance, jak vše postupně překonat.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny