Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné Jak se smířit a vyrovnat s rozchodem, rozvodem, jak správně reagovat?

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak se smířit a vyrovnat s rozchodem, rozvodem, jak správně reagovat? Email
Pondělí, 16. únor 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 19133x
jak_zvladnout_rozchod_rozvod_partneru_manzelu.jpegRozchod dvou lidí je poměrně složitá záležitost, kdy jeden je iniciátorem a druhý jakýmsi odpůrcem. Jak takový rozchod nebo rozvod vypadá v praxi popisuje stručně článek.

Rozvod manželství, rozchod partnerů

Všichni víme, co většina z nás v tuhle chvíli, která se nazývá fází asymetrických rozhodnutí, dělá - někdo nás opustil a my ho chceme zpátky, takže se ho snažíme zmanipulovat. A tak děláme spoustu věcí, jež namísto toho, aby rozchod zastavily, tak ho naopak urychlí.
Na jednu stranu je pravda, že rozchod většinou není zralé rozhodnutí dospělého člověka, jsou to jen jakési zoufalé výkřiky, kterými nám náš partner signalizuje, že je ve vztahu nespokojen. Žádný rozchod není stoprocentní rozhodnutí, vždycky je učiněno na takových šedesát sedmdesát procent, jako by v tu chvíli mluvila jen půlka hlavy. Zbylá procenta musí ten, kdo ze vztahu odchází, já mu říkám navrhovatel, škrtnout a vyzmizíkovat - proto si partnera dokonale očerní. To je taky důvod, proč při rozchodech vyjmenovává pouze negativní stránky svého protějšku. V tu chvíli by bylo nejlepší, kdyby opuštěný, nazývám ho obránce, nechal navrhovatele nějaký čas v klidu, protože to je fáze, kdy se vztah prakticky nemůže obnovit, takže si při všech těchto pokusech musí obránce zcela zákonitě vylámat zuby. A pak se obyčejně stane, že své pokusy obnovit rozpadlý vztah vzdá, což zaskočí toho, kdo jej opustil, říkám mu iniciátor, který v podstatě žije v neustálém napětí z tlaků obránce.
Jenomže oni už jsou fyzicky separovaní, takže se velice snadno může stát, že zatímco navrhovatel stále ještě žije představou, že se chce jeho partner vrátit, tak ten už se dávno vrátit nechce a začíná nový život.

 


Související odkazy:

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny