Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Krize, rozchod, rozvod, vyživné Dlouholetý vztah může vést k odcizení - řešte to!

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Dlouholetý vztah může vést k odcizení - řešte to! Email
Pondělí, 02. červen 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 13825x
dlouholety_vztah_muze_vest_k_odcizeni.jpgVypadá to ve vašem vztahu také tak? Po letech společného soužití jste se vzájemně odcizili. Přesněji řečeno žijete každý v jiném světě. Hledáte důvod, proč zase na vztahu pracovat? Zkuste si třeba popřemýšlet nad tím, jak by vám bylo bez vašeho partnera? Pokud na vztahu nebudete pracovat a přijde někdo zajímavější, můžete o něj reálně přijít. Nechte to dojít tak daleko.
___
___ 
Každý z vás má svůj okruh přátel a známých, každý se věnuje svým koníčkům a zájmům, a to stále častěji bez přítomnosti toho druhého. Žijete už pouze vedle sebe a štěstí, něžnost a spokojenost jsou pro vás záležitosti, na které si pouze vzpomenete se slovy: "To už je všechno tak strašně dávno.."

Nešťastný vztah ale také negativně ovlivňuje všechny ostatní oblasti života. Snižuje výkonnost, psychickou zatížitelnost organismu a konečně také zvyšuje náchylnost k různým nemocem. Přejete si váš vztah zlepšit? Chtěli byste se s partnerem méně hádat? Přáli byste si prožívat s tím druhým opět více věci společně? Chtěli byste být opět šťastnější a změnit svuj život tak, abyste v něm našli to, co již tak dlouho postrádáte? Co byste měli udělat?


Desetibodový dlouhodobý program ke zlepšení vztahu:

1. Dělejte svému partnerovi/své partnerce upřímně míněné komplimenty. Zmiňte se o všem, co vám na vašem partnerovi/vaší partnerce přijde pozitivní. Nepřecházejte beze slova pozitivní maličkosti, ale hovořte o nich. Uvidíte, jak toho druhého potěší, že jste si toho všimli.


2. Zvykněte si alespoň dvakrát denně říci něco milého. Řekněte mu/jí, že ho/ji máte rádi. Ze začátku to možná nebude jednoduché -je to již relativně dlouhá doba, co jste něco takového říkali naposledy. Odvahu! Váš partner nebo partnerka budou jistě překvapeni a budou mít stoprocentně radost. A uvidíte, že se vám to pozitivně vrátí zpět.


3. Častěji se smějte. A především se smějte na svého partnera/svoji partnerku -z prosté náklonnosti a radosti z toho, že jsou.


4. Měli byste si zvyknout věnovat svému partnerovi/své partnerce čas od času nějakou maličkost. Nemusí to být dárky, které stojí peníze. Pozornost spočívá například v tom, že toho druhého zprostíte nějaké nepříjemnosti.


5. Dejte svému partnerovi najevo, že oceňujete, pokud vám něčím udělal radost. Také zde se jedná o to mít radost z malých pozorností.


6. Podnikejte opět více věcí společně. Dopřejte si dostatek času na věci, které vás oba baví, případně které vás dříve bavily.


7. Zajímejte se o věci, které zajímají vašeho partnera/vaši partnerku.


8. Více spolu hovořte. Existuje tolik věcí, které se vás obou dotýkají a vyplatí se o nich mluvit.


9. Naučte se opět naslouchat.


10. Buďte častěji něžní. Ještě stále to umíte - věřte si, je to ve vás.

Pokud budete tento desetibodový dlouhodobý program důsledně dodržovat, uvidíte, že vaše životní partnerství nabude nových netušených kvalit.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny