Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Psychologie, vztahy mezi lidmi

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Psychologie, vztahy mezi lidmi

Obětavost až do roztrhání těla - článek pro ženy

Email
Středa, 25. září 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3844x   

obetavost-az-do-roztrhani-tela-clanek-pro-zenyAž do roztrhání těla. Takové bývá heslo žen, které se natolik obětují pro druhé, že na sebe úplně zapomenou. S pojmem obětavost se nedílně pojí přívlastek nezištná. Nikoho by přece nenapadlo označovat za "obětavost", že se na poslední měsíc života přestěhujete ke staré bohaté tetičce, abyste ji přesvědčili, že právě z vás má udělat univerzálního dědice.

___

___

Celý článek...
 

Návod jak se zbavit trémy před vystoupením před publikem, lidmi

Email
Středa, 09. leden 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8678x   

navod-jak-se-zbavit-tremy-pred-vystoupenim-pred-publikem-lidmiČeká vás projev před publikem a vy z toho máte nervy už týden dopředu? Může jít o prezentaci, svatební proslov nebo třeba důležitý pracovní pohovor - většina z nás zkrátka nejspíš bude muset někdy promluvit před publikem čítajícím alespoň tři, čtyři lidi nebo spíše více. A většina z nás z toho bude předem nervózní. Chcete přednést úžasný proslov? Vystřihnout perfektní prezentaci? Úspěšně projít pohovorem? Máme pro vás několik tipů jak podat skvělý řečnický výkon a neklepat se přitom trémou. Dokáže to každý.

___
___

Celý článek...
 

Vánoce očima psychologa

Email
Sobota, 22. prosinec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4084x   

vanoce-psychologAť si myslíme co chceme, pro hodně lidí jsou Vánoce svátky, kdy se dostávají na pokraj svých jak psychických, tak fyzických sil. Mohou ale vzniknout některé specifické situace. Jak je vidí psycholog? Na několik otázek odpoví Mgr. Alexandra Doležalová.

____
____

Celý článek...
 

Úzkostné stavy a fóbie - příčina, léčba, příběh ze života

Email
Neděle, 01. červenec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7060x   

uzkostne-stavy-a-fobie-pricina-lecba-pribeh-ze-zivotaNení to jenom obyčejný strach. Je to něco, co může zcela ovládnout váš život. Bát se je zcela přirozené. Strach je projevem pudu sebezáchovy, brání nám vrhnout se bez rozmýšlení do nebezpečné nebo neznámé situace, která by nás mohla ohrozit. Ale co se stane, když se strach zvrtne? Co když naše psychika začne na něco zdánlivě úplně nevinného reagovat jako na něco vysoce nebezpečného, život ohrožujícího?
___

___

Celý článek...
 

Psychologický slovník - partnerské vztahy

Email
Středa, 04. duben 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6895x   
psychologicky-slovnik-partnerske-vztahyNedávno jsem se díval na pořad České televize "O Češtině", kde vystoupil psycholog PhDr. Petr Šmolka, který vysvětloval a definoval časté pojmy týkající se vztahové problematiky, které psychologové používají. Pokud některé pojmy neznáte (přiznám se, že já většinu), můžete si jejich význam přečíst na následující stránce.
___
___

Celý článek...
 

Online kurzy psychologie

Email
Pátek, 30. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6481x   
psychologicke-kurzy-onlineKurzy psychologie ŽLUTÁ SOVA jsou výukové kurzy zaměřené na psychologii a určené pro každého, kdo má o psychologii zájem. Nepotřebujete žádné vědomosti z psychologie - vše je psané srozumitelně a všechny odborné pojmy jsou vysvětlené a přeložené do češtiny. Kurz je tvořen deseti lekcemi a každá z těchto lekcí (s výjimkou poslední desáté, kterou tvoří velký závěrečný test) obsahuje mnoho informací, testy, anglická slovíčka a podněty k samostatnému zamyšlení. Z každé lekce dostanete na e-mail shrnutí.

___
___

Celý článek...
 

Návod jak se zbavit zlosti a vzteku

Email
Neděle, 29. leden 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 15999x   
navod-jak-se-zbavit-zlostiNevybíjejte si vztek na nevinných. Jsou lepší způsoby, jak se ho zbavit. Absolutních flegrnatiků, které skutečně nikdy nic nedokáže rozzuřit, existuje jen nepatrné množství. Většinu z nás čas od času přepadne pořádná zlost.
___
___

Celý článek...
 

Krizová centra v ČR, krizová intervence - informace

Email
Čtvrtek, 26. leden 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8366x   

krizova-intervence-krizova-centra-v-CRBěhem práce na příjmovém oddělení psychiatrické léčebny a v psychiatrické ambulanci se často setkávám s lidmi v akutní krizi. Jsou to lidé, kterým zkrachoval vztah, zemřel jim partner nebo dítě, přišli o zaměstnání nebojsou zadluženi a nevědí, jak postupovat dál, někteří z nich vyhledávají pomoc poprvé, jiní už jsou přivezeni z interního nebo chirurgického oddělení nemocnice po sebevražedném (suicidiáIním) pokusu.

___
___

Celý článek...
 

Fóbie - netypické druhy strachu, paniky

Email
Úterý, 17. leden 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 9499x   
chorobny-strach-fobie-nejcastejsi-druhyI když jsou některé fobie na pohled úsměvné, mohou i ony nemocného vážně omezovat v běžném životě. Stránka přináší seznam častých, ale i atypických či zajímavých druhů chorobného strachu, tedy fobie.
___
___

Celý článek...
 

Nejčastější psychické poruchy u mužů

Email
Pondělí, 07. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 10469x   
nejcastejsi-psychicke-poruchy-u-muzu-hysterie-zavislost-workholismus-derepseJsou psychické poruchy, které se u mužů vyskytují poměrně často. Stránka v přehledu pojednává o apatii, neuróze, depresích, workholismu, agresivitě, hysterii a vztahu ke svému tělu. Pokud má muž některou z níže uvedených poruch, měl by navštívit odborníka, který mu může hodně pomoci.
___
___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>

Strana 6 z 9
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny