Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Psychologie, vztahy mezi lidmi

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Psychologie, vztahy mezi lidmi

Jak se zbavit nejistoty při rozhodování - 12 tipů

Email
Neděle, 13. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3251x   

jak-se-zbavit-nejistoty-12-tipuNáš mozek není na moderní dobu úplně správně naprogramovaný. Taky vám to tak někdy připadá? Projevuje se to hlavně v případech, kdy se potýkáme s nejistotou. Pokud ovšem znáte správné triky, můžete iracionální tendence vašeho mozku ovládnout a s nejistotou se efektivně vypořádat.

___

___

Celý článek...
 

Jak lidé nejčastěji demonstrují že jsou šťastní a přitom to nalhávají sobě i okolí - 8 příkladů

Email
Neděle, 22. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2802x   

jak-lide-nejcasteji-demonstruji-ze-jsou-stastni-a-pritom-to-nalhavaji-sobe-i-okoli-8-prikladuUž Aristotelés tvrdil, že štěstí není nahodilý pocit, nýbrž výsledek rozumně vedeného dobrého života. Ale kdo z nás vede svůj život rozumně a dobře? Tohle je 8 znamení, že o životním štěstí možná nevíte vůbec nic a pojem "skutečné štěstí" máte zkreslený.

___

___

Celý článek...
 

Co bychom (si) měli dělat každý den aby byl náš život kvalitnější

Email
Pondělí, 09. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2547x   

co-bychom-si-meli-delat-kazdy-den-aby-byl-nas-zivot-kvalitnejsi

Všichni dobře víme, že některé věci nám sice občas už lezou na nervy, ale přesto bychom je měli dělat denně bez jakéhokoli pobízení. Dokud jsme malí, začíná každý náš den rodičovskými připomínkami: „Vyčisti si zoubky!“, „Dojez tu kaši!“, „Ukliď si hračky!“. Když jsme o něco starší, rodiče pouze poněkud upraví repertoár: „Vstávej, už máš pět minut zpoždění!“, „Ukliď si v pokoji!“, „Oblíkni si tu čepici!“.

___

___

Celý článek...
 

Konejšení nebo nakopnutí - co víc pomůže v krizi?

Email
Neděle, 08. listopad 2015 | Vložil: PhDr. Michaela Peterková (psycholog, psyx.cz) | Zobrazeno: 2542x   

konejseni-nebo-nakopnuti-co-vic-pomuze-v-krizi-2Někdo se Vám svěřil se svým trápením a vy jste přemýšleli, jestli ho či ji spíše konejšit nebo tzv. nakoponout. Je to o citu. Co pomůže jednomu, nemusí pomoci druhému. Důležité je ... být tu pro člověka v krizi, který prožívá trápení nebo neví ze které do které. 

___

___

Celý článek...
 

Co nás přivádí do úzkosti - špatný partner, vzpomínky na minulost, srovnávání s ostatními, žijeme necitlivě a neprožíváme

Email
Čtvrtek, 05. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3529x   

co-nas-privadi-do-uzkosti-spatny-partner-vzpominky-na-minulost-srovnavani-s-ostatnimi-zijeme-necitlive-a-neprozivameNěkdy se nám zdá, že to v tom životě jaksi není ono. Rádi bychom něco změnili, ale co konkrétně, nevíme. Tento článěk vám možná pomůže se z té neviditelné pasti dostat. Život není žádná přímá rovná čára. Není to ani soubor grafů a rozvrhů. Je naprosto normální, když do určitého věku nestihnete absolvovat universitu, oženit se, najít trvalé zaměstnání, založit rodinu, dát dohromady nějaké jmění a tak dále.

___

___

Celý článek...
 

Vysoké EQ, vysoká emoční inteligence - jak poznat takového člověka?

Email
Úterý, 03. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5884x   

vysoke-eq-vysoka-emocni-inteligence-jak-poznat-takoveho-cloveka-2Emoční inteligence se těžko definuje – jde totiž o všechno to, co ovlivňuje, jak zvládáme své chování, a co formuje naše osobní rozhodnutí. Emoce zažíváme všichni, ale jen málo z nás je dokáže správně identifikovat a pojmenovat. A to je problém, protože špatně označené emoce jsou často chybně interpretovány a to vede k iracionálním volbám a kontraproduktivním činům.

___

___

Celý článek...
 

Co bychom měli dělat každý den abychom byli zdravější a šťastnější - tipy

Email
Neděle, 11. říjen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2646x   

 

co-bychom-meli-delat-kazdy-den-abychom-byli-zdravejsi-a-stastnejsi-tipyVšichni dobře víme, že některé věci nám sice občas už lezou na nervy, ale přesto bychom je měli dělat denně bez jakéhokoli pobízení. Čtenáři jistého oblíbeného média společným úsilím sestavili seznam takových každodenních povinností: Dokud jsme malí, začíná každý náš den rodičovskými připomínkami: „Vyčisti si zoubky!“, „Dojez tu kaši!“, „Ukliď si hračky!“.

___

___

Celý článek...
 

Psychologický test, výběr dveří - co o vás volba vypovídá?

Email
Středa, 07. říjen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4501x   

 

psychologicky-test-vyberte-si-jedny-dvere-co-o-vas-vyber-vypovidaSebepoznání je hlavní podmínkou seberozvoje. Člověk nemůže rozumět jinému člověku, dokud se nenaučí rozumět sám sobě. Tento velmi zajímavý test se během krátké doby stačil stát středem zájmu uživatelů Internetu. Těch, kteří by rádi nahlédli za závěs skrývající jejich budoucnost.

___

___

Celý článek...
 

Introvertnost - proč se za ni nemusí intervert stydět?

Email
Pondělí, 05. říjen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2759x   

introvertnost-proc-se-za-ni-nemusi-intervert-stydetKdyž slyšíte, že na chodbě někdo vystoupil z výtahu, čekáte tiše za dveřmi i když jste zrovna byli na odchodu. Dveře neotevřete, dokud soused nezmizí za těmi svými, jen abyste se s ním nemuseli potkat. V skrytu se radujete, když přátelé zruší společný výlet, kino nebo mejdan. Když už se na nějakém večírku vyskytnete, je vaše první myšlenka po příchodu: „Co tu proboha dělám?!“

___

___

Celý článek...
 

Co nedělat po třicítce abyste si víc užili života a byli svobodnější - 25 tipů

Email
Neděle, 04. říjen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2700x   

 

co-nedelat-po-tricitce-abyste-si-vic-uzili-zivota-25-tipuVěk není nic víc, než údaj v občance. Je určitě fajn, jsme-li odhodláni zůstat v každém věku mladí a krásní. A když svěžest ještě trvá, ale už víme, jak to chodí, je to ten nejlepší koktejl na svět! Aby člověk dal tenhle nápoj dohromady, je třeba originální metody: komponenty nepřidávat, ale nopak ubírat. Zbavit se všeho zbytečného, co nám brání dýchat! Tady je 25 věcí, se kterými už jsme dávno měli skoncovat. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>

Strana 3 z 9
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny