Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Psychologie, vztahy mezi lidmi

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Psychologie, vztahy mezi lidmi

Sociopat, sociopatie - příznaky, charakteristika, jak se chovat a komunikovat se sociopatem, jak se bránit sociopatovi

Email
Pondělí, 24. říjen 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 59180x   

sociopat-sociopatie-priznaky-charakteristika-jak-se-chovat-a-komunikovat-se-sociopatem-jak-se-branit-sociopatoviSociopati jsou často okouzlující a zajímaví, ale jakmile je lépe poznáte, odhalíte jejich skutečnou osobnost. Pokud znáte někoho, kdo manipuluje a lidmi a postrádá svědomí, je důležité naučit se s ním jednat, abyste si nenechali ublížit. Nemá smysl hádat se se sociopatem – nejlepší je dát najevo, že jste dostatečně inteligentní na to, abyste jeho svodům nepodlehli.

___

___

Celý článek...
 

Jak se zbavit blbé nálady když je venku tma - zimní období s nedostatkem světla

Email
Neděle, 16. říjen 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2217x   

jak-se-zbavit-blbe-nalady-kdyz-je-venku-tma-zimni-obdobi-s-nedostatkem-svetla-venkuZima je obdobím sychravosti, mrazu a tmy. Za oknem je většinou šero, den jakoby se jen málo lišil od noci a člověk by nejraději hluboce usnul a spal až do jara. Kde vzít sílu, aby se našinec vyhrabal zpod teplé peřiny a vydal se z domova do nepohody? Podle odborníků závisí naše energie na třech zásadních faktorech: spánku, pohybu a výživě. Kromě nich na nás však působí ještě spousta méně podstatných věcí.

___

___

Celý článek...
 

Jak nebýt ve stresu, úzkosti, obavách a strachu - jak to sakra vypnout???

Email
Úterý, 27. září 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3795x   

jak-nebyt-ve-stresu-uzkosti-obavach-a-strachu-jak-to-sakra-vypnout"Jak se přestat strachovat?" Moje upřímná odpověď zní – "nevím." Neznám žádný návod, jak stres a obavy účinně vypnout. Ale jako zasloužilý stresař a letitý strašpytel jsem už přišel na pár způsobů, jak zbytečné strachování alespoň částečně zahnat do kouta.

___

___

Celý článek...
 

Sebekritika žen - v čem si ženy nejčastěji myslí, že nejsou dokonalé a myslí na to téměř každý den?

Email
Středa, 14. září 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2516x   

make-upVěděli jste, že téměř každá žena sebe sama ve své mysli kritizuje i 8x za den, Tušíte jaká jsou nejčastější témata ženské sebekritiky? Asi nikoho nepřekvapí, že sebekritické chvíle jsou zaměřovány především na vnější vizáž každé ženy. Nacházíte se v některém z obrázků na této stránce? 

___

___

Celý článek...
 

Podvědomé kresby - co malujete když se nudíte, co to znamená a co o vás vypovídá?

Email
Čtvrtek, 08. září 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3477x   

 

podvedome-kresby-co-malujete-kdyz-se-nudite-co-to-znamena-a-co-o-vas-vypovidaCo říkají o nás naše podvědomé kresby? Co malujete, když se nudíte? Postavičky? Včelí plástve? Šachové pole? Podpis? Geometrické tvary? Kroužky? Kolečka? Spirály? Hvězdičky? Sluníčka? Mraky? Kříže? Domečky? 

___

___

Celý článek...
 

Zbytečné starosti a obavy předem - nepodléhejte tomu, co by kdyby

Email
Pondělí, 14. březen 2016 | Vložil: PhDr. Michaela Peterková (psycholog, psyx.cz) | Zobrazeno: 2711x   

zbytecne-starosti-a-obavy-predem-nepodlehejte-tomu-co-by-kdybySkoro každý den mě bez ohlášení přepadne pocit, že se nade mnou vznáší nějaký průšvih. Nevím přesně jaký, ale určitě se k něčemu schyluje. Možná jsem zapomněla na nějakou schůzku. Možná zavolají ze školy, že Rozárce je špatně, a budu ji muset jít vyzvednout. Možná se nám rozbije auto, včera vydávalo divné zvuky. Možná jsem ráno zapomněla vypnou žehličku a možná se taky na mě naštvala kolegyně, kterou jsem včera odbyla, že nemám čas.

___

___

Celý článek...
 

Cholerik, melancholik, sanvinik, flegmatik - vlastnosti, vztahy (vhodní a nevhodní partneři), oblíbené věty jednotlivých typů

Email
Pondělí, 29. únor 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 17611x   

 

cholerik-melancholik-sanvinik-flegmatik-vlastnosti-vztahy-vhodni-a-nevhodni-partneri-oblibene-vety-jednotlivych-typuMálokterý zamilovaný cíleně přemýšlí o tom, jaký typ partnera by se k němu hodil. Přitažlivost je chemie. Člověk to většinou neřeší, a to je dobře. Nejsme přece stroje. Když ale vztah nevyjde, můžeme se poučit z chyb a při příštím výběru být ostražitější. Pak třeba budeme zvažovat i ty psychotypy...

___

___

Celý článek...
 

Jak zaujmout ostatní lidi při povídání - 5 tipů

Email
Čtvrtek, 24. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3688x   

 

jak-zaujmout-ostatni-lidi-pri-povidani-5-tipuTipnete si, jak rychle ztrácí člověk pozornost? Možná vás udiví, že jsme na tom skoro stejně jako karas zlatý, který je známý svou mimořádně špatnou orientací. Zatímco tahle ryba se přestane koncentrovat po 9 vteřinách, nejsou lidé o nic lepší. A byť vám to zní jako vtip, úplně nesmyslné to není. Na tenhle neslavný výsledek jsme si totiž zřejmě zadělali i používáním mobilních zařízení.

___

___

Celý článek...
 

Vánoční rodinná návštěva na několik dní - proč to nemusí být dobrý nápad

Email
Pondělí, 21. prosinec 2015 | Vložil: PhDr. Michaela Peterková (psycholog, psyx.cz) | Zobrazeno: 1916x   

 

vanocni-rodinna-navsteva-na-nekolik-dni-proc-to-nemusi-byt-dobry-napadV práci jsem se zeptala kolegyně: "těšíš se na Vánoce?" Čekala jsem odpověď typu ale jo, akorát zas přiberu nebo možná nějakou zdvořilostní. Dostalo se mi upřímného zamyšlení: "Nic moc. Víš, na Štědrý den jako každý rok přijede brácha manžela s rodinou z Německa a odjedou až druhého ledna." Nechávám ji povídat.

___

___

Celý článek...
 

Odpuštění sama sobě osvobozuje - jak na to? (technika psychologické sebeanalýzy)

Email
Pondělí, 14. prosinec 2015 | Vložil: PhDr. Michaela Peterková (psycholog, psyx.cz) | Zobrazeno: 4513x   

odpusteni-sama-sobe-osvobozuje-jak-na-to-technika-psychologicke-sebeanalyzyNabízíme vám vyzkoušení skutečně funkční techniky psychologické sebeanalýzy. Přináší dvojí výhodu: velmi rychle vás zbaví nejobtížnějších podvědomých chronických svalových stahů a zároveň vám názorně předvede, s čím jste u sebe hlavně nespokojeni. Poskytne vám takříkajíc základní seznam oblíbených témat a klíčových slov.

___

___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>

Strana 2 z 9
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny