Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Psychologie, vztahy mezi lidmi Nešťastní lidé - jak se poučit z chyb nebo stagnace a jít dál, vstříc lepším zítřkům

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Nešťastní lidé - jak se poučit z chyb nebo stagnace a jít dál, vstříc lepším zítřkům Email
Čtvrtek, 24. září 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2771x

nestastni-lide-jake-chyby-delaji-a-mozna-tim-odpuzuji-ostatniŽivot není čekání, až přejde bouřka, život je umění tančit i v dešti… Člověk zrovna nemusí sedět za mřížemi, aby se cítil jako zajatec. Lidé mohou být v zajetí vlastních myšlenek, volby, ideálů. Raději tedy okřikněte výbor pro negativitu, který straší ve vaší hlavě, ať se laskavě posadí a drží ústa.

___

___

Když sníte, má být váš sen veliký, když na něco myslíte, mělo by to být něco obrovského a jestli milujete, milujte opravdu z celého srdce. Štěstí je vědomá volba a nic nemá bránit tomu, aby se člověk snažil ze života dostat maximum. Nejsou žádné důvody k tomu, abyste ze sebe dělali nešťastníky.

 

10 nejrozšířenějších chyb, kterým je dobré se na cestě za štěstím vyhnout:

1. Nemyslete, že svou šanci už jste propásli.

V životě každého z nás jsou vzlety i pády, zpravidla je to však spravedlivé. Život je právě takový, jaký být má.

Nemyslete, že „vhodný čas“ už jste promeškali. Každá situace, kterou jste prožili, vás vedla právě k tomu, co prožíváte dnes. Každý okamžik života včetně toho současného začíná všechno znovu. Jestliže máte dost odvahy, abyste přiznali strach, pokud se dokážete smát i přes slzy a mluvit, když se vám hlas chvěje nerozhodností, jestliže jste schopni požádat o pomoc, když ji potřebujete a jste dost moudří, abyste ji přijali, je-li vám nabízena, pak máte všechno pro to, abyste svůj život učinili lepším.

 

2. Nevymlouvejte se na nezdařilé osobní vztahy.

Život nás neseznamuje vždycky jen s lidmi, s nimiž se chceme setkat. Někdy nám osud přivede do cesty takové, kteří nám mají pomoci, mají nás zranit, zavrhnout… lidi, kterí nás mají udělat takovými, jakými nám je souzeno se stát.

 

3. Neměňte se pro uspokojení druhých.

Ať jsou názory jiných lidí jak chtějí hlasité, nedovolte, aby rozhodovali, jací máte být. Neptejte se sami sebe, čím se jim nezamlouváte. Ptejte se raději, proč ztrácíte čas přemýšlením o tom, jak o vás kdo smýšlí. Pokud svým jednáním nikomu neškodíte, pak je jasné, že jednáte správně. Jděte dál. Buďte šťastní. Buďte sami sebou. A jestli se to snad někomu nelíbí, asi to tak má být. Není vaší povinností vyhovovat všem okolo.

 

4. Netrpte kolem sebe negativní lidi a negativní myšlení.

Je čas odsunout stranou všechny zbytečné spory, všechnu negativitu a také ty, kdo jsou jejími nositeli. Obklopte se lidmi, kteří u vás vyvolávají úsměv. Mějte rádi ty, kdo se k vám dobře chovají a modlete se za ty, kdo takoví nejsou. Zapomeňte na negativitu a nalaďte se pozitivně. Život je příliš krátký, než abyste byli nešťastní. Děláme chyby a občas klopýtneme, to je součást života, ale pak se zvedáme a jdeme dál, protože to je SMYSL života.

 

5. Neprodlévejte v myšlenkách v jiných časech a na jiných místech.

Tento den se nikdy víc nevrátí. Vychutnejte si ho. Važte si každé jeho vteřiny. Často si prostě neuvědomujeme cenu chvíle, kterou právě žijeme, dokud se nezmění ve vzpomínku. A jednoho dne možná pochopíme, že to, co jsme pokládali za bezvýznamné maličkosti, byli ve skutečnosti to nejdůležitější v našem životě. Važte si toho, co máte, dokud nemusíte jen vzpomínat na to, co jste měli.

 

6. Myslete méně na to, co nemáte, a více na to, co máte.

Většina lidí klame sebe sama i jiné, protože věnují podstatně více pozornosti tomu, čeho se jim údajně nedostává, než tomu, co mají. Místo abyste mysleli na to, co nemáte, myslete na to, co chybí jiným.

 

7. Nežijte tím, co nemůžete změnit.

Kdybyste nikdy neupadli, nenaučili byste se postavit. Kdybyste se nemuseli s někým rozloučit a jít dál sami, nepochopili byste, že máte na samotu dost síly. Kdybyste neztratili naději, nezískali byste víru. Občas to nejlepší v životě přichází v patách za tím nejhorším. Můžete buď jít dál nebo se utápět v myšlenkách na to, co stejně nemáte sílu změnit. Pamatujte ovšem, že život půjde dopředu i bez vás. Každá bolest nás nakonec posílí – pokud jí nedovolíme, aby nás zničila.

 

8. Své štěstí nesmíte obětovat kvůli štěstí jiných.

Nedovolte, aby vaše vlastní štěstí pohaslo, když se pokoušíte rozsvítit ho v něčím životě. Smysl vašeho života nespočívá v tom, abyste dělali šťastnými jiné lidi, ale v tom, abyste vy sami byli šťastní a své štěstí sdíleli s jinými.

 

9. Neztrácejte ze zřetele vlastní cíle a ideály.

Vědět, kdo jsem, je jedna věc. Ale věřit v sebe a žít svůj vlastní život, je věc zcela jiná. Společnost na nás vyvíjí takový tlak, že občas zapomínáme, že především musíme být věrni sami sobě. Neztraťte na cestě životem sami sebe. A snažte se vždycky a všude sami sebou být – neuvěřitelnými, fantastickými, skvělými.

 

10. Nelžete. Pokud říkáte, že se chystáte něco udělat, udělejte to! Pokud se chystáte někde být, buďte tam!

Jestliže mluvíte o tom, že chováte jisté city, musejí to být city skutečné! A když to tak není, aspoň nelžete. Žijte tak, aby nikdy nikoho ani nenapadlo, že snad nejste čestný člověk, aby když se bude mluvit o otevřenosti, přímosti a morální integritě, si lidé vzpomněli na vás.

 

Ať se budete jakkoli snažit, život nikdy nebude dokonalý. Můžete vynaložit veškeré myslitelné úsilí, stejně nikdy dokonalý nebude. Vždycky přijdou období nejistoty, dny, kdy se vám nic nebude dařit. Ale časem se na své cestě naučíte, že ať je den sebetemnější, stačí se usmát a bude přece jen alespoň trošinku lépe.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny