Náhodné stránky webu
- (05.09.2011) Cestovní kancelář Blue style – zkušenosti, reference, recenze, názory
- (31.12.2017) Jak se projevuje závislost na nosních kapkách - příznaky, projevy, fotografie, léčba, příčina
- (02.10.2015) Začalo to ananasovou šťávou kterou mi bylo líto vilít ... :-)
- (31.12.2017) Jak se projevuje syndrom Doriana Graye - příznaky, projevy, symptomy, léčba, příčina
- (20.09.2013) Pití kávy zahřívá nohy - je to pravda nebo ne?
Sponzorované odkazy:
Slovník - hledej:
Předpověď počasí



Další dny...
Počet stránek v systému
Jak se stát neoblíbeným, proč vás ostatní v práci nemají rádi? |
![]() |
Sobota, 26. duben 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6143x |
![]() ___
___
"Chrobák truhlík"Tak označil jeden slovenský manažer chování, které opravdu nemá rád. Samozřejmě jde o brouka pytlíka, tedy postavičku, která všechno ví, všechno umí a každému to vykládá. Není oblast, ve které by takový člověk nebyl expertem. Rozdává rady na potkání, ať už o ně ostatní stojí či nikoliv. Spolupracovat s ním je malým utrpením. Není těžké si takové kolegy představit, potkáváte je téměř denně. Co nedělatPokud nechcete být pro kolegy broukem pytlíkem, je důležité dodržet některé postupy.
Zlaté pravidlo zní: nejprve pochop a pak buď pochopen. Jinými slovy - ptejte se. Nereagujte na názor kolegy okamžitě protinázorem. Zajímejte se o detaily jeho nápadu, ptejte se bez ironie na to, co vám není jasné. Často zjistíte, že myšlenka vašeho kolegy je dobrá. Pokud chcete přece jen říci jiný nápad, pozor na způsob, jak to uděláte. Netvrďte, ale navrhujte. Vyhněte se formulacím typu: "Jedinou možností je... Každý rozumný člověk vidí, že ... Musíte..." Tak se totiž vyjadřuje právě někdo s patentem na rozum.
Pokuste se říkat raději: "Myslím si, že bychom mohli... Líbí se mi návrh... Navrhuji..." I když je smysl sdělení stejný, dáváte zároveň signál, že jste připraveni k diskusi s rovnocennými partnery. Každý z nás někdy podlehne touze poučovat a být "nejchytřejší". Problém ovšem nastane, pokud je to naše obvyklé chování. Pro hlubší informace doporučuji odbornou literaturu: Ondřej Sekora, Příběhy Ferdy Mravence. |