Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Psychologie, vztahy mezi lidmi Jak se cítit dobře - 10 připomínek pro každý den

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak se cítit dobře - 10 připomínek pro každý den Email
Čtvrtek, 17. září 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2600x

jak-se-citit-dobre-10-pripominek-pro-kazdy-den-3Důležité zásady, na které často zapomínáme nebo na ně prostě ani nepomyslíme. Pro zachování stálé duševní rovnováhy je důležité si je pravidelně připomínat - soustřeďte se jen na to, co má význam; buďte sami sebou, nesnažte se udržev všechno pod kontrolou, ne všechny názory ostatní jsou důležité, snažte se být houževnatí, nemusíte vědět a znát všechno, žijte přítomností a všichni jsme jen lidé. Co je tím míněno se dozvíte ve článku.

___

___

Jak se cítit dobře - 10 připomínek pro každý den

1. Soustřeďte se pouze na to, co má skutečně význam.

Pod vlivem špatné nálady máme sklon věnovat pozornost negativním událostem. Uvědomte si celkový obraz. Skutečně ty podružnosti stojí za to, aby odváděly vaši pozornost?

 

2. Být sám se sebou – je to normální a je to potřebné.

Někdy zkrátka potřebujeme poodstoupit, přehlédnout situaci, vztahy nebo prostě život jako celek.

 

jak-se-citit-dobre-10-pripominek-pro-kazdy-den-23. Udržet všechno pod kontrolou není možné.

Všechny události svého života předvídat nedokážete. Plánovat věci přesně do detailu je složité a někdy zcela nepotřebné. Nechte někdy věci jít svou cestou.

 

4. Názory jiných lidí nemají význam.

Někdy jsme skutečně příliš závislí na mínění někoho jiného. Může nás to dovést až ke snaze vyhovět každému kromě sebe sama. Řiďte se vlastní intuicí a dělejte všechno, co se zdá dobré v první řadě vám samotným, bez ohledu na reakci okolí.

 

5. Buďte houževnatí.

Jestliže usilujete o něco, co pro vás hodně znamená, nevzdávejte se, ani když dostanete negativní odpověď ne jednou, ale třeba desetkrát. Myslete na svůj konečný cíl. Než vyrobil tepelnou žárovku, musel Edison provést přes šest tisíc pokusů!

 

6. Nemusíte znát odpověď na všechny otázky.

Nikdo z nás nemá předem narýsovanou mapu života. Stále se učíme a rosteme. Život sám o sobě je tajemství. A pociťovat čas od času jakousi neurčitost je normální.

 

7. Máte na to - jen chtít.

Nejspíš každého z nás občas přepadnou myšlenky typu „Nejsem dost chytrý/á, dost hezký/á, dost silný/á, abych dokázal/a to či ono“. Poskytněte raději sami sobě možnost projevit nové kvality, místo abyste se utvrzovali v těchto sebeomezujících konstatováních. Změňte negativní přesvědčení v pozitivní!

 

jak-se-citit-dobre-10-pripominek-pro-kazdy-den8. Žijte v přítomnosti.

Snažte se nezatěžovat minulostí a nezneklidňovat se kvůli budoucnosti. Do svého přítomného dne vneste maximum vědomého soustředění.

 

9. City a prožitky vás nezabijí.

Hořkost z rozloučení, deprese nebo pocit urážky v nás občas budí pocit naprosté bezmoci, beznaděje a strachu. Je třeba ovládnout se, sebrat zdravý rozum a síly, a koncentrovat je na ideální průběh dalších událostí. V duchu za tuto životní zkušenost poděkujte a jděte dál.

 

10. Všichni jsme jen lidé.

To je pravděpodobně nejdůležitější připomínka. Dělali jsme, děláme a budeme dělat chyby. Ne vždy se budeme cítit šťastní a dobří. Až budete příště mít pocit, že jste vyřízeni, připomeňte si, že jste lidská bytost. Všichni žijeme a získáváme zkušenosti.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny