Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy Psychologie, vztahy mezi lidmi

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308

Psychologie, vztahy mezi lidmi

I muži mají v hlavě ženy, na které už nikdy nezapomenou

Email
Pátek, 10. květen 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3173x   

i-muzi-maji-v-hlave-zeny-na-ktere-uz-nikdy-nezapomenouCo je to za dívku či ženu, na kterou váš manžel nemůže zapomenout? V životě každého muže se najde žena, na kterou vždycky bude vzpomínat s něžností a láskou a s nepochopitelným smutkem. A to přitom může být už několik let šťastně ženat, milovat svou ženu a děti! Pojďme se podívat, co je to za dívky či ženy, na které manželé nejsou schopni zapomenout…

___

___

Celý článek...
 

Povídání o věčně nespokojených lidech - ubohých obětích života. Jak s nimi zacházet?

Email
Čtvrtek, 28. únor 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1582x   

povidani-o-vecne-nespokojenych-lidech-ubohych-obetich-zivota-jak-s-nimi-zachazetŽivotní těžkosti nás zocelují. Nebo by alespoň měly… Má se za to, že člověk, který určitými těžkostmi prošel , se rozvíjí, získává nové poznatky a stává se „lepším“. Jsou však lidé, kteří se na svých problémech takříkajíc zaseknou: jsou ustavičně nespokojení, nešťastní a smutní, v jejich životě je vše jen špatné a je-li náhodou dobře, pak je to všechno dozajista nějaké nedorozumění a ve finále určitě bude všechno ještě horší.

___

___

Celý článek...
 

Nezapomeňte milovat sebe sama a nemyslete jen na ostatní - je to důležité

Email
Čtvrtek, 28. únor 2019 | Vložil: PhDr. Michaela Peterková (psycholog, psyx.cz) | Zobrazeno: 1627x   

nezapomente-milovat-sebe-sama-a-nemyslete-jen-na-ostatni-je-to-duleziteMiluj bližního svého. Jedno z deseti Božích přikázání, všem určitě velmi dobře známé. Bohužel je většina z nás podle tohoto přikázání vychována. Nazvala bych to přesněji „Miluj bližního svého na úkor sebe!“. Cožpak my sami nejsme sobě bližními? Jsme my ti, co jsou na posledním místě, až za všemi ostatními? A že těch bližních kolem sebe máte určitě spousty…

___

___

Celý článek...
 

Psychický blok vůči sobě a okolí aneb když se cítíte blbě - jak z toho ven?

Email
Čtvrtek, 28. únor 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2348x   

psychicky-blok-vuci-sobe-a-okoli-aneb-kdyz-se-citite-blbe-jak-z-toho-venUzavřeli jste se sami do sebe. Pocit nepohodlí, pocit že nejste ve své kůži, sídlí daleko hlouběji, než se domníváte. Je pro vás těžké dopustit se jakékoli aktivity. Dokonce si i jenom číst nebo se dívat na film. Zdá se vám, že jste opravdu k smrti unaveni… dovolená je však za dveřmi. Jenomže po ní znovu „zhasnete“ a snažíte se vyhnout všemu, čemu se vyhnout dá.

___

___

Celý článek...
 

Jak se zbavit stresu a být rychle v pohodě - 14 tipů

Email
Čtvrtek, 28. únor 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1985x   

jak-se-zbavit-stresu-a-byt-rychle-v-pohode-14-tipuZpůsoby jak se zbavit stresu jsou různé a jsou různě účinné. Každopádně bychom se měli s napětím umět pracovat a vědět jak se ho zbavit. Pomoci může např. něco dobrého na zub, masáž, horká vana, přemístění věcí v domácnosti, aromaterapie, tanec. Pomoci může třeba i ibiškový čaj, mnutí rukou, běh po schodech nebo úklid v domácnosti.

___

___

Celý článek...
 

Svoboda odmítnout, přestat a říci ne - ne vždy je nutné soutěžit

Email
Čtvrtek, 28. únor 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2076x   

svoboda-odmitnout-prestat-a-rici-ne-ne-vzdy-je-nutne-soutezitPřestat s něčím má v naší mysli často negativní konotace. Během dospívání slyšíme věci jako “ti, co se vzdávají, nikdy nevyhrají a vítězové se nikdy nevzdávají”. Čeká se od nás, že u věcí vytrváme bez ohledu na to, jak je to těžké. Já mám raději tuhle variantu, kterou jsem někde zaslechl: “Ti, co se vzdávají, nikdy nevyhrají a vítězové se nikdy nevzdávají, ale ti, kteří nikdy nevyhrají a nikdy se nevzdávají, ti jsou idioti.”

___

___

Celý článek...
 

Manžel nebo partner je mamánek neboli MAMA BOY - jak to zvládnout, nezbláznit se a převychovat ho?

Email
Úterý, 01. květen 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3590x   

manzel-nebo-partner-je-mamanek-neboli-mama-boy-jak-to-zvladnout-nezblaznit-se-a-prevychovat-ho-3Máte partnera, který i ve svých čtyřiceti letech jezdí neustále za maminkou, chodí se s ní radit, telefonuje jí každý den a sděluje jí, co prožil, a neustále vás s ní srovnává? Zřejmě jste si vzala za muže mamánka. A s takovým život opravdu není lehký. Fixace na maminku je totiž problém ... a bohužel ne tak vzácný.

__

__

Celý článek...
 

Jak si zlepšit náladu a udělat den hezčí - 12 rad psychologa

Email
Středa, 03. leden 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2947x   

jak-si-zlepsit-naladu-a-udelat-den-hezci-12-rad-psychologa-2Jiří Hamerský: jako psycholog jsem se denně setkával s lidským utrpením. Ještě teď se mi vybavují konkrétní příběhy, při nichž bývalo na skupině hrobové ticho: Osudy týraných žen, kterým kdysi někdo zničil sebevědomí. Pacientek, které se léta nemohly vymanit z moci nepříjemných okolností. Lidí, kteří tolik toužili po ocenění a vlídném slovu. A aby se měli aspoň trochu lépe.

___

___

Celý článek...
 

Nejčastější nadávky mezi lidmi - vulgární, nevulgární, roztomilé, podle zvířat, věcí, vlastností, chování

Email
Pondělí, 27. březen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 27448x   

nejcastejsi-nadavky-mezi-lidmi-vulgarni-nevulgarni-roztomile-podle-zvirat-veci-ad

Lidé si nadávají od nepaměti. Používají milé lichotivé nadávky až po nadávky velmi vulgární, urážlivé nebo ponižující. Slušňákovi se z této stránky asi zatočí hlava, skinhead bude považovat stránku za slabou kávičku. A vy? 

___

___

Celý článek...
 

Jak si více užít život - 10 věcí které udělají vaše dny barevnější

Email
Úterý, 25. říjen 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2583x   

jak-si-vice-uzit-zivot-10-veci-ktere-udelaji-vase-dny-barevnejsiKaždý občas upadáme do stereotypu. Pokud to také tak máte, můžete zkusit něco, co vaše dny udělá zajímavější - může to být skutečný oheň, živá hudba, čerstvé rostliny, barvy, procházka přírodou, přečtení knížky nebo třeba setkání "s živým" člověkem, kterého jste už dlooouho neviděli (tzn. ne setkání přes Facebook nebo Skype, ale opravdu NAŽIVO). Tak do toho :)

___

___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>

Strana 1 z 9
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny