Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vztahy

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Vztahy

Jak potěšit ostatní, jak udělat ostatní šťastnějšími - někdy stačí málo...

Email
Pondělí, 09. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1942x   

jak-potesit-ostatni-jak-udelat-ostatni-stastnejsimi-nekdy-staci-malo-5Štěstí ve skutečnosti máme často přímo před nosem. Skrývá se v obyčejných věcech, obvykle v naprostých maličkostech. Vycházíme nenaladěni z práce – a najdeme své auto očištěné od sněhu, který celý den padal! Někdo si dal tu práci… To dokáže zvednout náladu na zbytek dne a možná i na víc. Uvádíme tu dalších sedmatřicet způsobů, jak potěšit lidi kolem sebe maličkostmi, které dokážou přinést radost a vzbudit pocit štěstí.

 

___

___

Celý článek...
 

Co bychom (si) měli dělat každý den aby byl náš život kvalitnější

Email
Pondělí, 09. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2175x   

co-bychom-si-meli-delat-kazdy-den-aby-byl-nas-zivot-kvalitnejsi

Všichni dobře víme, že některé věci nám sice občas už lezou na nervy, ale přesto bychom je měli dělat denně bez jakéhokoli pobízení. Dokud jsme malí, začíná každý náš den rodičovskými připomínkami: „Vyčisti si zoubky!“, „Dojez tu kaši!“, „Ukliď si hračky!“. Když jsme o něco starší, rodiče pouze poněkud upraví repertoár: „Vstávej, už máš pět minut zpoždění!“, „Ukliď si v pokoji!“, „Oblíkni si tu čepici!“.

___

___

Celý článek...
 

Konejšení nebo nakopnutí - co víc pomůže v krizi?

Email
Neděle, 08. listopad 2015 | Vložil: PhDr. Michaela Peterková (psycholog, psyx.cz) | Zobrazeno: 1993x   

konejseni-nebo-nakopnuti-co-vic-pomuze-v-krizi-2Někdo se Vám svěřil se svým trápením a vy jste přemýšleli, jestli ho či ji spíše konejšit nebo tzv. nakoponout. Je to o citu. Co pomůže jednomu, nemusí pomoci druhému. Důležité je ... být tu pro člověka v krizi, který prožívá trápení nebo neví ze které do které. 

___

___

Celý článek...
 

Co nás přivádí do úzkosti - špatný partner, vzpomínky na minulost, srovnávání s ostatními, žijeme necitlivě a neprožíváme

Email
Čtvrtek, 05. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3146x   

co-nas-privadi-do-uzkosti-spatny-partner-vzpominky-na-minulost-srovnavani-s-ostatnimi-zijeme-necitlive-a-neprozivameNěkdy se nám zdá, že to v tom životě jaksi není ono. Rádi bychom něco změnili, ale co konkrétně, nevíme. Tento článěk vám možná pomůže se z té neviditelné pasti dostat. Život není žádná přímá rovná čára. Není to ani soubor grafů a rozvrhů. Je naprosto normální, když do určitého věku nestihnete absolvovat universitu, oženit se, najít trvalé zaměstnání, založit rodinu, dát dohromady nějaké jmění a tak dále.

___

___

Celý článek...
 

Rozchod ve vztahu - jak se s ním vyrovnat a nezbláznit se přitom?

Email
Úterý, 03. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4489x   

rozchod-ve-vztahu-jak-se-s-nim-vyrovnat-a-nezblaznit-se-pritomJak se přestat trápit a dokázat se vypořádat s bolestí po rozchodu s milovaným člověkem? Vztahy mezi lidmi jsou tím nejjemnějším a zároveň nejzamotanějším schématem vývoje lidského bytí. Každé schéma má svůj scénář, své pořadí událostí, v něčem třeba s podobnými prvky, celkově však s individuálními zvláštnostmi. V kritických situacích se chováme různě.

___

___

Celý článek...
 

Vysoké EQ, vysoká emoční inteligence - jak poznat takového člověka?

Email
Úterý, 03. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5403x   

vysoke-eq-vysoka-emocni-inteligence-jak-poznat-takoveho-cloveka-2Emoční inteligence se těžko definuje – jde totiž o všechno to, co ovlivňuje, jak zvládáme své chování, a co formuje naše osobní rozhodnutí. Emoce zažíváme všichni, ale jen málo z nás je dokáže správně identifikovat a pojmenovat. A to je problém, protože špatně označené emoce jsou často chybně interpretovány a to vede k iracionálním volbám a kontraproduktivním činům.

___

___

Celý článek...
 

Proč není možné zalíbit se všem lidem

Email
Pondělí, 02. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2519x   

proc-neni-mozne-zalibit-se-vsem-lidemMnozí lidé se opravdu snaží zalíbit se všem. Pojďme si říci, proč z toho nemůže vzejít nic dobrého. Zalíbit se naprosto všem jednoduše není možné. Můžete se o to samozřejmě pokoušet, ale vaše pokusy žalostně selžou. Znáte staré dobré přísloví „Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem“? I kdyby vás někdo pokládal za toho nejúžasnějšího člověka na světě, najde se jiný, který si bude myslet něco přesně opačného.

___

___

Celý článek...
 

Neodolatelní lidé - jak se chovají, co dělají, čím jsou výjimeční a proč je obdivujeme?

Email
Neděle, 01. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2233x   

neodolatelni-lide-jak-se-chovaji-co-delaji-a-cim-jsou-vyjimecniZ některých lidí – bez ohledu na to, jestli jim zrovna scházejí peníze, atraktivní vzhled nebo konexe – vždy čiší energie a sebevědomí. Takoví lidé svým kouzlem odzbrojí i ty největší skeptiky. Jsou hvězdami každého večírku a právě k nim se obracíte, když potřebujete pomoc, radu nebo společnost. Nemůžete se jich zkrátka nabažit.

___

___

Celý článek...
 

Jak se nezbláznit z tohoto světa aneb vztahy s ostatními lidmi a zvládání různých životních situací

Email
Středa, 28. říjen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2389x   

jak-se-nezblaznit-z-tohoto-sveta-aneb-vztahy-s-ostatnimi-lidmi-a-zvladani-ruznych-zivotnich-situaci

Stránka obsahuje 12 myšelenek, které vám možná pomohou snáze žít a víc si život užívat. Věnují se oblasti vztahů se svým okolím, vztahu sama se sebou a také tomu, jak se vyrovnat s obtížnými životními situacemi, které každý z nás občas zažíváme.

___

___

Celý článek...
 

Jak zase udělat z chlapů chlapy a z žen ženy

Email
Pondělí, 26. říjen 2015 | Vložil: PhDr. Michaela Peterková (psycholog, psyx.cz) | Zobrazeno: 2306x   

 

jak-zase-udelat-z-chlapu-chlapy-a-z-zen-zenyAby mohli být muži muži, musejí být ženy ženami. A aby mohly být ženy ženami, musejí být muži muži. Je to tak trochu začarovaný kruh. Možná se ptáte, „kdo s tím tedy má začít? Ať začnou oni! Ať se k nám chlapi zase chovají jako k něžným, křehkým, půvabným stvořením, která právem vyžadují ochranu, péči, obdiv, lásku!“ Kdepak, to byste se načekaly, milé dámy!

___

___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 11 z 53
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny