Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Zdraví, životní styl

Kontaktní čočky u dětí - poradna očního lékaře

Email
Čtvrtek, 03. prosinec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1858x   

 

Kolem nošení čoček u dětí je hodně otázek. Například od kolika let je možné čočky nosit, zda mohou kontaktní čočky poškodit oči (zrak) u dětí a dospělého, jestli je možné nosit kontaktní čočky při šilhání, zda vadí plavání (potápění) s kontaktními čočkami ad. Na to vše a mnoho dalších dotazů je odpovězeno v této stárnce. 

___

___

Celý článek...
 

Migréna - prevence, mýty a fakta

Email
Úterý, 24. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2020x   

migrena-prevence-myty-a-fakta-2Pokud trpíte migrénami, měli byste vědět, že i malá změna životního stylu vám může velice prospět. Nejvíce pomáhají techniky, při kterých se vaše tělo uvolní od stresu, například meditace, tai-či, jóga, masáže. Velmi nápomocná je akupunktura. Mezi potravinové doplňky, které zlepšují stav migrenika, patří hořčík, riboflavin (vitamin B2) a koenzym Q10.

___

___

Celý článek...
 

Záněty močových cest a močového měchýře - léčba, babské rady, prevence

Email
Neděle, 22. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3560x   

zanety-mocovych-cest-a-mocoveho-mechyre-lecba-babske-rady-prevenceBěhem života prodělá zánět močového měchýře asi 35 procent žen a 20 procent mužů. Ti jsou na tom líp proto, že mají delší močovou trubici, takže než k měchýři doputuje bakterie (nejčastější důvod potíží), trvá jí to déle a nakonec se tam nemusí ani dostat. Močovod žen měří jen pět centimetrů, takže měchýř je ohrožený daleko víc. A aby toho nebylo málo: kdo jednou těžší zánět prodělá, může počítat s tím, že se mu během života nejspíš několikrát zopakuje.

___

___

Celý článek...
 

Zelený jíl aneb tetraterapie - využití, látky v jílu, druhy léčebného jílu

Email
Čtvrtek, 12. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1915x   

zeleny-jil-aneb-tetraterapie-vyuziti-latky-v-jilu-druhy-lecebneho-jiluV současnosti nabývá „terraterapie“ znovu na významu a jedním z jejích ambasadorů je francouzský zelený jíl. Plně přírodní surovina bez jakýchkoli konzervačních látek je absolutně sterilní a sušená na slunci. Jaké poklady v sobě zelený jíl vlastně skrývá? Především velký počet minerálních látek a stopových prvků (křemík, hliník, vápník, železo, hořčík, mangan, sodík, fosfor, měď, kobalt, lithium a molybden). Čím déle byl zelený jíl vystaven slunci, větru i dešti, tím je účinnější.

___

___

Celý článek...
 

Kruhy pod očima - léčba, první pomoc, příčina, zajímavosti o kruzích pod očima

Email
Úterý, 10. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2384x   

 

kruhy-pod-ocima-lecba-prvni-pomoc-pricina-zajimavosti-o-kruzich-pod-ocimaNěkdo je na kruhy pod očima náchylnější, jinému se vyhýbají až do vysokého věku. Kruhy pod očima způsobuje fakt, že kůže v oblasti očních víček je velice tenká a těsně pod jejím povrchem lehce prosvítají cévy, jimiž proudí krev. To se navenek projeví tmavší kůží, tedy kruhy pod očima. Je pravdou, že zásadní roli při jejich vniku hraje dědičnost.

___

___

Celý článek...
 

Rakovina prsu u mužů - příznaky, projevy, léčba, příčina, vliv hormonů

Email
Pondělí, 09. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 17396x   

rakovina-prsu-u-muzu-priznaky-projevy-lecba-pricina-vliv-hormonu-2Nemluví se o ní, je velmi vzácná. Muže ani nenapadne, že by ji mohl mít. A přitom ta malá bulka, kterou náhodou nahmatal na svém hrudníku, pro něj může představovat smrtelnou hrozbu. Nádorem prsní žlázy v ČR ročně onemocní „jen“ asi 60 mužů. Výskyt je tak málo častý, že na zhoubný nádor prsu u muže se v ordinacích nemyslí ani tehdy, když má jasné klinické příznaky.

___

___

Celý článek...
 

Fibromyalgie - příznaky, příčina, léčba. Bolest a únava ze které se hned tak nevyspíte

Email
Čtvrtek, 05. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7020x   

fibromyalgie-bolest-a-unava-ze-ktere-se-hned-tak-nevyspiteBolí vás celé tělo, přitom za sebou nemáte žádnou fyzickou námahu. Únavou se sotva vlečete, jen jste ráno vstali. Takový stav si sami neumíte vysvětlit. Lékař však dospěje k diagnóze, že možná máte fibromyalgii. Fibromyalgie. Nemoc s těžko vyslovitelným názvem, pro kterou se ve světě a už i u nás vžilo označení FM, postihla v České republice téměř 400 tisíc lidí, z toho zhruba 60 tisíc dětí.

___

___

Celý článek...
 

Posilování břicha, břišních svalů - mýty a fakta o posilování

Email
Pondělí, 02. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2184x   

posilovani-bricha-brisnich-svalu-myty-a-fakta-o-posilovaniO posilování břišních svalů toho bylo napsáno už hodně. Jelikož je ale opakování matkou moudrosti, není vůbec na škodu připomenout hlavní zásady procvičování středu těla, a také vyvrátit některé s břichem spojené mýty.

___

___

Celý článek...
 

Cyklistika a zdraví - je jízda na kole zdravá a pro koho? Otázky a odpovědi

Email
Pondělí, 19. říjen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2595x   

cyklistika-a-zdravi-je-jizda-na-kole-zdrava-a-pro-koho-otazky-a-odpovediV čem spočívá nejdůležitější zdravotní přínos jízdy na kole? Kdo z ní může mít největší prospěch? V první řadě je otázka, jestli má kolo nějaký zdravotní přínos v absolutním měřítku. Rozhodně můžeme říct, že jezdit na kole je zdravější než nedělat pro své zdraví nic. Z ježdění na kole může zdravotně nejvíce profitovat ten, kdo jezdí pravidelně, přiměřeně, umí to a ví jak na kole jezdit správně a jak kompenzovat zdravotní rizika. Naopak záchvatovité ježdění stylem jednou za měsíc a do bezvědomí nemá v lepším případě přínosy žádné.

___

___

Celý článek...
 

Záněty močových cest a močového měchýře - babské rady

Email
Sobota, 17. říjen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2999x   

zanety-mocovych-cest-a-mocoveho-mechyre-babske-rady

Během života prodělá zánět močového měchýře asi 35 procent žen a 20 procent mužů. Ti jsou na tom líp proto, že mají delší močovou trubici, takže než k měchýři doputuje bakterie (nejčastější důvod potíží), trvá jí to déle a nakonec se tam nemusí ani dostat. Močovod žen měří jen pět centimetrů, takže měchýř je ohrožený daleko víc. A aby toho nebylo málo: kdo jednou těžší zánět prodělá, může počítat s tím, že se mu během života nejspíš několikrát zopakuje.

___

___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 45
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny