Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Jak zpomalit vyblednutí opálení kůže a pleti

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak zpomalit vyblednutí opálení kůže a pleti Email
Sobota, 20. červenec 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3148x

Snažili jste se využít každého slunného dne, abyste získala přírodní opálení, nebo jste se dokonce vypravila k moři? A teď litujete, že vám přirozený bronz vydrží jen krátce? S našimi tipy si ale opálení můžete přece jenom o něco prodloužit. Zapomeňte na peeling. Pokud k pravidelné péči o pokožku započítáváte i peeling, po "opalovací sezoně" byste ho měla vyřadit, nebo alespoň omezit.

___

___

Opálení se totiž vytrácí kvůli neustálému přirozenému obnovování pokožky. A právě odstraňování té staré, opálené, peeling do jisté míry urychluje. Kromě peelingu vás o opálení může připravit i mytí drsnou žínkou či kartáčem, lufa nebo hrubší masážní ručník. Dalším nepřítelem je koupel, čím déle trvá a čím teplejší je voda, tím rychleji váš letní tón vybledne. Proto se raději jenom sprchujte a používejte šetrné sprchové gely, nejlépe hydratační nebo výživné.

 

Mažte se

Suchá pokožka se olupuje rychleji než pokožka dobře vyživená, hydratovaná a promaštěná. Po koupeli se rozhodně neutírejte dosucha, pouze se lehce "oťukejte" ručníkem. Potom na ještě . vlhkou pokožku naneste kvalitní tělové mléko, krém, olej nebo emulzi. Vlhká pokožka totiž lépe vstřebává účinné a pěstící látky z přípravků. Při výběru přípravků se řiďte hlavně podle toho, jaký typ pokožky máte.

 

Podpořte barvu

Pro namazání po koupeli můžete sáhnout i po kvalitním tónovacím nebo samoopalovacím krému. Nemusíte mít strach, že by "přebil" přirozené opálení a vaše pokožka tak získala divnou nepřirozenou barvu. Naopak, zesílí ho a přírodní bronz vám vydrží déle. Pokud jde o získání vytoužené barvy v soláriu, to je něco jiného. Pobyt v soláriu totiž představuje pro pokožku zátěž. Jestliže jste pokožku nejprve vystavila slunečnímu záření a pak paprskům solária, neděláte dobře. I když budete opálená déle, zpomalíte regeneraci pleti a přispějete ke zhoršení její kvality. Proto se solária raději vyvarujte.

 

Posilujte plet

Zdravá pleť vydrží opálená déle. A protože ke zdravé pleti přispívá i zdravý jídelníček, dopřejte si častěji čerstvé ovoce a zeleninu (hlavně červené druhy), mořské ryby a celozrnné výrobky. Nezapomínejte ani na pitný režim. Ideálním nápojem je neperlivá voda, dát si ale můžete i ovocné a bylinkové čaje, zelený čaj nebo ředěné ovocné džusy. Chcete-Ii mít jistotu, že vaše pokožka získává všechny potřebné vitaminy a minerály a přitom je váš jídelníček nevyvážený, bude lepší, když sáhnete po potravinových doplňcích.
Vybírejte takové, které jsou určené speciálně pro výživu pokožky, a obsahují beta-karoten. Ten totiž pokožce dodává zlatavý nádech a prodlužuje opálení.

 

Známí nepřátelé

Nadměrná konzumace kávy, cigarety, alkohol nebo nedostatek spánku. Vše, co škodí pokožce, zároveň snižuje dobu, po kterou si udržíte letní bronz. A protože konec prázdnin je dobrou dobou pro malá předsevzetí, zkuste se zamyslet nad tím, co byste mohla udělat pro zdraví a krásu. Když přestanete kouřit nebo snížíte spotřebu alkoholu, prospějete svému zdraví i kráse. Navíc ušetříte a peníze můžete využít k získání zdravého bronzu. Třeba si nechat v salonu aplikovat nástřikem speciální roztok s přírodními "samoopalovacími" výtažky.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny