Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Technika

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Technika

Teplá bílá a studená bílá - počet kelvinů a přirovnání k jiným zdrojům světla

Email
Pátek, 04. leden 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 14580x   

teplota-bile-tepla-bila-studena-bila-pocet-kelvinu-2Pokud hodláte koupit LED žárovku nebo zářivku (zářivkovou trubici), měli byste se věnovat "teplotě bílé barvy". Barvu běžného denního světlalidské oko jej vnímá jako daleko přirozenější. Přirozené denní světlo snižuje napětí v očích a únavu, zlepšuje ostrost vidění, potlačuje pocit úzkosti a zhoršené nálady, zvyšuje aktivitu a celkově působí pocit zdraví a pohody.

___

___

Celý článek...
 

Jak naladit televizi, televizní stanici, TV Smíchov - postup, návod

Email
Úterý, 25. prosinec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6841x   
postup-navod-jak-naladit-televizi-televizni-stanici-TV-SmichovJak všichni asi víte, od 23.12.2012 bude vysílat nová televize Smíchov (součást Nova TV). Co je to TV Smíchov? Nová televizní stanice plná smíchu, a zábavy pro celou rodinu, kde si každý "najde to svoje". Nabízí komedie, sitcomy, zábavné pořady a seriály. Návod jak naladit Smíchov si přečtěte na této stránce.
___
___

Celý článek...
 

Slovník pojmů - televize, televizory

Email
Středa, 21. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3686x   
jak-vybrat-televizor-slovnicek-pojmuPři výběru televizoru se zaměřte na několik základních bodů - rozměr obrazovky, kvalitu obrazu, USB a cenu. S výběrem rozměru obrazovky je dobré zohledňovat velikost místnosti, kde chcete televizor umístit. Vzdálenost diváka od televizoru by měla odpovídat trojnásobku délky úhlopříčky. V současné době existují dvě nejrozšířenější technologie televizorů - plazma a LCD.
___
___

Celý článek...
 

Nejčastější chyby při focení, fotografování - příklady s popisy

Email
Úterý, 21. únor 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 16095x   
jak-nedelat-chyby-pri-foceni-fotografovani-prikladyNejčastější chyby při focení, fotografování - to je věc, která zajímá mnoho fotoamatérů. Na českém internetu jsem našel celou sérii kurzů, kde se můžete naučit za 1000-2500 Kč, jak nedělat chyby při focení. Osobně si ale myslím, že na takovou věc nepotřebujete kurz, stačí si jen osvojit základní pravidla. Já na vás vydělat nechci a proto nabízím rady jak nepokazit fotku zdarma zde. Stránku jsem dělal několik hodin, tak doufám, že pro všechny bude přínosem.
___
___

Celý článek...
 

Žrouti elektřiny - kolik energie spotřebují spotřebiče a za jakou cenu

Email
Středa, 01. únor 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4005x   
zrouti-elektiny-kolik-energie-spotrebuji-domaci-spotrebice-cenaJežíšek hrozně rád vylepšuje naše domovy. Bylo tomu tak i v roce 2011. Pod stromečkem česká rodina našla domácí spotřebiče a elektroniku. Je důležité, že skvěle vypadají a fungují, ale skutečně moudrý Ježíšek je vybírá i podle toho, kolik tihle pomocníci spolykají energie. Platíme za ně totiž až 20 % celkové částky za měsíční spotřebu našich domácností.
___
___

Celý článek...
 

Ukázky a význam zvuku sirény ve městě, obci

Email
Středa, 18. leden 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7568x   

vyznam-zvuku-sireny-ve-meste-obci-ukazky-vyznam-sirenyMáte v obci sirénu, která neumí mluvit a marně si lámete hlavu nad tím, co zvuk sirény znamená a hlavně kolik druhů zvuků sirény vlastně existuje. Zřejmě z toho důvodu, aby lidé nebyli mateni, existují jen 3 druhy. Jeden je testovací (zkouška sirén), jeden výstražný (hrozící nebezpečí) a jeden značí požární poplach. Ukázky zvuků sirén můžete zkusit v přiloženém odkazu.

___
___

Celý článek...
 

Jak přeladit TV Prima na Prima family 1.1.2012

Email
Sobota, 31. prosinec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 20287x   
preladeni-prima-familySpolečnost FTV PRIMA pokračuje v profilaci jednotlivých televizních kanálů, na kterých vysílá. Prvního ledna 2012 v 05.59 končí vysílání původního kanálu Prima televize a hned tento den v 06.00 startuje kanál nový – PRIMA family. Pro jeho příjem však bude nezbytné v některých případech přeladit settopbox nebo televizor.
___
___

Celý článek...
 

Co se nesmí dávat do mikrovlnky; doba ohřevu, pečení, čištění mikrovlnné trouby

Email
Neděle, 17. červenec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 13472x   

mikrovlnka-mikrovlnna-trouba-co-do-ni-nepatri-doba-ohrevu-peceni-cisteni-cena.jpgVíme o mikrovlnných troubách, že jsou nepostradatelným pomocníkem v každé domácnosti. Rychle ohřejí mléko nebo vychladlý oběd. Není tedy divu, žeji vlastní dvě ze tří domácností a její obliba stále roste. Stránka obsahuje rady a tipy, jak ji v kuchyni maximálně využít, co se do ní nesmí dávat a jaká je jejich cena.

___
___
Celý článek...
 

Bílý šum - ochrana před odposlechem skrytými mikrofony, štěnicemi, diktafony

Email
Středa, 13. červenec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6524x   

bily-sum-generator.jpg

Bílý šum se používá pro ochranu prostoru před odposlechy různých typů a před skrytými záznamníky zvuku. Dovoluje uživateli jednat v naprostém soukromí beze strachu možného zaznamenání rozhovoru jednající stranou nebo třetí osobou. Generovaný bílý šum znemožňuje jakýmkoliv způsobem zaznamenat diskrétní rozhovor.

___
___
Celý článek...
 

Platba kartou nebo mobilem přiložením ke čtečce - výhody, nevýhody, bezpečnost, informace

Email
Pondělí, 06. červen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5999x   

bezdotykova-bezkontaktni-platba-kartou-mobilem-informace.jpegPlacení hodinkami, klíčenkou nebo nálepkou na mobilu se brzy dostane i do České republiky. Jako první nabídne bezkontaktní platbu kartou Česká spořitelna ve spolupráci se společností VISA. Bude možné platit zboží a služby zatím do výše 500 Kč. Kartu je možné ale použít i klasickým způsobem (s PINem).

___
___
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 2 z 5
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny