Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Nezařazené Deodoranty a antiperspiranty - rozdíl, vliv na rakovinu prsu, je možné denní používání?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Deodoranty a antiperspiranty - rozdíl, vliv na rakovinu prsu, je možné denní používání? Email
Úterý, 27. leden 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3432x

 

deodoranty-a-antiperspiranty-rozdil-vliv-na-rakovinu-prsu-je-mozne-denni-pouzivaniHlavní zbraní proti pocení je antiperspirant, avšak v minulých letech se objevily spekulace o jeho škodlivosti. Způsobuie opravdu rakovinu prsu? A jaký je vlastně rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem? Jak antiperspirant funguje? Je možné ho používat každý den? Omezuje antiperspirant zápach potu? Může antiperspirant způsobit rakovinu prsu? Lze antiperspirant aplikovat na čerstvě oholené podpaží? Na tyto dotazy vám odpoví následující článek.

___

___

Jaký je rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem?

Deodoranty dokážou překrýt pach potu, ale samotnému pocení nezabraňují. Obsahují dezinfekční látky s antibakteriálními účinky a většinou i alkohol pro zintenzivnění vůně. Jejich účinek je krátkodobý, a proto je třeba používat je i několikrát denně. Naopak antiperspiranty pocení zabraňují. Jejich účinek je však pouze částečný a mnohdy závisí na složení samotného antiperspirantu. Tyto přípravky zpravidla obsahují látku s názvem chlorid hlinitý či aluminium chlorid, která stojí za omezením pocení, a nikdy neobsahují alkohol.

 

Jak antiperspirant funguje?

Účinné látky antiperspirantu působí na potní žlázku v místě vyústění jejího vývodu. Denaturací bílkovin zužují vývod, zamezují odtoku potu,
a tím omezují pocení v místě aplikace.

 

Je možné ho používat každý den?

Ano, antiperspirant je možné používat každý den. Pokud máte citlivou pokožku, je vhodné používat šetrný přípravek, určený pro ošetření tohoto typu kůže.

 

Omezuje antiperspirant také zápach potu?

Důvodem výrazného zápachu při pocení je rozklad tukových a bílkovlnných složek kožního povrchu. Ve vlhkém a teplém prostředí roste hodnota pH a vzniká ideální klima pro množení bakterií a kvasinek. Za nepříjemným pachem pak stojí právě bakterie, které rozkládají tukové složky. tím je pot na pokožce déle, Hm silnější je jeho odér. Pokud tedy antiperspirant aplikujete včas na suchou a čerstvě umytou pokožku, dojde ke značnému omezení tvorby bakterií, a tím i pachu potu.

 

Může používání antiperspirantu způsobit rakovinu prsu?

Používání antiperspirantů a souvislost s vyšším výskytem karcinomu prsu či Alzheimerovy choroby nikdy nebyla prokázána.

 

Lze ho aplikovat na čerstvě oholené podpaží?

Holení v podpaží dokáže pocení a pach zmírnit a mělo by patřit k základní hygieně nejen v letních měsících. Doporučuji nejdříve aplikovat krém po holení pro zklidnění pokožky a až poté svůj oblíbený antiperspirant.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny