Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Počítače a internet

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Počítače a internet

Jaká hesla nejčastěji lidé na internetu používají

Email
Neděle, 17. červen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3819x   

jaka-hesla-nejcasteji-lide-na-internetu-pouzivajiNa začátku června 2012 se podařilo hackerům ukrást více než šest miliónů přístupových hesel k uživatelským účtům na sociální síti LinkedIn. Toho využil bezpečnostní analytik Mark Burnett a z dostupných dat sestavil seznam nejpoužívanějších hesel na internetu. Podle výsledků lidé používají opravdu velmi hloupá hesla.

___
___

Celý článek...
 

Český 4fv přehrávač - jak otevřít, čím přehrát f4v soubor

Email
Úterý, 07. únor 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3792x   

f4v-prehravac--jak-otevrit-cim-prehrat-f4v-souborMožná se vám někdy stane, že nevíte jakým programem přehrát F4V soubor. Mě se stalo totéž. Měl jsem stažené video v tomto formátu a docela dlouho jsem hledal přehravač. Povedlo se. Na www.slunecnice.cz je možné stáhnout zdarma program VLC media player, který tento typ ve Windows přehrává. Ale co když máte jiný operační systém? Například Linux nebo Mac OS? Žádný problém.

___
___

Celý článek...
 

Zvýšení návštěvnosti webu a dobře nastavená URL adresa

Email
Pátek, 09. září 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3584x   

zvyseni-navstevnosti-webu-nastaveni-url-adresy-internetovych-stranekNa stránce se dozvíte, jak dosáhnout krátkých a jednoduchých URL pro důležitý obsah webu, proč neuvádět v URL kategorii, do které stránka patří, proč používat variantu domény s www na začátku, jak zbavit URL nepotřebných součástí, a poznáte mnoho dalších praktických doporučení pro tvorbu URL.

___
___

Celý článek...
 

Program na sledování ukradeného počítače a zloděje - tipy, názvy programů

Email
Sobota, 16. červenec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5933x   

program-sledovani-ukradeny-pocitac-zlodej--dalkova-sprava.jpgKrádež počítače je nepříjemná věc. Existují ale různé sledovací programy pro vzdálenou správu, které umožní zjistit, co se s vaším počítačem děje, když ho nemáte v dosahu. Díky nim tak můžete dokonce vysledovat i ukradený počítač. Musíte mít však štěstí a váš zloděj nesmí přeformátovat harddisk, "přepsat operační systém" novým či program odhalit.

___
___

Celý článek...
 

Velikosti bannerů pro internetovou reklamu - rozměry, náhled

Email
Pátek, 04. březen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4003x   

rozmery-banneru-velikosti-banneru-horizontalni-vodorovne-vertikalni-svisle-ctvercove.jpgTato stránka je určena spíše pro webmastery a potencionální inzerenty obecně. Zřejmě stejně jako já řešíte jaký banner kam umístit a především jaké jsou velikosti bannerů. Soupis standardizovaných velikostí bannerů uvádíme ve stránce. Po kliknutí se můžete podívat i na náhled.

___
___

Celý článek...
 

Co znamenají některé pojmy na internetu

Email
Neděle, 06. únor 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4917x   

zakladni-pojmy-internetu.jpgChcete vědět co je to CMS, MySQL, PHP, PostgreSQL, SEO, SPF, co je to webhosting, webmail, poštovní filtry, poštovní služby POP3/SMTP/IMAP, co si mám představit pod pojmem vedení DNS, k čemu se používá SSL (TLS), na co je AWStats, na co se používá DKIM, na co se používá DNSSEC, knihovna GD, mod_rewrite, na co se používá soubor .htaccess, k čemu se používá Zend Optimizer? Potom si pročtěte následující stránku.

___
Celý článek...
 

Co je to cron, co znamená cron, nastavení - informace

Email
Sobota, 05. únor 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6401x   

co-je-to-cron-co-znamen-cron-nastaveni.jpgNa co se používá Cron? Co je to cron? Co znamená cron? Jak nastavit crona? Jak automaticky spouštět skript v určitou dobu? Cron je program, démon běžící na pozadí operačního systému, který umožňuje spouštět programy a skripty v časových intervalech nebo v určený čas podle nastavení uživatele.

___
___

Celý článek...
 

Co je to webhosting, dedikovaný server, SSL certifikát, SEO

Email
Sobota, 29. leden 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3406x   

co-je-to-webhosting-dedikovany-server-seo-ssl-certifikat.jpgNaše weby jsou na internetu již 10 let a proto jsme se rozhodli zveřejnit některé zajímavé informace týkající se webů a webhostingu, která máme již 10. rokem poskytuje firma MediaWeb . Dozvíte se co znamená nebo co je to webhosting, dedikovaný server, SEO nebo zabezpečení SSL certifikátem.

___
___
Celý článek...
 

Business (duo) Proměny a změna image

Email
Neděle, 03. říjen 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3632x   
asistentka.jpgPřed několika dny odstartoval Projekt Business (duo) Proměny, v němž přihlášené páry podstupují proměnu svého profesního vzhledu. Čtenáři serveru Asistentka.cz a  portálu Podnikatel.cz si mohou prohlédnout první proměnu firemního image vybrané dvojice. O nejlepší změně pak rozhodnou sami čtenáři, pro které bude připravena i soutěž o zajímavé ceny.
___
___

Celý článek...
 

Jak ochránit data při používání internetu - informace

Email
Sobota, 10. duben 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3579x   

bezpecny_internet_kurz_test.jpgDokážete odhadnout, jaké nebezpečí na Vás číhá na internetu? Velkou pozornost věnujeme ochraně majetku či peněz. Víte, že je dobré věnovat stejnou péči také ochraně počítače před napadením viry a nikomu nesdělovat různá hesla či PIN kódy? Elektronický kurz Bezpečnost na internetu v podobě komiksu Vám zábavnou formou představí různá úskalí internetového prostředí.

___
___
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další > Konec >>

Strana 4 z 8
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny