Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Počítače a internet

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Počítače a internet

Ikonky do chatu, diskuze, webu - obrázky ikonek

Email
Sobota, 16. únor 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5759x   

ikonky-do-chatu-diskuze-webu-obrazky-ikonekWebmasteři potřebují k výrobě webů ikonky, které oživují design jejich webů. Na této stránce si můžete prohlédnout stovky ikonek, které je možné při výrobě webu využít. Na ikonkách jsou např. silulety osob, ruce, obálky, srdíčka, hvězdičky, telefony, šipky, znaky přehrávače, smajlíci, monitory, klávesnice, žárovky, kurzory, fajfky, dopravní prostředky, ad.

___
___

Celý článek...
 

Záloha dat - externí harddisky, NAS, blue-ray, cloud - informace

Email
Neděle, 30. prosinec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4449x   
zaloha-dat-externi-harddisky-nas-blue-ray-cloud-informaceHavárie pevného disku, vlastní omyly a viry – to vše neustále ohrožuje vaše data. Chip vám ukáže, jak co nejlépe zajistit pravidelné a bezpečné zálohování vašich dat. Cenu dat, která máte uložena ve svém počítači, většinou oceníte bohužel až poté, co o ně přijdete. Pokud jste si data omylem smazali a pak je přepsali jinými nebo pokud se například fyzicky poškodí pevný disk, jsou vaše soubory – dokumenty, hudba, filmy, fotografie apod. – ztraceny.
___
___

Celý článek...
 

Zálohování počítačových dat - deset tipů, rad a postupů od odborníka

Email
Sobota, 29. prosinec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2535x   

zalohovani-pocitacovych-dat-deset-tipu-rad-a-postupu-od-odbornikaZáloha dat je užitečná pouze v případě, že z ní můžete v případě potřeby snadno (a kdykoliv) obnovit potřebné soubory. Data by měla být vždy uložena na dvou nosičích. S větším počtem záloh je menší šance, že o data tzv. "totálně" přijdete. Dva nosiče znamená např. PC + externí harddisk, dva externí harddisky či PC+NSA či PC+cloud apod. Pokud budete zálohovat data doma na dvou nosičích, pro případ požáru by nosiče měly být v jiné části domu nebo pokud máte byt, tak jedno (ideálně zašifrovanou) zálohu nechte např. u rodičů či sourozence a min. jednou za čtvrt roku data aktualizujte.
___
___

Celý článek...
 

Jednoduchý hlasový online záznamník zdarma - vocaroo

Email
Sobota, 10. listopad 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 11395x   

online-hlasovy-zaznamnik-zdarma-vocarooNechce se vám psát dlouhé emaily? Připadá Vám mluvené slovo jako lepší způsob komunikace? Na internetu je dostupná aplikace vocaroo. Pokud máte mikrofon v notebooku nebo externí mikrovon na svém stolním počítači, můžete nahrát na internetu jakýkoliv vzkaz, který bude mít vlastní URL adresu. Tu pak můžete komukoliv poslat a ten si může Váš vzkaz poslechnout. Vocaroo je také jednoduchá možnost, jak uložit nahraný hlas do webové stránky pomocí kódu.

___
___

Celý článek...
 

Děti a počítač - výhody, nevýhody, jak nastavit omezení na některé weby

Email
Sobota, 03. listopad 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 15763x   

deti-a-pocitac-vyhody-nevyhody-jak-nastavit-omezeni-pravidlaVětšina z nás má pocit, že u počítače a internetu děti tráví zbytečně moc času a my jsme byli v jejich věku rádi, že jsme mohli být venku. Pobyt na hřišti, běhání v lese nebo čtení knihy nám připadá rozhodně smysluplnější, ale ani počítač nemusí být nutně zlo. Pokud doma nastavíte jasná pravidla, může fungovat jako domácí učitel.

___
___

Celý článek...
 

Jak v počítači smazat historii internetu a otevřených souborů

Email
Pondělí, 08. říjen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 13582x   

jak-v-pocitaci-smazat-historii-internetu-a-otevrenych-souboruAť už doma, nebo v práci, zatněte tomuhle malému, zákeřnému udavači tipec a vynuťte si na něm soukromí! Budete na něj muset "zatlačit". Možná nejste elektronicky zrovna zdatní, pár základních úkonů ale určitě zvládnete. Tato stránka vám poradí, jak smazat historii prohlédnutých stránek na internetu a historii otevřených souborů v počítači nebo notebooku.

___
___

Celý článek...
 

Automatické doplnění háčků a čárek (diakritiky) nad písmeny - online formulář

Email
Neděle, 23. září 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 15381x   
automaticke-doplneni-hacku-a-carek-nad-pismeny-online-formularTentokrát přicházím s opravdu fantastickou vychytávkou a tou je velmi jednoduchý nástroj pro automatické doplnění háčků a čárek nad písmeny v textu. Stačí Váš text zkopírovat např. z Wordu nebo emailu a pak text vložit do formuláře v online aplikaci. Po kliknutí na odeslat se vám ukáže opravený text. Vše trvá necelou sekundu (záleží na délce textu bez háčků a čárek). Aplikaci budu využívat při zpracování textů v Bezplatné právní poradně online, kam nám lidé posílají občas texty právě neopatřené háčky a čárkami. 

___
___

Celý článek...
 

Jaký je rozdíl - server, portál, web, internetová stránka, prohlížeč

Email
Sobota, 11. srpen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 22539x   

rozdil-co-je-to-server-web-internetova-stranka-portal-definice-vysvetleniVe své téměř jedenáctileté praxi při vytváření internetových stránek se setkávám dnes a denně s tím, že si lidé velmi často pletou slovo server, web, internetová stránka a portál. Jak to tedy je? Co je to web? Co je to dedikovaný a nededikovaný server? Co je to internetová stránka? Co je to prohlížeč? A co je to portál? Rozdíly vám vysvětlí následující stránka.

___
___

Celý článek...
 

Jak vybrat notebook a netbook - návod, rady, tipy, zkušenosti, diskuze

Email
Neděle, 05. srpen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3877x   
jak-vybrat-notebook-netbook-vyhody-nevyhodyPřenosný notebook začíná výrazně konkurovat klasickému stolnímu počítači. Za srovnatelnou cenu máte věcičku, kterou můžete sbalit do tašky a vzít na chatu, do školy, ke známým i do práce. Svým výkonem je notebook mnohdy srovnatelný se stolním počítačem. Při výběru pečlivě zvažte, zda chcete plnohodnotnou náhradu stolního počítače, kterou nebudete tak často přemísťovat, pak raději zvolte větší dispej a silnější konfiguraci.
___
___

Celý článek...
 

Výhody a nevýhody netbooku a notebooku. Jak vybrat notebook, netbook.

Email
Neděle, 05. srpen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7960x   
vyhody-nevyhody-notebooku-netbooku-jak-vybrat-notebook-netbook-rady-tipy-navodJaké jsou výhody a nevýhody notebooku a netbooku? Záleží hodně na tom, co od přístroje očekáváte a na co jej budete používat. Globálně se dá říci, že na plnohodnotnou práci potřebujete spíše notebook, a na prohlížení emailů, internetových stránek nebo odesílání SMS z SMS brán stačí bohatě netbook. Notebook je větší a těžší, netbook je menší, skladnější a snáze přenositelný.
___
___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další > Konec >>

Strana 3 z 8
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny