Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Texty

Právní předpisy u osob se zdravotním postižením, příspěvky, invalidní důchod

Email
Pondělí, 25. únor 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7237x   

osoba_se_zdravotnim_postizenim.jpgTato stránka postkytuje informace o částečném a plném invalidním důchodu, o příspěvcích na dopravu, motorové vozidlo a také pojednává např. o zaměstnávání osob se změněnou pracovní schopností (handicapem nebo nějakým postižením).

___

___

Celý článek...
 

Kocovina - definice, příznaky, léčba a prevence, 14 tipů jak bojovat s kocovinou

Email
Neděle, 24. únor 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8767x   

kocovina.jpgZapomeňte na polykání léků proti bolesti, spíše věřte polévce, dostatku tekutin a pohybu. Takhle se dají shrnout rady lékařů, pokud jde o to, čím by se měla zahnat kocovina. K mání už jsou sice přímo léky, kterými se má kocovině předejít, ale většina lidí stejně sází na osvědčené recepty. Byť nad některými se kroutí žaludek už předem.

___ 
___ 
Celý článek...
 

Proslovy a projevy - vzor svatebního, smutečního, veřejného proslovu

Email
Sobota, 23. únor 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 275178x   

proslov_otce_nevesty.jpgZřejmě každý čas od času musí pronést nějaký proslov. V některých zemích, kde není tak velký ostych jako v ČR si v tom přímo libují (např. USA). My ale v tom nejsme tak sběhlí a určitě mnozí z nás nepohrdnou třeba vzorem svatební řeči otce nevěsty. V níže uvedeném PDF souboru jsou ale desítky proslovů, které se v "běžném" životě mohou hodit. Tak ať dobře psolovy poslouží ...

Celý článek...
 

Kečupem ke zdraví a nízkému cholesterolu

Email
Sobota, 23. únor 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7443x   
kecup.jpgTen kdo mě zná, tak ví, že za rok spořádám neobvykle velké množství kečupu. Často si přemýšlím, jestli dělám dobře nebo ne. Vím, že kečup obsahuje poměrně vysoký obsah cukru, nějaké koření a škrob. Snažím se kupovat kečup bez chemických přídavků (všimli jste si už někdy, že kečupy v plastových nádobách mívají "éček" mnohem více než kečupy v klasickém skle???). Vědci mi ale udělali radost, protože prokázali, že pravidelná konzumace kečupu vede ke snížení hladiny cholesterolu v krvi. Sice jsem mladý, ale na medicíně jsme se učili, že ateroskleroza vzniká už od narození a cévy se postupně zanáší, takže co? Takže prevence je základ úspěchu a kečup budu baštit dál (teď možná s lepším pocitem, že dělám něco pro zdraví, no a ty cukry nějak vyběhám ;).
___
Celý článek...
 

Co znamená když se řekne, jaký má význam přísloví

Email
Středa, 20. únor 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 56094x   
co_znamena_kdyz_se_rekne.jpgV běžné mluvě používáme spoustu obratů, nad kterými někdy ani nepřemýšlíme. Všichni víme co to znamená korpus delikti, in flagranti, když nad někým visí damoklův meč, že jsou kostky vrženy a spousta dalších. Musím se ale přiznat, že si dovedu přeložit Quo vadis, nicméně význam tohoto rčení (tedy "kam kráčíš") jsem dodnes neznal. Možná se i vy začtete do textu, který jsem opsal z jedné moudré knihy.
___
___
Celý článek...
 

Ovoce a zelenina - působení na lidské tělo a zdraví, obsah minerálů, vitamínů

Email
Úterý, 19. únor 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 33481x   
zdravotnicke_ovoce.jpgZnáme takové to klasické povídání, kdy si mezi sebou říkáme, že v černém rybízu je hodně vitamínu C, v rýži vitamínu B nebo hořčíku v mandlích a tak podobně. Tato stránka se zabývá ovocem, zeleninou, semeny a jejich vlivem na zdraví a obsahem různých pro tělo sprospěšných látek.

 

 

Celý článek...
 

Vliv sexu na zdraví a délku života

Email
Středa, 13. únor 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6130x   

sex_prodluzuje_zivot.jpgMá váš partner menší sexuální nároky a sex ho moc nebaví? Teď máte v rukou dobrý argument- sex prodlužuje život a skvěle spaluje kalorie. Studie, kterou uveřejnil britský časopis Time, hovoří jednoznačně- sex podporuje zdraví a prodlužuje život. Jaké jsou jeho závěry?

 

___

Celý článek...
 

Alkohol, alkoholismus a celebrity - herci, zpěváci, hudebníci, režiséři

Email
Úterý, 12. únor 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 18511x   
Celebrita a alkoholismus - alkoholizmusČas od času se dozvíme, že některá známá osobnost má problémy s alkoholem. U některých je to jen bulvární žvást (např. u herečky Šafránkové), ale je mnoho takových, u kterých je to skutečně pravda. Všechny osoby, které jsou na této stránce, byly ověřeny a jejich problém s alkoholem v minulosti byl dle nebulvárních médií opakovaně potvrzen. Stránka je dělena na české a zahraniční celebrity.
___
___
Celý článek...
 

Jak ušetřit v domácnosti - 100 tipů, rad a praktických návodů

Email
Pondělí, 11. únor 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 44368x   

100_tipu_jak_usetrit.jpgŘíkáte si, že už šetříte v domácnosti tak, že to už ani víc nejde? Tak to je omyl! Tato stránka vám uvede stovku příkladů, jak ušetřit při tak běžných činnostech jako praní, žehlení, vaření ad. Také vám poradí jaké elektrovýrobky kupovat. Tak se začtěte - uvidíte, že "SE VÁM TO VYPLATÍ" Mrkající

___
___
Celý článek...
 

Co to znamená myši mají pré, co je to pré

Email
Pondělí, 04. únor 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 33997x   
jaky_ma_vyznam_mysi_maji_pre.jpgVšichni známe význam "Kočka není doma, myši mají pré". Znamená to, že když ten hlava domácnosti není doma, dějí se tam prapodivné věci, které by se tam normálně neděly. Ale proč právě pré? Co je to pré? Co je to za slovo? Základ je v latině - pojďme si to objasnit.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Další > Konec >>

Strana 170 z 178
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny