Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Jídlo, strava

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Jídlo, strava

Co je to kuskus, jak vypadá kuskus - obrázek, fotografie

Email
Středa, 18. duben 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 24314x   
co-je-to-kuskus-jak-vypada-kuskus-obrazek-fotografieV pořadu Jste to co jíte se v poslední době hodně mluví o kuskusu (anglicky cuscus, couscous). Možná stejně jako v vás zajímá, jestli je to zelenina, luštěnina či něco jiného. Velkým překvapením je, že to není nic z výše uvedeného. Kuskus je totiž těstovina. Stránka přináší další stručné informace o kuskusu a také fotografii.
___
___

Celý článek...
 

Druhy hovězího masa - obrázek, fotografie; na co se hodí hovězí maso

Email
Pátek, 13. duben 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 65181x   

anatomie-kravy-druhy-hoveziho-masaZnáte anatomii krávy či býka? Kráva, býk má 11 hlavních druhů druhů hovězího masa. Jak se druhy hovězího masa jmenují sdělí Vlastimil Lacina Jiroš, šéfkuchař pražské restaurace Čestr. Ve stránce se také dozvíte které maso se na co hodí - zda na pečení, vaření, dušení. Dozvíte se také jakými bylinkami maso dochutit nebo k jaké omáčce se hodí.

___
___

Celý článek...
 

Varné typy brambor, jak nakupovat a skladovat brambory

Email
Neděle, 08. duben 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3795x   
varne-typy-brambor-rady-jak-nakupovat-skladovat-brambory-tipyBrambory patří do české kuchyně odnepaměti a to i když pocházejí až z Jižní Ameriky. Řadu tradičních pokrmů si bez nich mnozí nedokážou představit. Umíte je však nakupovat a správně skladovat? A rozeznáte varné typy? Víte které patří do salátu a které jsou přílohové? To a mnohé zajímavosti se dozvíte v tomto článku.
___
___

Celý článek...
 

Jaká je kvalita výrobků Tesco value ad. - video zahraniční studie

Email
Středa, 07. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4233x   
kvalita-vyrobku-tesco-value-studie-rozboryTesco value - to je série výrobků vyráběná obchodním řetězcem Tesco. Jde o různé sýry, šlehačky ve sprayi, rybí prsty, omáčky, nápoje, žrádlo pro psy a kočky, džusy, salámy, konzervovaná zelenina a luštěniny, ad. Jistě, je určitě prima ušetřit za tyto levné výrobky. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, jaká je kvalita těchto výrobků? V zahraničí bylo provedeno několik rozborů potravin. Pokud vás zajímá, jaké jsou výsledky, určitě se podívejte na následující video. Jistě vás velmi překvapí i skutečné výrobní náklady na tyto "potraviny".
___
___
Celý článek...
 

Potraviny bohaté na chlorofyl, strava obsahující rostlinné barvivo chlorofyl

Email
Pondělí, 20. únor 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8560x   

potraviny-bohate-na-chlorofyl-vliv-na-zdrvi-lidske-teloDělá vám pohled do zeleně dobře na duši? Pak věřte, že právě zelená barva v rostlinách má zázračné účinky i pro tělo. Díky "zelené" dietě začnou mizet tukové polštářky, vaše pleť se rozzáří a získáte novou vitalitu. Zelená barva přináší harmonii, rovnováhu, prospívá nervovému systému, uklidňuje a regeneruje. Symbolizuje jaro.

___

___

Celý článek...
 

Systém rychlého varování RASFF a zkažené potraviny v obchodech

Email
Čtvrtek, 16. únor 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3079x   

system-rychleho-varovn-RASFF-zkazene-potraviny-v-obchodechHliník ve vietnamských nudlích, v humrech z USA zase chloramfenikol (může ohrozit kostní dřeň), mrtvé housenky v čínských arašídech. K českým spotřebitelům míří ledacos. Ale do prodeje se dostane jen zlomek podobně závadných potravin. Většinu odhalí testy, ať u nás, nebo jinde v Evropské unii (EU). Naše země je totiž zapojena do unijního systému rychlého varování pro potraviny a krmiva, známého pod zkratkou RASFF.

___
___

Celý článek...
 

Jogurty, co je mýtus a co je pravda o jogurtech

Email
Pondělí, 13. únor 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4903x   

jogurt-myty-fakta-pravy-o-jogurtechMáte rádi jogurty? V obchodě je jich tak obrovský výběr. Které jsou lepší, které horší? Které obsahují éčka? Obsahuje smetanový více vápníku? Zabije pasterizace bakterie? Možná v tom stejně jako já nemáte jasno a proto vám na tyto a další otázky odpoví tato stránka.

___
___

Celý článek...
 

Které potraviny s českými názvy pochází z Německa, Polska, Rumunska či Bulharska?

Email
Čtvrtek, 02. únor 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4561x   
ktere-potraviny-s-ceskymi-nazvy-pochazi-ze-zahranici-nemecko-polsko-bulharsko-rumunskoPokud jste podlehli nostalgickému kouzlu »céček«, která jsou přibalená k vaničkám tradiční české mražené pochoutky Míša, asi jste zjistili, že zmrzlina nechutná tak, jako dřív. "Už se nedá spolehnout ani na naše české potravináře," řekli jste si možná. Nebyli jste ale spravedliví.
___
___

Celý článek...
 

Teplota vody, doby louhování - černý čaj, zelený čaj, bylinný a ovocný, rooibos

Email
Středa, 11. leden 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 15427x   
teplota-vody-doba-luhovani-louhovani-cerny-caj-zeleny-caj-ovocny-rooibosPro pravý požitek z čaje je důležité dodržet doporučenou délku louhování a teplotu vody. Jakou teplotu by měla mít voda pro vaření černého, zeleného, bylinkového, ovocného čaje, rooibosu a jak dlouho by se měl luhovat? Dozvíte se v této stránce.
___
___

Celý článek...
 

Seznam nekvalitních potravin 2011 - Tesco, Lidl, Albert, Billa, Kaufland, Spar

Email
Čtvrtek, 05. leden 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6923x   
nekvalitni-potraviny-2011-tesco-lidl-kaufland-penny-market-albert-globus-spar-billa-makroV roce 2011 bylo Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí provedeno velké množství kontrol a chemických rozborů potravin v českých obchodech. Byly nalezeny stovky potravin, které z nejrůznějších důvodů nevyhovovaly. Seznam potravin a důvod proč neprošly kontrolami a testy je uveden v přiloženém souboru.
___
___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 15
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny