Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Jídlo, strava

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Jídlo, strava

Houby v lese - fakta, mýty a fámy

Email
Pátek, 20. červenec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4168x   
houby-v-lese-fakta-myty-a-famyHouby pro nás stále zůstávají zahaleny rouškou tajemství. To nás ale neodradí od toho, abychom si každé léto a na podzim vystrojili bohaté houbové hody! Věděli jste, že Češi jsou nejvýkonnější houbaři na světě? Celých 6 milionů Čechů jde na houby alespoň jednou ročně. Velké množství houbařů najdeme ještě na Slovensku a v některých částech Německa. Na druhé straně existují země, kde o sběru a konzumaci hub nemají ponětí.

___
___

Celý článek...
 

Jaké látky a vitamíny obsahují meruňky, účinky meruněk na zdraví

Email
Středa, 11. červenec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 18384x   

jake-latky-a-vitaminy-obsahuji-merunky-ucinky-merunek-na-zdraviVěděli jste, že meruňky mohou pomoci v boji proti rakovině? A to zdaleka není všechno, jsou doslova nabité zdravím. Co všechno obsahují? Velké množství betakarotenu, díky kterému mají omlazující efekt - posilují pokožku, vlasy a nehty. Betakaroten jako silný antioxidant přispívá k prevenci rakovinového bujení.
___
___

Celý článek...
 

Peklo na talíři - kolik šunky obsahuje šunková pizza ze supermarketu - video

Email
Neděle, 01. červenec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4318x   

peklo-na-taliri-kvalita-mrazene-sunkove-pizzy-ze-supermarketuKulinářský šéf Roman Vaněk se zaměřil na kvalitu šunkové pizzy z českých supermarketů. Dospěl k zajímavému závěru: šunková pizza skoro žádnou šunku neobsahuje (navážilo se max. 0,9 gramu šunky!!!), zato obsahuje velké množství velmi nekvalitního výrobního salámu (z čeho se vyrábí výrobní salám se dozvíte zde). A to je asi nejzajímavější? Že ač mají supermarkety většinou své vlastní obaly, tak pizzu vyrábí pro všechny jeden jediný výrobce. Ostatně podívejte se na video sami. A hlavně si udělejte doma svou vlastní pizzu z kvalitních nešizených surovin.

___
___

Celý článek...
 

Peklo na talíři - rozbor a složení dětských paštik (video)

Email
Čtvrtek, 21. červen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3315x   
peklo-na-taliri-slozeni-rozbor-detske-pastiky-video-onlineBezpochyby statisticky nejčastěji sledované video v sérii videí Peklo na talíři je nahrávka kulinářského specialisty Romana Vaňka o kvalitě dětských paštik. Jsem tomu rád, protože to značí, že matky mají zájem o zdraví svých dětí a chtějí jim kupovat jen kvalitní stravu. Jak to tedy s dětskými paštikami je? Obsahují nějakou škodlivou potravinářskou chemii, nějaká "slavná" éčka? A jsou vůbec pro děti vhodné? Podívejte se sami.
___
___

Celý článek...
 

Kolik extraktu z čaje obsahuje ledový čaj - budete v šoku

Email
Středa, 20. červen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3554x   

peklo-na-taliri-ledove-caje-nestea-vitao-kvalita-caje-testV minulosti jsem publikoval na webu www.mojestarosti.cz článek o zřejmě nejznámnějším ledovém čaji, který se jmenuje Nestea vitao. V reklamě v televizi i na obalu výrobku se dozvíte jak je čaj fantastický, jak obsahuje zdravé antioxidanty a cosi kdesi. Pokud máte ale zdravý zrak nebo kvalitní lupu, můžete si mikropísmenky přečíst na obale Nestea vitao šokující informaci - 0,2% EXTRAKTU Z ČERNÉHO ČAJE. Ostatní je voda a chemie. Podobně jsou na tom všechny další komerčně prodávané ledové čaje. Jak to vidí kulinář Roman Vaněk a specialista na čaje Ivo Moravec si prohlédněte ve videu.

___
___

Celý článek...
 

Jak vypadá, co je to drůbeží separát - video z výroby

Email
Středa, 13. červen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7031x   
co-je-to-kureci-separat-obrazek-fotografie-video-pripravyCo je to kuřecí separát? Jak se vyrábí? Jak vypadá?  Najdete ho v "lahodných párcích", "zlatavých nugetách" či ve "šťavnatých hamburgerech". Drůbeží separát neboli strojně oddělené drůbeží maso je oblíbenou surovinou, kterou uzenáři nenápadně nahrazují dražší "opravdové" maso. A Češi výrobky z něj kupují – jsou totiž mnohem levnější.
___
___

Celý článek...
 

Závislost na energetických nápojích, jaké látky obsahují energy drinky

Email
Úterý, 05. červen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8469x   

zavislot-na-energetickych-napojich-jake-latky-obsahuji-energy-drinkyEnerqy drinky nejčastěji pijeme, když potřebujeme zůstat déle vzhůru. I na nich si ale můžeme vypěstovat závislost, které se pak těžko zbavujeme. Původně se energetické nápoje začaly vyrábět pro sportovce. Jenom ve Spojených státech se tohoto nápoje prodá přes 170 milionů. Plechovky plné povzbuzovací tekutiny jsou velmi oblíbené mezi mladými lidmi. Ti je ale často kombinují s alkoholem, na což pak doplácejí nepříjemnou kocovinou, vysokým krevním tlakem nebo také srdeční arytmií.

___
___

Celý článek...
 

Rady a tipy ke grilování od profesionálních kuchařů

Email
Středa, 30. květen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3339x   
rady-a-tipy-ke-grilovani-od-profesionalnich-kucharuNedokážete si představit prázdniny bez grilování? Sledujete každý díl pořadu Šéf na grilu od kuchaře Zdeňka Pohlreicha? Zkoušíte grilovat poprvé? Ještě než gril roztopíte, přečtěte si naše rady. Určitě se budou hodit. Poradíme vám, jak se vyhnout střevním problémům, kdy je gril již dostatečně teplý. Dozvíte se také, proč do masa při "grillingu" nepíchat a co to znamená zónování. Pokud chcete vypadat jako profesionál nebo profesionálka, sežeňte si předem hrubou sůl.
___
___

Celý článek...
 

Návod jak vybrat kuře, využití jednotlivých částí kuřete v kuchyni

Email
Pondělí, 14. květen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6600x   
navod-jak-vybrat-kure-vyuziti-jednotlivych-casti-kureteZ drůbeže stojí co do konzumace na prvním místě kuřecí maso. Víte, jak vybrat dobré kuře? Jak vybrat kvalitní drůbež? Na pultech obchodů dnes najdeme produkty různých značek, a poznat kvalitu je kvůli tomu paradoxně obtížnější. Čeho se tedy držet? V případě kuřecího masa dejte přednost raději českému výrobku. Přísné hygienické normy a pečlivě hlídané chovy vám garantují jistou kvalitu a čerstvost. Kuřecí maso dovážené z Polska nebo Brazílie těmto nárokům zdaleka nevyhovuje O čerstvosti tak vzhledem k cestě, kterou kuřata do Ceska musejí absolvovat, nemůže být ani řeč.
___
___

Celý článek...
 

Nákup zdravých potravin není tak těžký jak vypadá

Email
Pondělí, 23. duben 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3365x   
nakup-zdravych-potravin-neni-tak-tezky-jak-vypadaČasto si sice s chutí přečteme nějaký článek o zdravé výživě, abychom pak ale v obchodě stejně kvůli nedostatku času nebo omezeným finančním možnostem nakoupili nevhodné potraviny s vysokým podílem tuků, cukrů či soli, a naopak s malým množstvím potřebné vlákniny, vitamínu C či vápníku. Peněženka při tom tolik netrpí, ale naše tělo ano.  Všichni víme, že by náš jídelníček měl obsahovat dostatek nutričně významných látek, včetně vitamínů, minerálních látek a stopových prvků.
___
___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 8 z 15
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny