Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Jídlo, strava

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Jídlo, strava

Grep, grapefruit a zdraví - účinky, složení, vitamíny, flavonoidy

Email
Neděle, 31. březen 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 33875x   

grep-grapefruit-a-zdravi-ucinky-slozeni-vitaminy-flavonoidyGrapefruit neboli grep. Je kulatý, žluťoučký a vejde se přesně do dlaně. Přesto je tento stálý "sympaťák" zelinářských krámků (někdy pro těžší dobývání dužniny z vnitřku ovoce) občas přehlížen. A to neprávem. Grapefruit totiž dodá tělu energii, spoustu vitamínů a také energie.

___

___

Celý článek...
 

Složení žvýkačky, jaké látky obsahuje žvýkačka

Email
Pátek, 28. prosinec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 15471x   
slozeni-zvykacky-jake-latky-obsahuje-zvykackaDenně se v ČR vyžvýkají stovky tisíc žvýkačekk. Jako u mnoha věci, kterým vystavuje denně svá těla, pojďme chvíli analyzovat složení žvýkaček a položit několik důležitých otázek, týkajících se toho, jaké mají žvýčkačky vliv na naše zdraví. Ruku na srdce - kolik z nás se podívalo na obal na chemické a obsahové složení žvýkaček?
__
__

Celý článek...
 

Co zdravého dát na vánoční stůl - tipy

Email
Sobota, 22. prosinec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3237x   

zdrave-potraviny-na-vanocni-stulJak je známo, česká strava je hodně tučná, slaná a kalorická. Co tedy dát na stůl? Tato stránka vám poradí které zdravé laskominy připravit pro sebe či ostatní a řekne proč a v čem jsou zdravé například ořechy, čokoláda, jablka, banány, ananas, kokos či svařené víno (svařák).

____
___

Celý článek...
 

Reklamní slogany na potravinách a zboží často lžou o svém účinku

Email
Čtvrtek, 20. prosinec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5613x   
reklamni-slogany-na-potravinach-a-zbozi-casto-lzou-o-svem-ucinkuU Evropského úřadu pro bezpečnost potravin obstálo pouze 222 reklamních sloganů. 1600 zdravotních tvrzení je od 14.12.2012 zakázáno. Pokud jste dnes měli v plánu připravit partnerce chmelové obklady, aby se jí zvětšilo poprsí, nebo bojovat šťávou z granátového jablka s omezující erektilní dysfunkcí, případně jste se chystali s pomocí jogurtového nápoje Actimel obrnit proti příští chřipkové epidemii – vykašlete se na to. U zmíněných účinků se totiž jedná pouze o reklamní bludy. A jejich cílem není pomoci spotřebitelům, ale dobýt jejich peněženky.
__
__

Celý článek...
 

Cukr = bílý jed - platí to doopravdy? Potřebujeme cukr k životu?

Email
Úterý, 25. září 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6470x   

cukr--bily-jed-plati-to-doopravdy-potrebujeme-cukr-k-zivotuSacharidy jsou pro náš organizmus nezbytné, ale jak moc si můžeme osladit život? Cukr bývá označován synonymem bílý jed. Ale není to tak černobílé, protože cukry patří do skupiny sacharidů, které jsou nezbytnou součástí vyvážené stravy. Měly by tvořit 50-55 % naší celkové stravy.

___
___

Celý článek...
 

Grilování zdravě a správně - návod, rady, tipy, postup

Email
Středa, 29. srpen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4351x   
grilovani-zdrave-a-spravne-navod-rady-tipy-postupS letním obdobím jsou spojovány různé tepelné úpravy pokrmů pod širým nebem, především grilování. Domácí grilování je možné provádět tak, aby nevznikaly nežádoucí látky poškozující zdraví. Dodržením některých jednoduchých zásad lze riziko výrazně omezit. Úprava potravin na grilu je oblíbená nejen pro svou vynikající chuť, ale také proto, že je velice jednoduchá. Připravit lze jak maso a masné výrobky, tak i mnoho druhů zeleniny, například rajčata a lilek, případně ovoce nebo houby, jež neodradí žádného labužníka. Málokdo si ovšem uvědomuje možná hrozící rizika spojená právě s grilováním masa.
___
___

Celý článek...
 

Rozdíl: minimální trvanlivost, datum spotřeby (použitelnosti), záruční doba - vysvětlení

Email
Čtvrtek, 09. srpen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 20462x   
rozdil-minimalni-trvanlivost-datum-pouzitelnosti-zarucni-doba-definice-vysvetleniPokud se spotřebitel při nákupu zajímá, co je na etiketách napsáno, může si všimnout, že doba, do které má výrobek spotřebovat, bývá označena dvěma způsoby: slovy „Datum použitelnosti“ a „Datum minimální trvanlivosti“. Obyčejný člověk často vůbec netuší, jaký je mezi těmito daty rozdíl. Když se do toho ještě připlete pojem „záruční doba“ popř. „lhůta“ neboli „záruka“ začíná být v pojmech zmatek ještě větší. Jaký je mezi těmito daty rozdíl?
___
___

Celý článek...
 

Jak dlouho se vaří vejce na měkko, na hniličku a na tvrdo - počet minut, rady, tipy

Email
Středa, 08. srpen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 461928x   

jak-dlouho-varit-vejce-na-mekko-na-hnilicku-a-na-tvrdo-pocet-minut-rady-tipyMohlo by se zdát, že čím čerstvější vejce, tím lepší. Ale není to pravda. Nejlépe se v kuchyni pracuje s vejci staršími 5 dní. Pokud máte doma slepice a stane se vám, že tu a tam je skořápka jaksi znečištěná, otřete ji suchým hadříkem nebo smirkovým papírem, nikdy ji nemyjte. Vejce by se do dvou dnů zkazila.

___
___

Celý článek...
 

Mýty o kávě - dehydratace, tlak krve, těhotenství a kojení

Email
Úterý, 31. červenec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5152x   

kava-dehydratace-tlak-krve-tehotenstvi-kojeniKolem kávy se dlouhodbě traduje mnoho mýtů a polopravd. 4 z nich uvádíme na této stránce. Mezi polopravdy patří, že káva škodí zdraví, že dehydrauje, že zvyšuje krevní tlak a že není vhodná pro těhotné a kojící ženy. Důležité je vždy množství vypité kávy. Jak to ale s ní je, si můžete přečíst na následující stránce.

___
___

Celý článek...
 

Potraviny na pranýři - kvalita potravin prodávaných v ČR

Email
Pátek, 27. červenec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 10015x   

potraviny-na-pranyri-online-nejakkostni-nekvalitni-falsovane-potraviny-odkazPotraviny na pranýři je web, který 10.7.2012 spustila Státní potravinářská a veterinární inspekce. Můžete si zde přečíst zajímavé informace o potravinách a využít nové poznatky již při příštím nákupu. Stránky obsahují rejstřík nejakostních, falšovaných a nebezpečných potravin. Samozřejmě se dočtete z jakého důvodu je potravina nevyhovující nebo závadná. 

___
___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 7 z 15
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny