Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Jídlo, strava

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Jídlo, strava

Co přesně znamená označení light na potravinách

Email
Sobota, 24. prosinec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3376x   

definice-light-potraviny-co-znamena-light-u-vyrobkuOznačení "light" nesou potraviny s nízkou kalorickou hodnotou. Mají méně tuku, cukru i soli než běžné výrobky. Ale i zde platí pravidlo pozorně sledovat složení uvedené na obalu a vyvarovat se umělých látek. Pokud chcete hubnout, jíst pouze "light" potraviny není řešením. A pozor tyto výrobky nejsou vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

___
___

Celý článek...
 

Jídlo z fastfoodu - vliv na lidské zdraví

Email
Pátek, 09. prosinec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3738x   

jidlo-z-fastfoodu-lidske-zdraviAmeričané snědí ročně kolem 14 milionů hamburgerů. Možná si myslíte, že Češi by takovému šílenství nemohli propadnout. Podle odborníků však i u nás neustále stoupá obliba restaurací s rychlým občerstvením, a znepokojující je tato skutečnost zvláště u dětí a mládeže.

___
___

Celý článek...
 

Dýňová semínka, olivový olej a lidské zdraví

Email
Neděle, 27. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4016x   

dynova-seminka-olivovy-olej-zdraviV minulosti jsme již probrali různé potraviny, které nám prospívají. Byla to například paprika, mrkev, ryby, čekanka, rajčata, špenát či rukola. Dnes si řekneme, jak našemu zdraví prospívají dýňová semínka a olivový olej. Dozvíte se také, jaké vitamíny a minerály dýňová semínka a olivový olej obsahují.

___
___

Celý článek...
 

Ovesné vločky, vlašské ořechy a zdraví

Email
Pátek, 25. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4717x   
vlasske-orechy-ovesne-vlocky-zdraviNa tomto webu již bylo psáno o velkém množství potravin, které více či méně prospívají nebo ubližují lidskému organismu. Tentokrát se zaměříme na prospěšné potraviny a těmi jsou ovesné vločky a vlašské ořechy. Ve stránce se dozvíte jaké obsahují vitamíny, minerály a jak prospívají lidskému organismu, tedy našemu zdraví.
___
___

Celý článek...
 

Špenát, červená praprika, rukola a naše zdraví

Email
Čtvrtek, 24. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7897x   
spenat-cervena-paprika-rukola-zdravi-obrazekČas od času si můžete ve webu přečíst o tom, jak některé potraviny působí na lidské zdraví. Dnes si něco řekneme o špenátu, červené paprice a také o rukole. Dozvíte se jaké látky a vitamíny tyto tři druhy zeleniny obsahují a čím mohou být lidskému organismu prospěšné. Můžete si také přečíst, jak je to s obsahem železa ve špenátu, traduje se totiž jeden mýtus, ktrý je mylný.
___
___

Celý článek...
 

Éčka v potravinách a jídle - seznam éček, informace

Email
Pondělí, 14. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7275x   
ecka-v-potravinach-jidle-seznam-ecek-informace-nejnebezpecnejsiNevidíme je ani necítíme. Přesto nám z nich může naskákat kopřivka nebo pekelně rozbolet hlava. Ečka, nebo chcete-li přídatné látky, najdeme v potravinách i v kosmetice. Všechna do jednoho pytle ale házet nemůžeme. Některá, třeba zrovna vitaminy označované jako E300, nám vyloženě prospívají. Další éčka ale můžou naopak vyvolat řadu potíží.
___
___

Celý článek...
 

Rajčata, mrkev, špenát - zdraví a obsažené látky

Email
Pondělí, 07. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4460x   
rajcata-mrkev-spenat-zdravi-latkyJiž několikrát jsme se věnovali vlivu stravy na naše zdraví a organismus. Tentokrát se zaměříme na rajčata, mrkev a špenát. Řekneme si proč rajčata zlepšují imunitu, na co je dobrý lykopen, proč je důležitá mrkev a vitamín A jak je to se špetnátem, železem a churokrevností. U jednotlivých druhů zeleniny se dozvíte, jaké látky obsahují a pro co jsou dobré.
___
___

Celý článek...
 

Ryby, fazole mungo, čekanka a naše zdraví

Email
Pátek, 04. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4047x   

ryby-fazole-mungo-cekanka-zdraviJiž v mnoha článcích bylo pojednáno o tom, co je a co není zdravé. Tentokrát se zaměřuji ve stručném textu o rybách (rybím mase), fazolích mungo a čekanka. Můžete si pročíst jak působí tyto tři potraviny na lidské zdraví a jak našemu organismu prospívají.

___
___

Celý článek...
 

Jogurt, vejce, drůbeží maso a naše zdraví

Email
Středa, 02. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3307x   

jogurty-vejce-drubezi-maso-zdraviJak je to s jogurty, vejci a drůbežím masem? Prospívají nám tyto potraviny? A co vejce? Skutečně nás tolik ohrožují "zlým" LDL cholesterolem? A v čem je drůbeží maso lepší než jiná masa? Na tyto a další otázky vám odpoví následující stránka.

___
___

Celý článek...
 

Jak vybrat kvalitní kečup - návod, rady, tipy

Email
Úterý, 01. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4991x   
jak-vybrat-kvalitni-kecup-navod-rady-tipyJak se z několika testů v poslední době ukazuje, ne všechny kečupy, které jsou na českém trhu a jsou kvalitní. Jak se např. zjistilo, společnost Hamé do svého kečupu Otma dala jen 12% rajčat (ostatní byl škrob a barvivo z papriky). Jak se ale ve spleti kečupů vyznat? Jak vybrat kvalitní kečup? Poradí vám následující desatero.
___
___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 15
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny