Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Děti - chování, zdraví, různé

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Děti - chování, zdraví, různé

Vliv sledování televize na chování a psychiku malých dětí

Email
Úterý, 08. leden 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3905x   

vliv-sledovani-televize-na-chovani-a-psychiku-malych-deti-2Víte, že děti do dvou let by vůbec neměly sledovat televizi? Televize hraje důležitou roli i v životě dětí. Odborníci nicméně doporučují, aby doba, kterou děti stráví před TV obrazovkou, byla co nejkratší. Něco zakazovat ale vždy nemusí být ten správný způsob. Užitečnější je přemýšlet o tom, jak televize  zapadá nebo nezapadá do celkového vývoje dítěte. Může vůbec televize přispět k dalšímu rozvoji vašich dětí v pozitivním směru? A za jakých podmínek?

___
___

Celý článek...
 

Jak naučit dítě uklízet pokoj bez napětí a stresu

Email
Středa, 26. prosinec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2966x   
vychova-ditete-k-uklidu-a-poradku-navod-postup-tipy-rady-triky-4Máme vést chlapečky k úklidu stejně pečlivě jako holčičky? Samozřejmě! Jak by bylo přúernné, kdyby nás druhá polovička doma občas zastoupila. Chce to jen, aby muž byl k pomoci v domácnosti veden odmala a nepovažoval určité práce za typicky ženské. Odkdy tedy učit děti úklidu? Čím dříve, tím lépe!
___
___

Celý článek...
 

Kdy říct pravdu dítěti že ježíšek neexistuje - 7 rad

Email
Pondělí, 24. prosinec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4851x   
kdy-rict-pravdu-diteti-ze-jezisek-neexistuje-7-radNaše fantazie se tak brzy začne dostávat do úzkých. Situace se výrazně ztěžuje v okamžiku, kdy si ratolest přinese pravdu ze školky nebo ze školy. Jak reagovat? Jak skutečnost citlivě vysvětlit? Vyzkoušejte v praxi doporučení, která se osvědčila v našem nejbližším okolí.
___
___

Celý článek...
 

Inline škola Lene Olomouc - zkušenosti, diskuze, reference, recenze, fotografie, fotogalerie

Email
Sobota, 10. listopad 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3483x   

inline-skola-kurzy-lene-olomouc-zkusenosti-reference-recenze-diskuzeByl jsem pozván do inline školy Lene v Olomouci na kurzy kolečkového bruslení. Vyučuje zde Mgr. Lenka Buchcárová (mistryně freestyle bruslení ČR a Evropy) a Petr Coufal. Absolvoval jsem asi 3hodinový náhled, ve kterém jsem udělal několik fotografií. Rád bych zde napsal několik svých postřehů, názorů a pocitů.

___
___

Celý článek...
 

Děti s ADHD - příčina, příznaky, projevy, výchova, informace

Email
Středa, 03. říjen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 24532x   

deti-s-adhd-pricina-priznaky-projevy-vychova-informaceDěti s ADHD potřebují pevné hranice, ale i vídnost. Hyperaktivita je vývojová porucha, která vzniká v době těhotenství nebo porodu. Hyperaktivní děti jsou neposedné, skáčou lidem do řeči, je pro ně složité přizpůsobit se normám. Křik na ně ale neplatí spíše trpělivost a vlídné slovo, jakkoli je to jak pro rodiče, tak pro učitele náročné.  

___
___

Celý článek...
 

Dítě nechce jíst - nejčastější chyby rodičů

Email
Sobota, 29. září 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2689x   

dite-nechce-jist-co-nedelat-abychom-mu-jidlo-neznechutiliPokud v rodině nastane situace, že potomek nejí, měli by rodiče v první řadě zachovat klid a nadhled. Rodiče by se měli vyhnout některým zažitým, ale chybným postupům. Stránka vám v kostce poradí co nedělat, abyste dítěti jídlo a obecně proces přijímání stravy neznechutili.

___
___

Celý článek...
 

Jak se pozná týrané dítě - příznaky a projevy týrání dítěte, dětí

Email
Čtvrtek, 06. září 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 9089x   
jak-se-pozna-tyrane-dite-priznaky-a-projevy-tyrani-ditete-detiZa poslední desetiletí narostlo tělesné týrání dětí čtyřnásobně a duševní týrání dokonce dvanáctinásobně. Jde o patologický jev společnosti, který se masivně šíří. Tato šokující čísla (i sexuálně zneužívaných dětí je dvakrát více) jdou částečně na vrub větší informovanosti, a tedy i zvýšení podílu nahlášených případů, ale i tak nemáme být na co hrdí. Pokud k takovým smutným případům dojde, dotyčné dítě si většinou nese následky už celý život. Proto je obzvláště důležitá prevence.
___
___

Celý článek...
 

Různá úspěšnost dětí jedné rodiny ve škole - co dělat a nedělat, desatero

Email
Neděle, 26. srpen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2438x   
ruzna-uspesnost-deti-jedne-rodiny-ve-skole-co-delat-a-nedelat-desateroJedno z vašich dětí zvládá školní látku levou zadní, pro druhého znamená učení doslova mučení? Rozdíly ve výsledcích školáků řeší rodiče před závěrečným vysvědčením víc než kdy jindy připomíná vám tento scénář vaši domácnost? Mladší syn zvládne domácí přípravu během chvilky, vlastně se ani moc učit nemusí. Staršího musí rodiče do učení nutit. A výsledek? Nevalný. Jak má rodič vybalancovat rozdílné školní výsledky svých dětí?
___
___

Celý článek...
 

Hry a zábava na cesty do auta, vlaku i letadla pro děti i dospělé

Email
Úterý, 21. srpen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 41903x   

zabava-hry-pro-deti-na-cesty-do-auta-automobiluVětšina rodičů to zná - jedete autem nebo vlakem a dítě se vás asi 15x zeptá "Kdy už tam budéém?". Máte více možností jak dítě zabavit. Někdy pomůže (nejlépe nová) hračka, ale ta zabaví dítě na krátkou chvíli. Pak musíte dítě zabavit duševně. Existují různé hry do auta a na cesty jak pro nejmenší děti (nad 3 roky, tak i pro větší děti). Tipy vám může přinést právě tato stránka.

___
___

Celý článek...
 

Dvojčata - výchova, puberta, zajímavosti, názor psychloga

Email
Pátek, 17. srpen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5809x   

dvojcata-vychova-puberta-zajimavosti-nazor-psychlogaNarození miminka je vždy velkou událostí, která obrátí chod rodiny vzhůru nohama. Což teprve, když na svět přijde hned dvojnásobný příděl radosti, ale i starostí současné době se dvojčata množí jako houby po dešti. Valná většina dvojnásobného přídělu štěstí je "následek" asistované reprodukce. Ať už jsou dvojčata dílem přírody nebo k jejich početí dopomohli kouzelníci v bílých pláštích, pokaždé dají svým rodičům pořádně zabrat.

___
___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>

Strana 4 z 9
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny