Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Děti - chování, zdraví, různé

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Děti - chování, zdraví, různé

Rýma u dětí - léčba, samoléčba, kdy se obrátit na lékaře?

Email
Čtvrtek, 04. únor 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1592x   

ryma-u-deti-lecba-samolecba-kdy-se-obratit-na-lekare kopieRýma je jedno z nejčastějších příznaků nachlazení u dětí. Potěšitelné je, že trvá většinou jen asi jeden týden. Začíná šimráním v nose a vodovým výtokem, nejdříve tekutým a průhledným, který je potřeba odstraňovat. Děti by tedy měly umět co nejdříve správně smrkat a odstraňovat hleny z nosíku. Pokud je to možné, měli by rodiče vždy při nachlazení a rýmě organismus dítěte podpořit několika dny na lůžku, klidem a příjmem velkého množství teplých tekutin.

___

___

Celý článek...
 

Poruchy příjmu potravy u dětí aneb když dítě jí málo nebo se přejídá

Email
Pondělí, 18. leden 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2973x   

 

poruchy-prijmu-potravy-u-deti-aneb-kdyz-dite-ji-malo-nebo-se-prejidaPoruchy příjmu potravy u dětí (anglicky EDNOS - Eating Disorders Not Otherwise Specified) - jídlo je závažné a důležité téma, které řeší rodiče malých i velkých ratolestí. Děti bývají buď vybíravé, baští málo, nebo jsou to otesánci, co by se s chutí ládovali od rána do večera. Jakou strategii byste měli zvolit, aby se vaše děti stravovaly „normálně“? Snad každá maminka ví, jak by měl vypadat jídelníček zdravého dítěte. Základem je hodně čerstvého ovoce, zeleniny a mléčných výrobků.

___

___

Celý článek...
 

Prevence obezity v dětství aneb jak se vyhnout nadváze u dětí - 10 tipů

Email
Úterý, 12. leden 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1980x   

prevence-obezity-v-detstvi-aneb-jak-se-vyhnout-nadvaze-u-deti-10-tipu2Na máloco je takový nepěkný pohled jako na obézní dítě. Jak předcházet obezitě u dětí? Pravidelným pohybem, pravidelným jídlem, konzumací ovoce a především zeleniny, nevěřit reklamám na jídlo, u jídla se soustředit jen na jídlo. Dále je důležitý spánek, dostatek mléčných výrobků, vzor v rodině. Racionálně bychom měli v mysli přistupovat k redukčním dietám. 

___

___

Celý článek...
 

Sporty pro děti podle věku (10-15 let) - jaký sport, jaká pohybová aktivita se hodí pro vaše dítě?

Email
Úterý, 17. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4084x   

sporty-pro-deti-podle-veku-jaky-sport-jaka-pohybova-aktivita-se-hodi-pro-vase-diteV čase výběru kroužků pro nový školní rok nezapomeňte do rozvrhu volnočasových aktivit svého zlatíčka za řadit také vhodný sport. říve se děti vrátily ze školy, hodily tašku do kouta a tradá na hřiště. Dnešní generace elektronického věku dává přednost kratochvílím ve společnosti počítače či televize. Není se co divit, že každý třetí školák se potýká s nadváhou.

___

___

Celý článek...
 

Probiotika pro kojence a batolata - potřebují je nebo ne?

Email
Pondělí, 24. srpen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1779x   

 

Potřebují probiotika i kojenci a batolata? Ivana

___

___

Celý článek...
 

Otužování dětí vzduchem, vodou a sauna u dětí - postup, teploty, rady, tipy

Email
Úterý, 06. leden 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3040x   

 

otuzovani-deti-vzduchem-vodou-a-sauna-u-deti-teploty-rady-tipyS otužováním (myšleno snášením přiměřených teplot) je možné začít už u miminek. Ve dne by v bytě mělo být od 20 maximálně 22 stupňů, v noci na spaní je optimální teplota 18 stupňů. Dále dítě potřebuje přiměřené oblékání: ani miminko by nemělo být zbytečně navlečené. Obecně se doporučuje, aby dítě mělo o jednu vrstvu oblečení více než rodič (pokud je v kočárku a nehýbe se, tak samozřejmě i víc).

___

___

Celý článek...
 

Dětské mléčné zuby, dětský chrup - mýty a fakta

Email
Úterý, 06. květen 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5634x   

detske-mlecne-zuby-detsky-chrup-myty-a-faktaPečovat o první zoubky dětí je velmi důležité. Umožňují kousat pevnou stravu a navíc je dětský úsměv tak krásný! Na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři chodí pravidelně jen 40 procent dětí v předškolním věku. Výsledkem je, že každé čtvrté dítě má již v takto raném věku v ústech čtyři či více kazů.___

___

Celý článek...
 

Dítě mluví sprostě, vulgárně - co dělat? Rady psychologa.

Email
Úterý, 15. duben 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7384x   

dite-mluvi-sproste-vulgarne-co-delat-rady-psychologaKaždý jazyk má své vulgární výrazy. Dříve či později je potomek jistě zaslechne a se zájmem zopakuje. Je jen  na vás, jak se zachováte. Tolik se snažíte, aby bylo vaše děťátko slušně vychované, umělo pozdravit a poděkovat. A pak se dočkáte toho, že v tu nejnevhodnější chvíli pronese hlasitě na adresu sousedky, že je "blbá kráva".

___

___

Celý článek...
 

Větry, nadýmání, prdíky u dětí, tříměsíční kolika - léčba, příčina

Email
Středa, 12. březen 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 14967x   

vetry-nadymani-prdiky-u-deti-trimesicni-kolika-lecba-pricinaMiminko pláče, pláče a pláče ... To nic, to je jen tříměsíční kolika a časem to přejde! Jak ale ty první měsíce přežít a nezbláznit se? Pláč novorozence je noční můra každé maminky. A když trvá dlouhé hodiny a nic na něj nezabírá, je jasné, že zlý sen bude dlouhý. Jeho příčinou totiž bývá takzvaná kolika. O kolice podle odborníků mluvíme v případě, kdy miminko nevysvětlitelně pláče nejméně tři hodiny denně, nejméně tři dny v týdnu a nejméně po tři týdny.

___

___

Celý článek...
 

Přespání dítěte u kamaráda, kamarádky - ano nebo ne?

Email
Čtvrtek, 20. únor 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3307x   

prespani-ditete-u-kamarada-kamaradky-ano-nebo-neSnad u každého dítěte nastane doba, kdy za rodiči přijde s prosbou, že chce strávit noc u svého kamaráda. Znáte to přísloví, že "malá dobrodružství činí život zábavným"? Možná přesně po tom touží vaše ratolesti, když zaškemrají: "Mami, můžu v sobotu spát u Petra?" Možnost pobýt přes noc mimo domov pro děti často znamená určité vybočení z každodenní všednosti a zajetých rituálů.

___

___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>

Strana 2 z 9
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny