Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína Video, animace, fotografie, obrázek

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Fotografie, video, animace

Vyšetření karotid ultrazvukem - video, průběh, postup

Email
Pondělí, 17. říjen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5302x   

vysetreni-karotid-ultrazvukem-videoZajímá vás jak vypadá vyšetření karotid krku ultrazvukem a proč je vůbec průchodnost karotid zjišťována? Jejich průchodnost je podstatný faktor pro správné tlakové poměry krve a okysličení krve v mozku. Vyšetření je neinvazivní, trvá několik minut. Lékař detekuje ateroskerotické nánosy nebo morfologické (tvarové) ochylky, rychost průtoku krve ad.. Jak vyšetření probíhá se můžete podívat na videu.

___
___

Celý článek...
 

Vazektomie, vasektomie - video, animace, průběh

Email
Středa, 12. květen 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 11587x   
vazektomie_vasektomie_video_animace_prubeh.jpgVazektomie je chirurgické přetětí a podvázání chámovodů vedoucích při ejakulaci spermie z varlat a nadvarlat do močové trubice. Oboustranný výkon vede k sterilitě, aniž ovlivní libido či potenci. Provádí se v šourku. Novými metodami jsou minimálně invazivní postupy, např. perkutánní elektrokoagulace či uzavření chámovodu chemickou cestou.
___
___
Celý článek...
 

Denzitometrie, denziometrie - video, animace, princip vyšetření, definice

Email
Středa, 17. únor 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 14207x   
denzitometrie_vysetreni_video_animace.jpgDenzitometrie je vyšetření, při kterém se měří hustota kostí. Má klíčový význam pro diagnostiku osteoporózy. Video uvádí mnoho informací o denzitometrii - např. kdy je vhodné vyšetření provést či se v něm můžete dozvědět informace o osteoporóze jako onemocnění. Součástí sekvence jsou také informace o průběhu vyšetření denzitometrem.
___
___
___
___
Celý článek...
 

Mamografie, rentgen prsu - video, animace, průběh vyšetření, provedení, definice

Email
Pondělí, 15. únor 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7378x   
mamografie_prubeh_provedeni.jpgMamografie je rentgenologické vyšetření prsu. Jedna z metod umožňujících včasné zachycení abnormálního růstu či útvaru v mléčné žláze, zejm. nádoru. Je metodou screeningu u pacientek ve vyšším věku. Video popisuje průběh vyšetření a jsou v něm popisovány možné pocity pacientek s možnými nemocemi prsu. Je také řečeno jak často by mělo být vyšetření prováděno a jak velká je při něm dávka radiace.
___
___

___
___
Celý článek...
 

Ergomegrie zátěžová - video, animace, princip vyšetření, definice

Email
Neděle, 14. únor 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4957x   
ergometrie_definice_vysvetleni_princip_video_animace.jpgZátěžová ergometrie je neinvazivní vyšetření na běhátku nebo bicyklu (kole). Při něm pacient vykonává přesně stanovenou fyzickou činnost např. tedy simulovanou jízdu na kole za současného sledování jeho tlaku krve, EKG a celkového stavu organismu. Používá se k vyšetření u ischemické choroby srdeční a ke stanovení výkonnosti srdce a krevního oběhu po infarktu myokardu.
___
___
Celý článek...
 

Jícnové echo, echokardiografie - video, animace, průběh, definice

Email
Pátek, 12. únor 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 21550x   
jicnove_echo_echolardiografie_vysetreni_definice_video_animace_obrazek.jpgJícnové echo (echokardiografie) je ultrazvukové vyšetření srdce. Umožňuje zjistit mnoho informací - velikost srdce (hypertrofie, dilatace), přítomnost tekutiny v osrdečníkové dutině (perikardu) či posoudit srdeční funkci (ejekční frakce). Dopplerovské echo umožňuje pak posoudit průtok krve srdcem a diagnostikovat chlopenní vady.
___
___
Celý článek...
 

Holter EKG, 24hodinové EKG - video, animace, definice, princip

Email
Úterý, 09. únor 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 12549x   
holter_ekg_video_animace_princip_definice.jpgHolter EKG  monitoring je cenné, ambulantní, neinvazivní vyšetření pro monitorování srdečního EKG a rytmu během delší doby (obvykle 24 hodin ). EKG je zaznamenáno do malého počítače, na který jsou napojeny EKG elektrody. V případě že se pacient v konkrétní situaci necítí dobře, může stisknout tlačítko a situace je později snadno v PC vyhledávana. Výhodou je, že je záznam nepřetržitý (v noci, při chůzi, jiné zátěži, při stresu apod.) a počítač dokáže vyhledat abnormity rytmu.
___
___
Celý článek...
 

Ultrazvuk prsu - video, animace, průběh, provedení, vysvětlení, definice

Email
Pondělí, 08. únor 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7197x   
ultrazvuk_prsu.jpgNa rozdíl od rentgenového záření, které je součástí vyšetření na mamografu, ultrazvuk nijak ženě neškodí. Povídačky o tom, že častější ultrazvuková vyšetření mohou způsobit rakovinu, jsou nesmysly. Tyto bludy mohou odradit od kontroly ultrazvukem zejména mladší ženy a dívky, u kterých se bez závažných důvodů nedoporučuje právě zatěžující mamografické vyšetření. Na UZV prsou by měly ženy chodit jednou ročně od 25 let věku.
___
___

___
___
Celý článek...
 

Kardioverze - video, provedení, jak se provádí kardioverze

Email
Neděle, 07. únor 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 13670x   
kardioverze_provedeni_video_animace.jpgElektrická kardioverze je metoda, jíž se pomocí elektrického výboje upraví rytmus srdce, zejméma pak jeho nadměrně rychlá činnost - tím je myšlena především fibrilace či flutter síní apod.. Provádí se po přípravě pacienta, v krátké narkóze. Video nabízí informace o tomto kardiologickém zákroku.
___
___
Celý článek...
 

Plíseň nehtů, onychomykóza - obrázek, fotografie

Email
Neděle, 01. listopad 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 49700x   

plisen_nehtu_onychomykoza_fotografie_obrazek.jpgPokud přemýšlíte jak vypadá plíseň nehtů, odborně onychomykóza, tak vám tato stránka poskytuje fotografie jak může různě plíseň vypadat a také jeden velký obrázek, na kterém je série fotografií od začátku onemocnění až k totálnímu odumření nehtu.

___

___

___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 4 z 7
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny