Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína Video, animace, fotografie, obrázek

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Fotografie, video, animace

Zavedení PEG, perkutánní endoskopické gastrostomie - video

Email
Pátek, 16. prosinec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 14099x   

perkutanni-endoskopicka-gastrostomie-PEG-zavedeni-video-animacePerkutánní endoskopická gastrostomie (PEG) je metoda používaná k aplikaci enterální výživy. Pokud je indikace jejího podávání delší než 6 týdnů, je využívána k podávání enterální výživy v domácích podmínkách (domácí enterální výživa – home enteral nutrition – HEN).


Celý článek...
 

Příčina pálení žáhy - video

Email
Úterý, 06. prosinec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7423x   
pricina-paleni-zahy-GERD-zanet-rakovina-jicnuVideo v této stránce se věnuje příčinám pálení žáhy, tedy gastroezofageálnímu refluxu (GERD). Ve videu můžete vidět základní anatomii žaludku a jícnu a způsob, jakým dochází k návratu žaludeční tráveniny do jícnu. Kromě pocitu pálení žáhy také může dojít k zánětu jícnu (ezofagitidě), tvarovým změnám jícnu (Barretův jícen) a v důsledku chronického dráždění sliznice v krajním případě až k rakovině jícnu (ezofageální karcinom).
___
___

Celý článek...
 

Legionela, legionářská nemoc - příznaky, projevy, inkubační doba, zdroje infekce

Email
Pátek, 25. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7842x   
legionela-legionarska-nemoc-priznaky-projevy-inkubacni-doba-zdroje-infekceLegionářská nemoc je infekční onemocnění způsobené bakterií Legionella pneumophila projevující se obv. jako zápal plic. Vyskytuje se v malých epidemiích např. z nedostatečně hygienicky zabezpečeného klimatizačního zařízení. Název vznikl podle epidemie v USA u skupiny legionářů veteránů z Vietnamu ubytovaných při setkání po letech v hotelu se znečištěnou klimatizací.
___
___

Celý článek...
 

Astma, astmatický záchvat - video, příznaky, příčina

Email
Středa, 23. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8045x   

astrma-astmaticky-zachvat-video-priznaky-pricinaAstmatický záchvat mohou vyprovokovat vnější i vnitřní faktory a někteří nemocní jsou citliví na obojí. Mezi vnější příčiny patří alergeny, například srst domácích zvířat, potraviny, pyl, roztoče, hmyzí bodnutí, tabákový kouř a různé látky znečisťující prostředí. Vnitřní příčiny jsou obvykle hůře rozpoznatelné a bývá obtížné se jich vyvarovat; patří sem stres, strach, změny teploty, fyzická námaha a infekce dýchacích cest.

___
___

Celý článek...
 

Operační odstranění prostaty, prostatektomie - video, provedení

Email
Pondělí, 21. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 15029x   

prostatektomie-odstraneni-prostaty-videoProstatektomie je chirurgické odstranění prostaty, provádí se přes močovou trubici (TUPE), podbřiškem a močovým měchýřem (transvezikální přístup), nebo s obejitím močového měchýře oblastí za sponou stydkou (retropubický přístup). Existují i další zákroky na prostatě prováděné transuretrálně incize aj., které se užívají při stlačení močové trubice prostatou při hyperplazii či nádoru a které nemusí znamenat odstranění celé prostaty. Rozsáhlá radikální prostatektomie se používá zejm. u karcinomu (rakoviny) v závislosti na jeho rozsahu.

Celý článek...
 

Jak vzniká rakovina prostaty, šíření metastáz - video

Email
Pátek, 11. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 12966x   
rakovina-prostaty-vznik-sireni-metastazy-plice-jatra-kosti-obratleVideo ve stránce ukazuje, jak se normální buňky zvrhnou ve zhoubné. Na animaci je dále možné vidět, jak rakovina prostaty utlačuje močovou trubici, což vede ke ztíženému močení. Na závěr videa je demonostrováno šíření metastáz a to do jater, plic, lymfatického sysrtému a hematogenním rozsevem pak do kostí (obratle páteře ad.).
___
___

Celý článek...
 

Jak vypadá žaludeční vřed a žaludek zevnitř - video gastroskopie

Email
Neděle, 06. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 15394x   
zaludecni-vred-gastroskopie-video-obrazek-fotografieStránka nabízí autentické video gastroskopie, které umožňuje podívat se, jak vypadá skutečný žaludeční vřed. Dále je možné prohlédnout si žaludeční sliznici, vrátník (pylorus, na videu jde o trubicovitý průchod) a část dvanáctníku (duodena).
___
___

Celý článek...
 

Koronarografie - postup, princip, provedení - video

Email
Sobota, 05. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 13236x   
koronarografie-postup-provedeni-videoStránka nabízí k prohlédnutí video (animaci) s průběhem koronarografie. Zmiňuje co čeká pacienta před samotným výkonem (příprava na výkion), jak dlouho výkon trvá, kam se zavádí sheat (katetr), co vidí lékař koronarografista, jak vypadá ucpaná céva srdečního svalu myokardu ad.
___
___
Celý článek...
 

Cévkování, postup zavádění permanentního močového katetru (PMK) - video

Email
Pátek, 04. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 46152x   

zavedeni-permanentniho-mocoveho-katetru-PMK-videoStránka uvádí praktický postup jak zavést permanentní močový katetr (PMK) a uvádí odkaz na komplexní text pro zdravotníky (zdravotní sestry či lékaře). Tedy přípravu věcí, dezinfekci genitálu, zavedení samotného katetru, injektáž vody do balonku a na závěr připojení sběrného močového sáčku. Zavedení PMK může u muže dělat jen lékař, u ženy zdravotní sestra nebo lékař.

___
___

Celý článek...
 

Cystoskopie - postup, provedení - video

Email
Čtvrtek, 03. listopad 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 21887x   
Cystoskopie je endoskopická vyšetřovací metoda, kterou se můžeme podívat do vnitřní části močových cest a močového měchýře. Zavádí se močovou trubicí a umožňuje malé operační zákroky nebo odstranění močových kamenů. Co vidí cystoskopista můžete vidět na videu i vy.
___
___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 3 z 7
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny