Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína Video, animace, fotografie, obrázek

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Fotografie, video, animace

Co jsou to filcky, jak vypadají filcky - obrázek, fotografie - veš muňka

Email
Pátek, 13. duben 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 127907x   

filcka-filcky-obrazek-fotografie-pthirus-pubis-pediculosis-pubis-2Filcky - tak označujeme napadení člověka cizopasníkem, který se jmenuje veš muňka. Je to malý "brouček" (patří do hmyzu) žijící převážně v tzv. pubickém ochlupení, tzn. ochlupení v oblasti pohlavních orgánů, oblasti řitního otvoru, dále v podpaží, vousech a obočí. V minulosti byla mnohem více rozšířená. S holením intimních míst u žen a též v poslední době u mužů se tento cizopasník vyskytuje mezi lidmi výrazně méně a jeho výskyt je tak vzácnější. Další informace o filckách a vši muňce na této stránce.

___
___

Celý článek...
 

Divertikulóza, jak vypadá divertikl (výchlipka) tlustého střeva - video

Email
Sobota, 07. duben 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 14990x   

jak-vypada-divertikuloza-divertikly-obrazek-fotografie-video-komplikace-priznakyVideo se věnuje divertikulóze a divertiklům tlustého steva. Uvidíte jak divertikl vypadá, dozvíte se, že je to velmi častý nález při kolonoskopii (nejč. v rámci preventivního kolonoskopického vyšetření). Dále uslyšíte, že se divertikulóza nejčastěji vyskytuje po 60. roce věku. Onemocnění nemá většinou žádné příznaky. Potíže může způsobit zánět divertiklu, který může vést ke vzniku abscesu. To vyžaduje nejč. chirurgický zákrok.

___
___

Celý článek...
 

Syndrom spánkové apnoe - video, příčina

Email
Čtvrtek, 15. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6144x   
syndrom-spankove-apnoe-video-animace-pricinaSyndrom spánkové apnoe neboli spánkový apnoický syndrom (zkratka SAS, anglicky sleep apnea) je porucha spánku, kdy ve spánku dochází k delším časovým výpadkům dýchání (i v řádu desítek sekund) - apnoím. V této chvíli nejsou přítomné dýchací pohyby a dochází k nedokrvení organismu a  samozřejmě mozku (který má obrovskou spotřebu energie a kyslíku). Stav je spojen s nápadným chrápáním.
___
___

Celý článek...
 

Jak vypadají metastázy jater - obrázek, fotografie z pitvy

Email
Úterý, 28. únor 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 13086x   
jak-vypadaji-metastazy-jater-obrazek-fotografieMetastázy jater jsou nejčastěji způsobené rakovinou, tedy rakovinými nádory prsa, tlustého střeva (colonu), slinivky břišní (pankreatu), rakoviny kůže (maligního melanomu), malobuněčného karcinomu plic, dále rakoviny prostaty a vaječníku. Stránka ukazuje fotografie, obrázky metastáz v realitě, tedy ze sekčního (pitevního) nálezu. Další stránky totoho webu pojednávají o diagnostice a moderní léčbě metastáz.
___
___

Celý článek...
 

Botulismus, otrava botulotoxinem - princip, příznaky otravy - video

Email
Sobota, 18. únor 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7289x   

botulismus-otrava-botulotoxinem-princip-priznaky-otravy-video-animaceBotulotoxin je prudce jedovatý jed, který tvoří bakterie Clostridium botulinum. Při otravě člověka nebo zvířete dochází k tzv. botulismu. Jed botulotoxin vzniká u technologicky nedokonale konzervovaných potravin a konzer. Botulotoxin má synonymní název klobásový jed. Jed se dostává po požití krví do centrálního nervového systému CNS, kde narušuje správný nervový přenos v oblasti synapsí. Při léčbě se užívají myorelaxancia k tlumení svalových křečí u dystonií - např. torticollis.

___
___

Celý článek...
 

Biopsie prsu - video, animace provedení výkonu

Email
Neděle, 05. únor 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 15335x   
biopsie-prsu-video-animace-fotografie-metody-provedeniVideo se věnuje provedení biopsie prsu. Popisuje jeholovou metodu, stereotaktickou metodu (3D zaměření ložiška pod dohledem přístroje - používá se pokud je ložisko umístěné hluboko ve tkáni prsu), odběr vzorku pod kontrolou ultrazvuku a konečně chirurgický odběr tkáně při lokálním malém chirurgickém výkonu.
___
___

Celý článek...
 

Operace rakoviny prsu, mastektomie - video, animace

Email
Úterý, 10. leden 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 12905x   
operace-rakoviny-prsu-video-animace-druhy-2Stránka se věnuje operaci rakoviny prsu. Popisuje co čeká pacienta před operačním výkonem (zajištění žilního přístupu, sedace, celková anestezie, zajištění umělé plicní ventilace UPV). Na animaci vidíme dva druhy operace: lumpektomie (lumpectomy - vynětí nádoru z prsu i s bezpečným lemem zdravé tkáně) a mastektomie (odstranění celého prsu). Lumpektomie se používá u malého dobře ohraničeného nádoru. U větších nádorů se odstraňuje celé prso (mastektomie).
___
___
Celý článek...
 

Bechtěrevova nemoc, choroba - příčina, léčba - video

Email
Úterý, 27. prosinec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7102x   
bechterevova-choroba-anyklozujicic-spondylitida-pricina-priznaky-projevy-lecbaBechtěrevova choroba je také jinak nazývána ankylozující spondylartritida – zánětlivé onemocnění kloubů postihující zejm. klouby páteře, křížové sakroiliakální klouby a některé větší klouby končetin ramena, kyčle. Onemocnění se vyskytuje ve svých těžších formách převážně u mužů. Předcházejí mu někdy záněty oka iridocyklitida a bolesti pat Achillovy šlachy. Později se objevuje bolest v kříži a v zádech, omezení hybnosti páteře a v neléčených případech může dojít až k jejímu naprostému ztuhnutí ankylózy páteřních kloubů.
___
___

Celý článek...
 

Příčina vzniku plicní embolie - video, animace

Email
Pondělí, 26. prosinec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7217x   
plicni-embolie-video-priznaky-projevy-pricina-lecbaPlicní embolie (embolizace) je velmi závažný, přímo život ohrožující stav, kdy se z žilního řečiště dostane embolie (vmetek) do pulmonální arterie (tedy cévy, která přivádí odkysličnou krev do plic k okyslyčení). Situace ohrožuje osobu na životě a to proto, že srdce nedokáže "přetlačit" odkysličenou krev přes plíce a tím může dojít k arytmii a následně srdeční zástavě. Bohužel i já jsem ve své pětileté praxi již vypsal několik úmrtních listů pacientům s plicní embolizací. Jde většinou o úmrtí náhlá, rychlá a často neočekávaná, kdy okamžitá kardiopulmonální resuscitace nemusí vést k úspěšnému oživení.
___
___

Celý článek...
 

TEP, totální endoprotéza kyčelního kloubu, kyčle - video, animace

Email
Neděle, 18. prosinec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 21997x   

totalni-endoproteza-kycelniho-kloubu-TEP-video-animace-nahravka-operaceHodně pacientů, kteří mají před totální endoprotézou kyčle (kyčelního kloubu) chtějí vědět, jak operace vypadá a na internetu proto hledají video operace z operačního sálu. Pokud i vás zajímá průběh, jste na správné stránce.

___
___

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 2 z 7
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny