Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Medicína

Fámy o škodlivosti očkování - původcem je Rusko a ruští trollové, Moskva to neřeší a je jí to jedno, dopad to má ale na všechny lidi

Email
Čtvrtek, 10. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 628x   

famy-o-skodlivosti-ockovani-puvodcem-je-rusko-a-rusti-trollove-moskva-to-neresi-a-je-ji-to-jednoBezpečnost očkování je v posledních letech tématem mnoha vášnivých debat. Ale nebývalo tomu tak, lidé dříve očkování vítali jako svoji ochranu. Proč je teď jeho zpochybňování tolik v kurzu? Ukázalo se, že to je také vlivem ruské dezinformační války proti Západu a USA.

__

__

Celý článek...
 

Lékaři cizinci NESMÍ pracovat v nemocnici bez aprobační zkoušky ani pod dohledem atestovaného lékaře

Email
Středa, 09. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 580x   

lekari-cizinci-nesmi-pracovat-v-nemocnici-bez-aprobacni-zkousky-ani-pod-dohledem-atestovaneho-lekare„Ale lékaři cizinci bez aprobační zkoušky přece pracují pod odborným dohledem atestovaných lékařů.“ Tvrzení, že lékaři cizinci bez aprobační zkoušky pracují u nás pod odborným dohledem atestovaných lékařů, je hlavním argumentem řady politiků včetně představitelky Asociace krajů v diskusích o problematice působení lékařů cizinců bez aprobační zkoušky v českých nemocnicích. K tomu je třeba si jednoznačně ujasnit, že je-li tomu tak, jak někdy mnozí politikové tvrdí a hájí působení lékařů bez aprobační zkoušky z nečlenských států Evropské unie v českých nemocnicích („přece pracují pod odborným dohledem“), jde o protiprávní nezákonný stav.

Celý článek...
 

Práce lékaře cizince v ČR a zákony, podmínky pro výkon povolání na území České republiky

Email
Úterý, 08. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 574x   

prace-lekare-cizince-v-cr-a-zakony-podminky-pro-vykon-povolani-na-uzemi-ceske-republikyV posledních měsících se poměrně hojně mluví o skutečnosti, že čeští lékaři odchází do zahraničí - hlavně do Německa. Důvody jsou dva: platové podmínky a snadnější a přehlednější podmínky atestace v zahraničí. Protože je ale v ČR lékařů málo, migrují k nám lékařské mozky ze Slovenska a hlavně ze zemí bývalého Sovětského svazu. Jaké ale musí splňovat lékaři, zubaři a farmaceuti podmínky a co na to říkají zákony?

__

Celý článek...
 

Ukrajinští lékaři léčí bez dozoru - tvrdí česká lékařská komora a chce zastavit PROJEKT UKRAJINA

Email
Pondělí, 07. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 442x   

ukrajinsti-lekari-leci-bez-dozoru-tvrdi-ceska-lekarska-komora-a-chce-zastavit-projekt-ukrajinaČeské nemocnice mají problém shánět zdravotnický personál – a ruku v ruce s tím jsou v nich častěji vidět lékaři a sestry z východních zemí. Odborníci ze zahraničí pochopitelně nejsou nic špatného, jenže, jak upozorňuje Česká lékařská komora, v současnosti působí ve zdravotnických zařízeních množství lékařů, kteří u nás nemají složenou aprobační zkoušku, a mohou tedy vykonávat praxi pouze pod přímým odborným vedením – to ale prý často schází.

__

__

Celý článek...
 

Lepší ukrajinský lékař, nebo vůbec žádný - úvaha (Prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc.)

Email
Neděle, 06. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 658x   

lepsi-ukrajinsky-lekar-nebo-vubec-zadny-uvaha-prof-mudr-pavel-pafko-drscNedostatek lékařů i sester a časté přesčasy. Nelehkou situaci v českém zdravotnictví se stát snaží řešit dovozem levné pracovní síly ze zemí mimo Evropskou unii. I přesto, že vzdělání tamějších lékařů často není kompatibilní se vzděláním těch českých. Navíc, svěřili byste své dítě někomu, jehož znalosti nikdo neprověřil?

__

__

Celý článek...
 

Lékař pracující pro firmu bez oprávnění poskytovat zdravotní služby se může dostat do problému

Email
Čtvrtek, 03. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 482x   

lekar-pracujici-pro-firmu-bez-opravneni-poskytovat-zdraovotni-sluzby-se-muze-dostat-do-problemuLékař by neměl působit a poskytovat lékařské služby na pracovišti, které nemá oprávnění k poskytování příslušných zdravotních služeb. Měl by si vždy ověřit, zda příslušná firma, která mu nabízí spolupráci, takové oprávnění má a v jakém rozsahu.

__

__

Celý článek...
 

Učitelů medicíny ubývá - důvodem je nízká prestiž a finanční ohodnocení

Email
Středa, 02. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 399x   

ucitelu-mediciny-ubyva-duvodem-je-nizka-prestiz-a-financni-ohodnoceniNedostatek učitelů teoretických i klinických medicínských oborů se projevuje v celé České republice. Dominantně souvisí s finančním ohodnocením a současným společenským klimatem, kdy se prestiž a kultivace velmi vzácné profesní skupiny vytrácí. Lékařské fakulty upozorňují na nutnost řešit nedostatek učitelů systémově a dokud je čas. Situaci komplikuje i stárnutí české populace, která bude vyžadovat stále více lékařů. Ale pokud nebudou učitelé medicíny, nebudou ani lékaři…

__

Celý článek...
 

Atestační otázky nefrologie 2019, doporučená literatura

Email
Úterý, 01. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 561x   

Atestační otázky obor nefrologie 2019, doporučená literatura

Celý článek...
 

Odpovědnost za lékaře bez aprobační kvalifikační zkoušky - kdo ji nese?

Email
Úterý, 01. leden 2019 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 597x   

odpovednost-za-lekare-bez-aprobacni-zkousky-kdo-ji-neseNa poradě předsedů okresních sdružení lékařů České lékařské komory, které se zúčastnil v březnu 2018 též ministr zdravotnictví, byla vedena vážná debata o otázce působení lékařů z nečlenských států Evropské unie, kteří nemají aprobační zkoušku a pracují v českých zdravotnických zařízeních na základě povolení Ministerstva zdravotnictví ČR podle § 36 zákona č. 95/2004 Sb., v platném znění, z hlediska bezpečnosti pacientů a způsobilosti lékařů cizinců poskytovat lékařské zdravotní služby. 

__

Celý článek...
 

Atestační otázky lékařstká genetika 2019, doporučená literatura

Email
Pondělí, 31. prosinec 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 368x   

Atestační otázky obor lékařská genetika 2019, doporučená literatura

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 2 z 233
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny