Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína Ostatní obory Léčba kožních nádorů bez řezání - kryoterapie, elektrokauter, radioterapie, cytostatika, fotodynamická terapie

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Léčba kožních nádorů bez řezání - kryoterapie, elektrokauter, radioterapie, cytostatika, fotodynamická terapie Email
Neděle, 23. říjen 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2629x

lecba-koznich-nadoru-bez-rezani-kryoterapie-elektrokauter-radioterapie-cytostatika-fotodynamicka-terapieU všech kožních zhoubných nádorů se obvykle přistupuje k chirurgickému odstranění v místní anestezii. U zmíněných kožních karcinomů - bazocelulárního a spinocelulárního - můžeme při léčbě využít i řady nechirurgic-kých metod. Důvodem je fakt, že oba vyrůstají v povrchových vrstvách kůže.

___

___

 

Metody léčby kožních nádorů jsou následující:

  • Kryoterapie - léčba zmražením tkáně tekutým dusíkem (minus 196 °C) nebo sněhem kyseliny uhličité,(minus 80 °C). Je vhodná u malých nádorů a je možné ji opakovat.
  • Elektrokauter - využívá působení tepla na tkáň, která se vlastně spálí. Tato metoda není příliš častá a neobejde se bez lokální anestezie.
  • Radioterapie - neprávem opomíjená metoda, jež využívá ozařování. Hodí se hlavně na místech, kde není možné provést operaci.
  • Lokální cytostatika - pokud nádor nelze vyříznout, jsou využívány i lokální léky (cytostatika).
  • Topické imunomodulátory - krémy, které si pacient sám aplikuje 5x týdně po dobu 6 týdnů. Nejprve dojde k zánětlivé reakci a mnohdy také ke vzniku povrchového vředu, ale postupně se nádor zhojí. Léčba tímto způsobem nezanechá žádnou vadu na kráse.
  • Fotodynamická terapie - metoda, která využívá kombinace léku a světla. Lék v podobě krému se nanáší na nádor, přikrývá se fólií na 3 hodiny, ta se poté sundá a nádor se ozáří viditelným světlem přibližně na 20 minut. Postupně dojde ke zhojení nádoru, a to aniž by po sobě zanechal na kůži stopy.

 

Poslední dvě zmíněné metody jsou v České republice vázány na centra, která mají zvláštní smlouvu se zdravotní pojišťovnou.

Centra jsou součástí fakultních nemocnic.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny