Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína Zajímavé články a studie

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Zajímavé články a studie

Očkování proti průjmům způsobeným rotavirovými infekcemi vakcínou Rotarix

Email
Pátek, 16. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6808x   
ratavirus-rotavirovy-prujem-ockovani-vakcinace-rotarix-detiRotavirové průjmy jsou celosvětově vedoucí příčinou těžkých střevních onemocnění provázených dehydratací, se sezonními maximy v závislosti na zeměpisné šířce a místním klimatu. Dle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) jsou příčinou 20-70% hospitalizací pro průjem a přibližně 20% veškerých úmrtí na průjem u dětí ve věku do 5 let. Udává se, že každým rokem onemocní rotavirovou infekcí s lehkým průběhem na 111 milionů dětí.
___
___

Celý článek...
 

Hypotyreóza - příčiny, diagnostika, typy, léčba, příznaky, projevy

Email
Středa, 14. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 21065x   

hypotyreosa-pricina-lecba-diagnoza-rozdeleni-typyStránka pojednává o základních typech hypotyreózy - primární, sekundární a centrální hypotyreózu. Popisuje jaký je mezi nimi rozdíl, věnuje se příčině snížené funkce štítné žlázy. Dále se věnuje tvorbě hormonů tyreoidey, příznakům a projevům onemocnění, diagnostice a na závěr také léčbě onemocnění.

___
___

Celý článek...
 

Stomatologie, bolesti zubů a Ibuprofen, Ibalgin, Brufen - informace, studie

Email
Úterý, 13. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 13033x   

stomatologie-bolesti-zubu-ibalgin-ibuprofen-brufen-informace-studiePro léčbu akutních bolestí jsou účinná a poměrně často užívaná léčiva ze skupiny neopioidních analgetik - nesteroidních antiflogistiklanalgetik (NSA). Jde o heterogenní skupinu látek s obdobným mechanismem účinku, vhodných pro léčbu akutních bolestí mírné až střední intenzity.

___
___

Celý článek...
 

Biologická léčba metastáz rakoviny tlustého střeva, kolorektálního karcinomu

Email
Pondělí, 05. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 14655x   

biologicka-lecba-metastaz-rakoviny-tlusteho-streva-kolorektalniho-karcinomuPřed necelými deseti lety byla léčba rnetastazujícího kolorektálního karcinomu založena na jediném léku - 5-fiuorouracilu (5-FU), přičemž tento lék dosahoval četnosti odpovědí (RR - response rate) 20%, mediánu přežití bez progrese (PFS - progression-free survival) kolem 4 měsíců a střední doby celkového přežití (OS - overall survival) kolem 10-11 měsíců.

___
___

Celý článek...
 

Myasthenia gravis - léčba, vyšetření, diagnostika, kazuistika pacienta

Email
Pondělí, 10. říjen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 10740x   

myasthenia-gravis-lecba-diagnostika-prognoza-kazuistika-obrazek-fotografie_copyMyasthenia gravis je typickým autoimunitním onemocněním. Získaná myasthenia gravis je nejčastějším onemocněním, které  postihuje nervosvalový přenos. Prevalence se pohybuje v naší populaci kolem 140 pacientů na 1 milion obyvatel. Antigenní epitopy acetylcholinového receptoru, pocházející z myoidních buněk v thymu, jsou chybně rozpoznávány T buněčnými receptory autoreaktivních T lymfocytůjako tělu cizí.

___
___

Celý článek...
 

Kombinace léků s alkoholem a vliv na lidské zdraví

Email
Sobota, 08. říjen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5324x   

kombinace-leky-alkohol-vliv-na-zdravi-lekove-interakceO mnohých interakcích mezi alkoholem a léky odborníci vědí, ale mnohé zůstávají neznámé, protože při zavádění nových léků se nezjiišťuje, jak působíjejich kombinace s alkoholem. To platí tím spíše, jestližeje někdo léčen více léky současně. Je znám případ muže, kterému ještě nebylo ani 30 let a měl těžkou jaterní cirhózu. Příčinou bylo, že soustavně mírnil různé obtíže kombinací alkoholu a léků proti bolestem. To mu poškodilo játra a mohlo ho i zabít vzhledem k riziku krvácení do trávicí trubice.

___
___

Celý článek...
 

V srpnu 2011 zemřel na přepracování polský lékař po několikadenní službě v nemocnici

Email
Pátek, 30. září 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3269x   
polsky-lekar-zemrel-po-petidenni-sluzbe-v-nemocniciV srpnu 2011 jsme byli šokováni informací, že v Polsku zemřel přepracovaný anesteziolog přímov v nemocnici po 5denní pohotovostní službě. Pokud vás zajímají detaily a vyjádření prezidenta Polské lékařské a stomatologické komory, můžete se více dozvědět právě v této stránce.
___
___

Celý článek...
 

Dávkování paracetamolu (Paralenu, Panadolu) při léčbě bolesti a horečky

Email
Neděle, 25. září 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 14224x   
Všeobecně udávaná a uznávaná jednotlivá analgetická dávka paracetamolu per os je 10-15 mg/kg (viz níže). 5PC, PIL přípravků obsahujících 500 mg paracetamolu u dospělých doporučuje dávku 1-2 tablety. U osob s tělesnou hmotností nad 50 kg tak dochází při dávce 500 mg paracetamolu k poddávkování, což může být příčinou nedostatečné účinnosti. Optimální dávkování paracetarnolu by mělo být definováno na základě tělesné hmotnosti pacienta.
___
___

Celý článek...
 

Akrylamid a jeho vliv na lidské zdraví, které potraviny obsahují akrylamid

Email
Neděle, 11. září 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5018x   
co-obsahuje-akrylamid-chipsy-pomfrity-kava-toast-pivo-susenkyProč není zdravé opékání a grilování? Abychom vysvětlili důvod, budeme muset tak trochu zabrousit do chemie. Francouzský chemik Louis-Camille Maillard v roce 1912 popsal a publikoval reakci mezi aminokyselinami a sacharidy. Dnes se jmenuje po něm, tedy Maillardova reakce, a přestože ji dokážeme pojmenovat, neznáme přesně všechny pochody, jež jsou její součástí.
___
___

Celý článek...
 

Pohyblivost sperimií je ovlivněná teplotou varlat a šourku

Email
Středa, 13. leden 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7512x   
nepohyblivost_spermii_teplota.jpegTa zpráva vyděsila mnohého majitele vyhřívaných sedaček v autě. Podle výzkumu vědců z univerzity v německém Giessenu mohou totiž snížit jejich šance na početí potomka. Spermie velice citlivě reagují na zvyšování teploty. Varlata jsou v šourku mimo tělo právě proto, že tělesná teplota pro ně bývá příliš vysoká. Uvnitř těla se pohybuje kolem 37,5 stupně Celsia. Spermie potřebují o jeden až dva stupně méně.
___
___
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 2 z 3
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny