Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína Anatomie, jak funguje lidské tělo

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Anatomie, jak funguje lidské tělo

Anatomie mozku - motorické a senzitivní oblasti

Email
Neděle, 09. říjen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7249x   

anatomie-mozku-lokalizace-motorickych-senzitivnich-funkciStránka anatomicky zachycuje ve kterých částech mozku je iniciována motorická aktivita těla a které struktury slouží pro senzitivitu. Motorika je hybnost, senzitivita je schopnost cítit (v dané lokalizaci těla).

___
___

Celý článek...
 

Anatomie mozku, frontální řez mozkem - obrázek, popis, struktury

Email
Čtvrtek, 06. říjen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 15771x   

anatomie-mozku-frontalni-rez-mozkem-obrazek-struktury-popisStránka nabízí k prohlédnutí obrázek příčného řezu mozkem s jeho anatomickými strukturami. Ty jsou popsány v legendě obrázku.

___
___

Celý článek...
 

Mozkové laloky - anatomie, obrázek, názvy

Email
Středa, 05. říjen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 26521x   

mozkove-laloky-anatomie-obrazek-popisMozkové laloky jsou základní části velkého mozku (telencefalonu) oddělené hlubokými brázdami (sulky), jejich názvy odpovídají názvům lebečních kostí. Mozkové laloky jsou následující: čelní (frontální), temenní (parietální), spánkový (temporální) a týlní (okcipitální).

___
___

Celý článek...
 

Anatomie mozku - limbický systém - popis, struktury

Email
Úterý, 04. říjen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 8791x   
limbicky-system-anatomie-obrazek-popisLimbický systém je část mozku, která má vztah k instinktům sloužícím zachování jedince i rodu vyhledávání potravy, rozmnožování, péče o potomstvo, citové a náladové složce osobnosti vztek, strach, radost a paměti. Patří k vývojově starším oblastem mozku, má četné vztahy k jeho ostatním částem, zejm. k čichovým oblastem mozku a k hypothalamu, jehož prostřednictvím ovlivňuje řadu tělesných funkcí.
___
Celý článek...
 

Hlavové nervy - anatomie, obrázek, popis, latinské názvy nervů

Email
Pondělí, 03. říjen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 13518x   

hlavove-nervy-anatomie-obrazek-seznam-popis-nazvyNa stránce si můžete prohlédnout spodinu mozkovou s hlavovými nervy. Můžete se podívat na přesnou anatomickou lokalizaci a přečíst si, jak se jednotlivé mozkové nervy latinsky nazývají.

___
___

Celý článek...
 

Rentgen kolene, kolenního kloubu, anatomie, rentgenový snímek

Email
Sobota, 06. únor 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 20945x   
rtg_kolene_kolenniho_kloubu.jpgStehno (latinsky femur) je část dolní končetiny mezi trupem kyčlí a kolenem. Rozhraní mezi stehnem a trupem tvoří na přední straně tříslo - inguina, na zadní straně hýžďová gluteální krajina. Kostru stehna tvoří kost stehenní - femur. Bérec (latinsky krus) je část dolní končetiny mezi kolenem a nohou. Kostru bérce tvoří kost holenní - tibia a kost lýtková - fibula. Mezi stehnem a bércem je koleno, kolenní kloub. Je to pohyblivé místo spojení stehna a bérce. Je to nejsložitější kloub v lidském těle.
___
___
Celý článek...
 

Rentgen nohy, chodidla, anatomie kostí, rentgenový snímek

Email
Sobota, 06. únor 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 27353x   
rtg_nohy_chodidla_anatomie.jpgJako nohu označujeme okrajovou část dolní končetiny. Řadíme k ní vnitřní a zevní kotník, patu, zánártní a nártní kosti a prsty nohy. Nártní kosti tvoři nožní klenbu. Noha (pedes) je zásadním místem, které ovlivňuje rovnováhu (statiku) těla v gravitačním poli Země. Nesprávně se jako noha označuje celá dolní končetina.
___
___

Celý článek...
 

Rentgen pánve, pánevních kostí, kyčle, kyčelního kloubu - anatomie, RTG snímek

Email
Pátek, 05. únor 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 21526x   
rtg_kycle_kycelniho_kloubu_panve_panevnich_kosti.jpgKostěnou pánev tvoří několik pánevních kostí kyčelní, sedací, stydká spojených s kostí křížovou. Vzniká tak chráněný prostor, v němž je uložena řada významných orgánů, zejm. močového, pohlavního a zažívacího systému. Rozdělujeme ji na malou va velkou pánev. Kyčle, kyčel, kyčelní kloub - kloub mezi stehenní kostí - femurem a pánví. K. kloub latinky articulatio coxae. Bývá postižen artrózou koxartrózou, lze jej nahradit totální endoprotézou.
___
___
Celý článek...
 

Rentgen ruky, zápěstí, anatomie kostí, rentgenový snímek

Email
Čtvrtek, 04. únor 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 30405x   
rtg_ruky_zapesti_anatomie.jpgRuka je okrajová část horní končetiny distálně od předloktí. Nesprávně se tak označuje celá horní končetina! Kostra ruky zahrnuje carpus - kostra zápěstí, metacarpus - kostra dlaně, resp. dorsa ruky a články prstů. Zápěstí zápěstí je oblast horní končetiny mezi předloktím a rukou. Je tvořeno souborem 8 drobných kůstek překlenutým na dlaňové straně tuhým vazem srov. karpální tunel. Osm karpálních kůstek je seřazeno ve dvou řadách proximální a distální, které tvoří směrem do dlaně konkávní oblouk.
___
___
Celý článek...
 

Rentgen lokte a předloktí, anatomie kostí, rentgenový snímek

Email
Středa, 03. únor 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 13769x   
rtg_lokte_predlokti_anatomie.jpgLoket (kubitus) je oblast horní končetiny, místo pohyblivého spojení paže a předloktí. Kostru l. tvoří loketní kloub, ve kterém se stýká kost pažní humerus s kostmi předloktí ulnou a radiem. Uspořádáním kostí a vazů l. postranní vazy je dán omezený rozsah pohybů v podstatě jen natažení – extenze a ohnutí – flexe. Předloktí (antebrachium) je část horní končetiny od lokte po zápěstí. Kostní základ p. skelet tvoří radius - kost vřetenní a ulna - kost loketní. Strana p. přecházející do dlaně se označuje jako palmární, opačná strana jako dorzální.
___
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 2 z 4
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny