Dobré odpoledne, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Nevěra přes internet nebo SMS, virtuální vztah - důvod k obavám?

nevera_pres_internet_nebo_sms.jpgZjistíte, že váš partner má virtuální vztah přes internet nebo SMS s cizí osobou. Je tento způsob komunikace již nevěrou nebo jde jen o nevinné anonymní laškování se zcela neznámou osobou? Jak na takovou situaci reagovat?

___

Správná odpověď na tuto otázku bohužel neexistuje. Jen my sami můžeme určit, kde je hranice mezi nevinností a hříchem.

Jisté však je, že tento fenomén se stává stále častěji příčinou nesčetného množství partnerských nesvárů, hádek, problémů a v nejhorším případě i rozchodů. A samozřejmě také s sebou přináší o to více rádoby ospravedlnění z úst těch, kterých se bezprostředně týká.

 

E-maily a chaty, "virutální sex"

Díváte se na partnera „datlujícího“ a potutelně se usmívajícího nad klávesnicí jeho počítače a jen horko těžko věříte, že onen úsměv dokáže na jeho tváři vyloudit e-mail od nadřízeného? Virtuální randění a virtuální sex je především mezi muži velice oblíbený a to hned z několika důvodů. Anonymita. Žádné limity, omezení, příkazy nebo zákazy.

Je k dostání právě a jen tehdy, když na něj máte skutečně chuť. Můžete si vybrat, co a jak to chcete dělat a hlavně také s kým. Fantazie zde nezná hranic. Díky představivosti uskutečníte i své nejtajnější sny a touhy bez výčitek svědomí. Vždyť tím přeci svého protějška nepodvádíte. Nebo ano?

 

Podvod nebo rozptýlení?

Pravdou zůstává, že „sex po drátě“ má své nesporné výhody. V mnoha případech dokonce pomohl předejít nevěře skutečné. Nespokojený partner ukojí svůj chtíč přes internet. Skryje se pod rouškou elektrického připojení a velkého množství čipů. Zažene své choutky a uvědomí si, jaký poklad na něj doma dennodenně obětavě čeká s večeří. Nebo také ne.

Nezapomínejte, že moderní technika v sobě skrývá nejednu záludnost. Velice rychle k ní přilnete, ale jen složitě se z jejich svodů vymaňujete. Neustále si opakujete: „Nejsem závislá. Nejsem závislý.“ Leč marná snaha. S dobou strávenou chatováním roste také míra chtivosti a nutnosti být „online“. Raději utíkáte před problémy do svého kyberprostoru na místo, abyste své trable řešily s tím druhým.

 

Jak na to reagovat?

Muži již například nemusí ustavičně poslouchat řeči typu: „Bolí mě hlava. Nemám čas. Mám „své dny“. Chatování je levné, ne-li zcela zdarma. V pohodlí domova umožňuje dosáhnout nesčetných zadostiučinění. Avšak nenahradí sex a partnerský život skutečný. Pokud tedy máte přítele, který holduje těmto hrátkám, ukažte mu, že ještě nejste hodna být dána do sběru či označena nálepkou „second hand“. Nenechte jej utéci do nereálného světa. Mohl by v něm uvíznout a zapomenout žít život skutečný.

 

Čtení SMS z partnerova mobilu - ano nebo ne? Nespěchat!

Dnes si již také neumíte představit život bez mobilního telefonu, je součástí pracovního, osobního i partnerského života. Stává se nejen nástrojem, jenž pomáhá seznamovat se. Ale i mocnou zbraní, která dokáže lidi od sebe vzájemně odcizovat.

Jakás takás mobilní etiketa říká, neprohlížejte mobil partnera, možná si zachráníte společný vztah i své vlastní zdraví. Avšak v momentě, kdy protějšek tráví společný „láskyplný“ večer neustále s hlavou skloněnou ke svému telefonu, začínáte si v hlavách přehrávat nejhorší scénáře hodné nejméně Oscara. O to těžší je překonat ona vábení, která láká jen do jedné jeho zprávy nahlédnout. Stop! Nedělejte to! Možná byste tím ztratila mnohem více, než získala. Nejprve přemýšlejte, mluvte a poté teprve konejte.

Pilířem vztahu je komunikace, nikoliv přes nějaký přístroj či jinou osobu, ale z očí do očí.
Technologie lidský prvek a něžné políbení nenahradí. Řekněte, co vás tíží, co vám nedá spát. Pokud partner zapírá a stále tráví více času s ní na druhé straně aparátu, zakročte. Nesnažte se mu pomstít a konat to samé, co činí on. Vyvoláte tím rychle se řítící lavinový efekt plný žárlivých scén.

Jednejte s rozvahou a klidem. Pokud jeho kontakty jsou ryze mobilní, nepropadejte panice. Nahlas vyslovte své obavy z jeho chování. Nechte vyvolenému prostor k tomu, aby se sám rozhodl, co je pro něj cennější. Uvědomte si také, že některé jeho rysy a vlastnosti nikdy nezměníte. Můžete mu jen naivně důvěřovat, podezírat ho či s ním pořádně zamávat.

„Nevinné“ chování má mnoho jmen a bohužel také několik různorodých tváří. Nemusí jít vždy o nevěru, ale například o „pouhopouhé“ laškování, druh zábavy a odreagování se. Snažte se však raději takovýmto útěkům do nadreality předcházet. Většina z nich je způsobena především stereotypním chování a nudou. Z jednoho rádoby zkušebního připojení se či SMS ještě nemusí vzniknout orkán nebo hurikán. Avšak z několika denního intenzivního deště není zase tak daleko k pořádnému zahřmění a následné bouřce. 


Zdroj:
zeny.cz