Dobrý podvečer, dnes je středa 7.6.2023, svátek slaví Iveta a Slavoj, zítra Medard.

Začátek a konec partnerského vztahu - znamení RAK

horoskopy-rak.jpgOsvědčený tah: otázat se Raka na radu. Protože má soucit s jinými, rozpovídá se. Nedoporučuje se však použít starého "Odkud se známe?" Raci mají dobrou paměť a vzpomenou si na každý zážitek, místo, obličej. S tím se u něj daleko nedojde.

___

Jak nepokazit začátek vztahu, jak si získat Váhu?

Raky je možno snadno vtáhnout do rozhovoru, jedná-li se o pomocných dětských organizacích. Mají rádi děti a jsou ochotni pro ně něco učinit. I s politickými zájmy lze dosáhnout úspěchu. Kulturní věci je také mnohdy přitahují. Raci silně reagují na hudbu melodickou, romantickou. Přináší souzvuk s nekonečnem. Jídelna s tichou hudbou v pozadí, cikánské housle, to dává možnost snění. Hudba je pokrmem duše, paví Shakespeare. To platí pro Raky. Mnohé z nich přitahuje vodní sport. Citliví jsou na pláži, pobřeží. Snad i nahé koupání je vhodné. Zde může ukázat své tělo a být obdivován. Dárky pro ženu-Raka? Nejlépe něco pro domov: obraz, tapety, v kůži vázané knihy, originální domácí přístroje. Pro muže: exoticky zabalené potravinové zboží, elegantní stříbrné rámečky s jeho iniciálami. Raci jsou vesměs sběratelé a vše, co obohatí jejich sbírku, je potěší. Malé stříbrné věci je nadchnou. Matka-Rak je velmi sentimentální. Nikdy není možno hovořit o dřívějších historkách lásky. Lidé, kteří hráli svou roli již v životě jiných, Raka nezajímají. Vhodné je povšimnout si nové obuvi, kusu oděvu, náušnic. Opatrně však s přecitlivělostí Raka. Říci jí že s novými náušnicemi vypadá krásněji, může pochopit tak, že dříve krásná nebyla. Říci mu, že v novém obleku vypadá sportovněji, vznikne u něj dojem, že dříve měl směšnou figuru. Vystoupí-li tyto reakce, musíme je ihned vyžehlit, než přinesou onemocnění. Odříci smluvenou schůzku s Rakem kvůli nevolnosti by bylo pošetilostí, protože právě zde by mohl ukázat a využít svůj pud ochraňování. Je majákem ve tmě, který každý potřebuje, aby neztroskotal. S nadšením přináší podnos s ovocem, předčítá knihu, obsluhuje gramofon. Stejně ochotně nosí nemocnému do postele léky a jídlo. Kdo nezná Raka, neví, jak se žije ve dvou.

 

Ukončení vztahu s Rakem 

Není snadné se zbavit Raka, který se drží jak žvýkací guma na podrážce. Rázné, bezcitné jednání sice pobídne ženu-Raka k odchodu, ale pak se uchytí a drží pevně. Vrací se s mručením, pro což má vlohy. Je nutno jít na to jinak. Zklamat. Nedát možnost žít svým způsobem života. Je možno se ukázat náladovým a těžkomyslným – to má vliv na city. Muži-Raku je nutno brát vše dominující, dávat mu kalendář termínů, servírovat mu bez lásky vařené jídlo a mručet, jak je domácí práce nudná. Kritizovat jeho chování v ložnici, jeho techniku lásky. Dát mu na vědomí, že ani v tomto směru za mnoho nestojí. Rak potřebuje lásku. Odepřete mu ji. Potřebuje duševní podporu. Je nutno mít jiné problémy a zájmy. Rak rád udílí rady. Nedbat na ně. Má rád staromódní elegantní lokály. Pozvěte ho do moderních komerčních podniků s hlučnou hudbou. A především, stále kritizovat. Všichni Raci trpí pocitem méněcennosti, kritikou lze zdůrazňovat jejich slabosti. Nesnesitelné jsou pro Raka štiplavé poznámky o jeho matce.

 


VLASTNOSTI JEDNOTLIVÝCH ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU PODLE POHLAVÍ

Beran - muž - psychologické vlastnosti znamení

Beran - žena - psychologické vlastnosti znamení

Býk - muž - psychologické vlastnosti znamení

Býk - žena - psychologické vlastnosti znamení

Blíženec - muž - psychologické vlastnosti znamení

Blíženec - žena - psychologické vlastnosti znamení

Rak - muž - psychologické vlastnosti znamení

Rak - žena - psychologické vlastnosti znamení

Lev - muž - psychologické vlastnosti znamení

Lev - žena - psychologické vlastnosti znamení

Panna - muž - psychologické vlastnosti znamení

Panna - žena - psychologické vlastnosti znamení

Váha - muž - psychologické vlastnosti znamení

Váha - žena - psychologické vlastnosti znamení

Štír - muž - psychologické vlastnosti znamení

Štír - žena - psychologické vlastnosti znamení

Vodnář - muž - psychologické vlastnosti znamení

Vodnář - žena - psychologické vlastnosti znamení

Střelec - muž - psychologické vlastnosti znamení

Střelec - žena - psychologické vlastnosti znamení

Kozoroh - muž - psychologické vlastnosti znamení

Kozoroh - žena - psychologické vlastnosti znamení

Ryba - muž - psychologické vlastnosti znamení

Ryba - žena - psychologické vlastnosti znamení